Dračí posel

Pokračování mezinárodního bestselleru ověnčeného mnoha cenami! Rachel Hartman a její Serafína vzaly knižní svět útokem a se silou draka ovládly žebříčky prodejnosti v několika zemích. Netrpělivě očekávaný 2. díl je konečně tady! Království Gored: země, ve které po dlouhá desetiletí žili lidé a draci v křehkém míru. Rovnováha ale byla narušena, a hrozí válka. Draci po čtyřiceti letech vycházejí z ústraní a jsou připraveni převzít vládu nad světem. Serafína – napůl člověk, napůl drak– je jednou z mála, kdo rozumí uvažování draků i lidí a kdo by mohl pomoci válku zastavit. Vydává se proto na cestu do sousedních zemí, aby našla další polodraky. Věří, že jejich společné úsilí dokáže vyvolat mocnou magii, s jejíž pomocí bude možné nemilosrdné draky porazit. Dokáže ale Serafína vzdorovat všem nástrahám, které ji na cestě čekají? Ubrání se tajemnému polodrakovi, který dokáže vstupovat do lidských myslí a ovládat je? Vzdá se svých jedinečných schopností a zachrání si život, nebo přijme výzvu osudu a postaví se nebezpečné budoucnosti čelem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266440/big_serafina-serafina-draci-posel-Gv5-266440.jpg 3.5180

Serafína (R. Hartmanová) 2.

Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Shadow Scale, 2015

Kniha Dračí posel

vaskajiras
13.01.2021

Druhý díl mé milované Serafíny mě bohužel dost zklamal. Těšila jsem se, že se důkladněji seznámíme s ostatními polodraky, ale mrzelo mě, že pátrání po nich bylo rozplizlé přes celou knihu, aniž by se tam většinu času dělo něco důležitého. Byla jsem zvědavá na Jannoulu, že se konečně dozvíme, jak to s ní bylo. Z nějakého důvodu jsem si ji původně představovala jako jakousi chlupatou obludku, takže mě překvapilo, že je ve skutečnosti úplně lidská. Její postava mě však nakonec moc neoslovila, nepřipadala mi uvěřitelná a ty její geniální strategické schopnosti mi přišly dost přitažené za vlasy.

Co se týká samotného zakončení, celé to působilo uspěchaným a poněkud odbytým dojmem. Jako by autorka najednou nevěděla, jak splést dohromady všechny nitě příběhu, které rozházela všude kolem, a tak je na konci prostě zašmodrchala a vytvořila tam jakési abstraktní cosi, co postrádalo jak logiku, tak napětí a akci.
TAK TROCHU SPOILER 》》》》 (Jakože: Serafína si konečně uvědomí, jak osvobodit svůj oheň duše, zjeví se jí nebesa či co, pak se odkudsi vynoří svatý Rosoláč a místo plánované finální bitvy se všichni vrátí domů k mamince?!)

Nicméně jsem ráda, že svůj prostor dostala v této knize i Eskar, kterou jsem měla ráda už od prvního dílu. Zde jsem si tuto dračí ženštinu opravdu zamilovala.

Ale jestli to stálo za přečtení? Nevím, nad odpovědí stále váhám a čím dál tím víc nabývám dojmu, že kdybych se k druhému dílu nedostala, o nic bych nepřišla.

LussyP
26.12.2020

3,5 hvězdičky.

Je obrovská škoda, že jsou první dvě třetiny knihy utopené v nezáživných věcech, ze kterých jen maličko prosakují pocity hlavní postavy. Konec byl uspěchaný, moc se nevysvětlilo a epilog vysvětlil ještě méně. První díl se mi líbil více, ale doporučuji přečíst oba. Ta poslední třetina za to stojí.

Lionis
15.11.2020

Rozhodně zajímavé.
Do příběhu se člověk musí dostat, protože má ohromnou hloubku. Každá stránka jako by měla několik další stránek příběhu a děje, které se pod ní ukrývají. Někteří lidé píší, že je to celé takové zdlouhavé, s čímž nemůžu souhlasit, ale ani plně nesouhlasit.
Za mě je to kniha, která má tak hluboký skrytý děj, že když se do něj člověk plně neponoří, může mu přijít zdlouhavá, protože ta pravá akce, nění přímo na papíře. Některé knihy to mají tak, že mají tu vždy pro všechny viditelnou akci na papíře a pod ní se odehrává další příběh, který však většinou není tak hluboký jako tu. To se mě na této knize hrozně líbí.
Rozhodně doporučuji lidem, co se do ní chtějí v klidu hluboko ponořit a vnímat vše, co se v knize skrývá. A že toho je.

Badass_girl
17.08.2020

Velice čtivá kniha. Líbila se mi více než první díl, ale ani ten nezklamal. Zamilovala jsem si hlavní hrdinku a Abda a jeho skotačivou povahu.
Doporučuji

veronique115
30.04.2020

Krásná kniha, pěkně navázala na první díl. doufám, že autorka ještě něco napíše.

jaruva
28.04.2020

První díl se mi moc líbil, druhým jsem se nemohla pročíst. Celé se to táhlo, a pak náhle konec snad na 10 stranách...

motokatty
05.04.2020

Druhý díl se mi četl rychleji než ten první, ale musím říct, že jsem ráda, že další díl už autorka nenapíše. Ta sága byla dobře "rozjetá" ale příběh ve druhém díle dostal takový... zvláštní rozměr, měla jsem pocit, že autorka v půlce knihy dostala od nakladatele pokyn, že další díl nebude a musí to nějak ukončit. Což samozřejmě mělo za následek to, že nejhorší byl konec, kdy si říkáte: to jsem vážně musela přečíst více jak 400 stran aby to skončilo takhle??

linda_pauer
11.12.2019

Druhý díl byl lepší, než první. Děj lépe odsýpal a během čtení mě zajímalo, co bude dál a jak to dopadne. Opět hrozně hezky napsané. Co mi to zkazilo, byl konec. Prostě jsem ho autorce nevěřila.