Dračí posel

Pokračování mezinárodního bestselleru ověnčeného mnoha cenami! Rachel Hartman a její Serafína vzaly knižní svět útokem a se silou draka ovládly žebříčky prodejnosti v několika zemích. Netrpělivě očekávaný 2. díl je konečně tady! Království Gored: země, ve které po dlouhá desetiletí žili lidé a draci v křehkém míru. Rovnováha ale byla narušena, a hrozí válka. Draci po čtyřiceti letech vycházejí z ústraní a jsou připraveni převzít vládu nad světem. Serafína – napůl člověk, napůl drak– je jednou z mála, kdo rozumí uvažování draků i lidí a kdo by mohl pomoci válku zastavit. Vydává se proto na cestu do sousedních zemí, aby našla další polodraky. Věří, že jejich společné úsilí dokáže vyvolat mocnou magii, s jejíž pomocí bude možné nemilosrdné draky porazit. Dokáže ale Serafína vzdorovat všem nástrahám, které ji na cestě čekají? Ubrání se tajemnému polodrakovi, který dokáže vstupovat do lidských myslí a ovládat je? Vzdá se svých jedinečných schopností a zachrání si život, nebo přijme výzvu osudu a postaví se nebezpečné budoucnosti čelem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/266440/serafina-serafina-draci-posel-Gv5-266440.jpg 3.5155

Serafína (R. Hartmanová) 2.

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Shadow Scale, 2015

Kniha Dračí posel

linda_pauer
11.12.2019

Druhý díl byl lepší, než první. Děj lépe odsýpal a během čtení mě zajímalo, co bude dál a jak to dopadne. Opět hrozně hezky napsané. Co mi to zkazilo, byl konec. Prostě jsem ho autorce nevěřila.

Killlerka3031
11.08.2019

Příběh byl peknej ale zbitečně zdlouhaví a na posledních dvaceti stranách hrc, pic a všichni zachráněni.. takové nedomyšlené.

ainekarlickova
24.04.2019

Druhý díl dělá všechnu čest tomu prvnímu. Přiznám se, že jsem nikdy pořádně nepochopila, co dělají velvyslanci a politici v zahraničí. :-D Tato kniha mi to krásně vysvětlila. XD
Nádherné zpracování pokračování příběhu Serafíny a jejích královských a dračích přátel. V některých chvílích mi naběhla husí kůže a chvílema mi ukáplo i pár slz (chudák Orma). Úchvatný příběh jen utvrdil moji lásku k fantasy žánru. Doporučuji přečíst.

Lucas.94
14.01.2019

Dal jsem tomu šanci... Ale konec? Jako kdyby Rowlingová napsala: "Harry stanul proti Voldemortovi a připravil hůlku ke konečnému střetu. V tom se zničehonic z lesa vynořil obr a Voldemorta snědl. A tak bylo zlo poraženo."

Misa25
08.11.2018

Druhý díl série navazuje těsně na první, tudíž se člověk neztrácí v postavách. Hlavní hrdinka je stále svá, ale ke konci knihy začíná být lehce ukňouraná, ale povede se jí, z toho dostat dřív, než to celé pokazí. Jsem ráda, že jsem oba díly četla, bylo příjemné strávit nějaký čas s draky :)

zazvorka
13.09.2018

První díl se mi líbil, četla jsem s lehkostí a potěšením. Druhý díl - do čtení jsem se nutila, bylo to nudné. Třeba to autorka měla stejně - první díl v pohodě, druhý díl velká dřina, je to takový kolovrátkový děj, ale určitě to byla makačka. Měla smlouvu a termín, tak prostě každý den vypotila předepsaný počet stran - a tady to máme. Děkuji, nechci.

Fortuna
09.08.2018

Po dlouhé době jsem se vrátila do děje mého vysněného světa. První díl je pro mě srdeční záležitostí, příběhem, který mě poznamenal.
U druhého dílu tomu není jinak, děkuji.
Jediné, co mě velmi zklamalo, je bod, na kterém se zasekl Serafínin a Lucianův vztah..

jesterka.as
01.06.2018

Po přečtení některých komentářů, jsem se do druhého dílu pouštěla s trochou obav, ale nezklamala mne. Příběh pěkně pokračoval, zajímavě vyústil a ještě zajímavěji dopadl. Chybí mi tam sice doladění pár drobností, ale knížka byla čtivá a já jsem spokojená.

draci magie

Rachel Hartman