Ledový drak

Stvoření opředené tisícerými legendami a vzbuzující strach. Ledový drak. Když se prohnal oblohou vysoko nad hlavami lidí, kteří jej nikdy nedokázali zkrotit, zůstala po něm jen třeskutým mrazem sálající zima a na kost zmrzlá země. Jednou v zimě, za nejstrašnějšího mrazu, jaký kdo pamatoval, se narodila Adara. Děvčátko, které se Ledového draka nebálo. Když jí byly čtyři roky, poprvé se ho dotkla, a v pěti letech se poprvé proletěla na jeho širokém, chladivém hřbetě. Později, když jí bylo sedm, jednoho klidného letního dne přiletěli ze severu ohniví draci a napadli poklidnou farmu, která byla Adařiným domovem. A jedině zimní dítě a ledový drak se jim dokázali postavit. Ledový drak je netrpělivě očekávanou první dětskou knihou George R. R. Martina.Je nezapomenutelným příběhem o odvaze, lásce a oběti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76660/ledovy-drak-1jG-76660.jpg 4.2262
Originální název:

The Ice Dragon (1980)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (68)

Přidat komentář
KAREL6725
předevčírem

Krásný pohádkový příběh z pera pana Martina, o malé holčičce a jejím přátelstvím s drakem. Tuhle knihu spíš pro děti, si rád přečte i dospělý. Mám rád draky , jako bonus téhle knihy jsou nádherné ilustrace od Luise Roya. Jinak propojení této knihy se světem Písně ledu a ohně existuje , tento příběh vyprávěla chůva dětem na Zimohradě. Doporučuji, stojí za přečtení.

bouncer
05. září

Kniha hezká, ale krátká. A mám trochu obavy pro koho je vlastně určena. Pro nejmenší je docela drsná, pro starší zase moc krátká a příběh velmi jednoduchý.

BarBarBar
22. července

Krásné, ale smutné

Nevada
21. července

Kéž by lidé nepsali takové nesmysly, jako uživatel Corpy. Nejenže se Martinova sága nejmenuje Hry o trůny, ale tahle pohádka se světem Písně ledu a ohně nemá vůbec nic společného. Martin ji napsal cca 15 let před prvním dílem Písně, který nazval Hra o trůny. I když to samozřejmě v ničem neubírá samotné pohádce na kráse. Martin opět dokazuje, že zvláště na malém prostoru je mistrným vypravěčem, a že ve smutném příběhu je velká síla.

Corpy
21. července

Ach, ten náš Martin (G. R. R.), ten má ale náturu. Tento celkem krátký (za jeden den přelouskaný) pohádkově krutě nepohádkový příběh je doplňkem jeho Her o trůny. Vzal si odtamtud i vzorný příklad a už nám oblíbenou postavu opět zabil. A se smrtí (celkem) dojemně odplulo i veškeré to hezké na tomto příběhu.
Ilustrace knihy jsou nádherné, text čtivý. Dokonce by se našlo i nějaké to poučení z této pohádky...

jarynek
15. července

Krátká povídka na rychlé přečtení. Kdo má rád draky, tak mu srdce zaplesá. Krásné kresby. Líbilo se i dětem 10 a 12.

BlackNapalm
07. června

Trošku jsem čekal, že jejich život bude svázaný a když zemře jeden, tak zemře druhý, ale jinak se to krásně četlo. Příjemně krátké a krasně ilustrované.

notsohappyanny
30. května

Ach jak já ty draky miluju!

Cryptkeeper
23. května

Krátká,pěkná povídka doplněna citlivými ilustracemi. Jen škoda,že to nemělo nějaké vážnější,nebo temnější rozuzlení.

fvalek
22. března

Tklivý příběh pro děti i dospělé (spíše starší než mladší). Moc se mi líbil, je krásný a hlavně tam jsou draci ;)
George R. R. Martin umí skvěle psát, a dokonce i takový útvar jako je "pohádka". Ovšem specifické prvky jeho tvorby přetrvávají a jsou pro jeho díla specifická. Ideální knížka pro melancholickou náladu a na čtení třeba v autobuse. Lehká, poutavá a kratší. Moc krásná :)

Kaaramelka
12. března

Moje první zkušenost s tímto autorem a určitě ne poslední. Kniha se mi velmi líbila a je doplněná krásnými ilustracemi.

pomero
11. března

Pohádka pro dospělé, kteří si při ní rádi vzpomenou na dětství. Synovi 12 se líbila. Mladším nedoporučuji. Pro pětileté to rozhodně není.

Taťka Hraboš
11. března

Hezká pohádka (ale spíše pro dospělé než pro děti) na večerní počtení před spaním. Jen se musím pozastavit nad rozsahem knihy - je to povídka na půl hodiny nafouklá do celé knihy. Takhle se vydělávají peníze (na druhé straně - když se to zprůměruje s monstrózními rozsahy knih ze série Píseň ledu a ohně, tak asi autorovi není co vyčítat :-)).

Futureloki
04. března

Zajímavé a pěkné ilustrace.
Hezký ale velmi krátký příběh - lze přečíst během pár hodin. :-)

Percabethka
03. února

Knížku jsem četla, protože mě zajímal Martinův styl psaní a na Hru o trůny nemám žaludek. Styl se mi líbil, příběh celkem taky, ale na pohádku to bylo vážně dost morbidní a melancholické.

cecetka
19. ledna

Synovi (10) se nelibila. Myslim, ze jako literatura pro deti je to hodne drsne. Me, jako dospelou, taky moc nenadchlo drsne prostredi, same ohorele mrtvoly apod. Konec byl alespon mirne optimisticky, ale na vic ja 3* to nevidim :-(

Eleovny
12. ledna

Krátký příběh, dle mého názoru s tragickým koncem. Od Martina prostě nemůžeme čekat happy end. Přesto se jedná o hezký příběh, který čtenáři zpříjemní jedno odpoledne nebo zimní večer ;)

Dinosaur
11. ledna

(8/10) Trochu smutnější pohádka s krásnými ilustracemi. Bohužel jsem knihu nějak pozapomněl ohodnotit ihned po čtení a od té doby už nějaký čas uplynul, takže momentálně už k tomu asi víc neřeknu.

Jane007
19.12.2016

Knížka mi byla doporučena mojí miloučkou sestřičkou, jako knížka se šťastným koncem a tvrdila mi, že nebude smutná. Pubertu jsem prožila s Paolinim v ruce, takže si nemyslím, že knížka končí dobře, když tam autor zavraždí tolik draků. A hlavní hrdinka se mi taky nelíbila. Radši než tohle budu číst dítěti cokoli jiného. Jediné, co by se dalo, tak jsou obrázky.

markyticka
18.12.2016

Dračí pohádka s ne příliš šťastným dějem a vlastně dobrým koncem. Na přečtení stačí hodinka, když jsem si knihu objednávala, čekala jsem delší příběh. Obrázků je v knize více než textu. Ale bavilo mne to.

Blančitos
02.10.2016

Pro mě to byla nádherná fantasy pohádka s úžasnými ilustracemi. :)

Babsie
19.09.2016

Milá pohádka, nebyla jsem nijak zvlášť uhranutá dějem, navíc byla dost krátká, ale četla se hezky a příběh byl originální, plus prostředí samozřejmě úžasné.

danny_21
24.08.2016

Krátký dračí příběh, který nenadchne ani nezklame, průměrná, předvídatelná záležitost - pravá dračí sága měla teprve přijít - 50 %

barbaras
17.08.2016

Tuto krásnou knížku jsem dostala pod stromeček. Nyní po více jak půl roce jsem se k jejímu čtení dostala.
Nejen že obsahuje nádherné ilustrace, které příběhu jenom dodávají na skutečnosti, ale i příběh samotný je nádherný. Pravda sice nádherný, ale velmi smutný a s tragickým koncem. Knížka se rozhodně nedá považovat za pohádku a já lituji, že jsem o ní tak smýšlela, protože o to více mě tragický konec vzal.
Pan Martin napsal krásný příběh o síle důvěry a přátelství.

Natynababina
07.08.2016

Krásná kniha, tragický konec... Nebrala jsem jí jako pohádku a udělala jsem dobře, protože jinak bych byla vážně smutná.

1259
28.05.2016

Tohle byla ta nejsmutnější a nejtragičtější knížka, jakou jsem kdy četla. Ale jinak se mi neskutečně líbila a měla krásný, smutný děj.

rezavaliska
19.05.2016

Celou knihou se táhne taková zvláštní posmutnělá atmosféra, ale právě ta melancholie a smutek tomu dodávají na originalitě. Líbilo se mi to, i když jsem čekala poněkud jiný konec.

danulika10
22.04.2016

Neurazila, ale ani nenadchla, pro mě zkrátka průměr. SPOILER Myslela jsem si že si Adara na konci knížky jak se vrátili na tu farmu vzpomene na ledového draka, ale nevzpomněla.

Jůšo
13.04.2016

Miluju draky a tak jsem po téhle knížce hned sáhla.Je to pěkný příběh a trvalo mi jen chvilku než jsem ho přečetla.Akorá ten konec mě zkalamal. :o

Etule
23.03.2016

Moc hezounká pohádka. :) Smekám, protože na to jak málo měla stránek byla opravdu moc pěkná. První kniha, kterou jsem od autora četla, protože do Hry o trůny se prostě nemohu dokopat. Tak snad časem. ;)
Nádherné ilustrace, pro mě ještě o kousek víc, protože draky opravdu miluji.