Ledový drak

Stvoření opředené tisícerými legendami a vzbuzující strach. Ledový drak. Když se prohnal oblohou vysoko nad hlavami lidí, kteří jej nikdy nedokázali zkrotit, zůstala po něm jen třeskutým mrazem sálající zima a na kost zmrzlá země. Jednou v zimě, za nejstrašnějšího mrazu, jaký kdo pamatoval, se narodila Adara. Děvčátko, které se Ledového draka nebálo. Když jí byly čtyři roky, poprvé se ho dotkla, a v pěti letech se poprvé proletěla na jeho širokém, chladivém hřbetě. Později, když jí bylo sedm, jednoho klidného letního dne přiletěli ze severu ohniví draci a napadli poklidnou farmu, která byla Adařiným domovem. A jedině zimní dítě a ledový drak se jim dokázali postavit. Ledový drak je netrpělivě očekávanou první dětskou knihou George R. R. Martina. Je nezapomenutelným příběhem o odvaze, lásce a oběti. (zdroj: legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76660/ledovy-drak-r7B-76660.jpeg 4.1412
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Triton

The Ice Dragon, 1980

Kniha Ledový drak

KatarínaK.

Adara se narodila během kruté zimy a ten chlad jí celou prostoupil. Neuměla dávat najevo své city. Neuměla se skoro smát a neuměla plakat. S lidmi, dokonce ani se svým otcem a sourozenci si nerozuměla. Jejím přítelem se stal Ledový drak. Ten ji v nejtěžší chvíli přišel na pomoc, i když za to zaplatil svým životem. Přesto se dá říci, že příběh zimního děvčátka nakonec skončí dobře. Adara najde cestu ke svému otci a láska vyžene chlad z jejího srdce. Ne, není to klasická pohádka, ale zimní příběh z pera skvělého George Martina, s nádhernými ilustracemi Luise Roye.

Luccinda
30.12.2020

Na Ledového draka jsem měla zálusk už delší dobu, říkala jsem si, že když už mi trvá tak dlouho dostat se k Písni ledu a ohně, tak by mi tahle kraťoučká knížečka mohla aspoň trošku přiblížit styl psaní George R. R. Martina a třeba mě i navnadit na jeho další (a delší) knihy. Takže když jsem na Ledového draka náhodou narazila u nás v knihovně, neváhala jsem ani vteřinu a odnesla si ho domů, kde jsem ho přelouskala za jedno odpoledne. Co odpoledne, za necelou hodinu. Na knížce jde ale krásně poznat, že pochází z pera zkušeného spisovatele. Autorovi se i na tak malém počtu stran totiž podařilo vytvořit nádherný zimní příběh, který si jistojistě zamilují děti i dospělí.

Ledový drak se nedá označit jinak než jako pohádka. Jsem si jistá, že kdybych knížku četla jindy než v zimě, ani zdaleka by mě tolik neokouzlila. Příběh je sice krásně napsaný, ale pořád velmi jednoduchý a stručný, a kdyby nebylo té kouzelné zimní atmosféry a nádherných ilustrací, asi bych Ledového draka považovala za obyčejnou pohádku pro děti. Naštěstí jsem jí ale četla před Vánoci, navíc v té správné náladě, takže jsem si její čtení opravdu užila, ačkoliv jsem s ní nestrávila příliš mnoho času.

MarieKnihomolka
26.08.2020

Krásná pohádková jednohubka na odpoledne :)

Flerenc
18.08.2020

Heslo "příjemná pohádková jednohubka" vystihne vše, co je četbou třeba vědět. Slza sladká i slaná, tak jak to mám od Martina v oblibě. I když v jiném kabátu.

Razič
06.05.2020

Pěkné ilustrace..

Korsika
15.04.2020

Naposloucháno jako audiokniha, ale bohužel se ke mě dostala verze čtená mužem, nevím kým. Později jsem koukala, že to čte i Marie Štípková a z ukázky mi to přišlo pohádkovější a živější. Bohužel verze kterou jsem slyšela já je přímo děsivá - a to nemluvím o ději, i když ten je taky pěkně depresivní.

Když odhlédnu od formy a zaměřím se na obsah, tak Adara mi vyloženě vadila, celou svou zimní bytostí mi ta holčička svým chováním lezla na nervy, a když na konci jenom obešla to jezírko a nereagovala, prostě nic ... tak to jsem jí opravdu nahlas nadávala. Plusem příběhu by mohlo být, že je krátký ... na druhou stranu mě dráždí, že to působí jenom jako nástup velkého příběhu, který se ale nekoná.

Stále se rozhoduji mezi ** a *** ... zatím dávám ** a časem ze zvědavosti vyhledám knižní podobu :)

Daisuke
16.01.2020

Hezká, poetická pohádka s andersenovskou atmosférou, kterou umocňují ilustrace Luise Roya. Asi mu muselo trochu chybět kreslení nahotinek, ale zase se mohl vyřádit na dracích... Jen je ta knížka trochu krátká.

hellena1523
30.12.2019