Silueta

Když je v zamčené pracovně nalezeno mrtvé tělo jistého Marlowa Hapwortha, je zřejmé, že si s touto záhadou může poradit leda Velký detektiv – Madam Vastra. Z boxera Ricka Bellamyho vysála jakási osoba v oblečení pohřebáka veškerý život. A to rozezlí Sontarana Straxe. Karneval kuriozit, shluk bizarních, ale poutavých atrakcí, a také místo, kam se Jenny Flintová vydá hledat odpovědi. Ale co mají všechny tyto příhody společného? A co s tím má co do činění bohatý průmyslník Orestes Milton? Doktor s Clarou se přidají k lovu a brzy se ocitnou ve změti událostí, kde nic není tím, čím se jeví být. Přesně a jasně vykreslený viktoriánský Londýn, sympatický Paternoster gang, napínavá zápletka a boj o záchranu obyvatel města na Temži – to je další ze série knih vycházejících z kultovního sci-fi seriálu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239757/doctor-who-silueta-6kb-239757.jpg 4.4153

Doctor Who 3.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Jota

Doctor Who: Silhouette, 2014

Kniha Silueta

bouncer
23.10.2019

Pěkné napsané, i když trochu mi vadilo, že jsem si díl ze seriálu pamatoval až moc dobře a kniha nic navíc nenabídla.

kap66
02.07.2019

Silueta je stručná, svižná a nejlepší ze samostatných dílů Doctora Who, které jsem četla. Ohromně jsem se bavila u dialogů Doctora a Clary, tedy kontrastu Doctorovy dojemné sebestřednosti a Clařiny laskavé kritičnosti:
"Jen jsem chtěl být taktní, ale o sobě jsem ani tak nemluvil."
"Tak to je asi poprvé," zabrblala Clara.
Do doby konce 19. století, do londýnských uliček a především do prostředí karnevalu kuriozit lehce zapadl i nepozemsky vyhlížející, militaristicky naladěný mimozemšťan Strax, jehož dialogy s pacifistickým Doctorem byly dalším zdrojem humoru.
Miluji podstatu postavy Doctora Who a vše kolem něho, není pro mě úniku; taky od něho utíkat nechci…

venomslav
30.06.2019

vůbec jsem nepochopil knihu jen vím že se odehrávala v Anglii

alfons9315
31.01.2019

"Spoilers"
Po několika prvních stránkách si řeknete : Tohle už jsem někde "viděl". Několikrát použíté období pro serii Doctora Who je zase na scéně. Zase jsme v Anglii, Londýně, někdy v 19. stoleti. Zamrlá Temže, na ni karneval. ... počkat, pořád známé. Nakonci přichází ještě zlá pseudo bytost ve skleněné kouli. ... tak a jeto tady, tohle je díl, kde doktor poprvé potkal Claru. The Snowman Christmas 2012. ... Ne, není, ale málem to tam bylo. Už chápu proč se tento díl nedočkal zfilmování.
Jinak je ale příběh napsaný pěkně a poutavě. Při trošce snahy vám knížka zabere jeden zimní večer, kterého nebudete litovat.
Doktor je stále The Doctor a dokáže zachránit svět před jakoukoli hrozbou. Až se mi ten šťastný konec zdál trochu moc, moc, že to musí dopadnout šťastně za každou cenu.

Kiki_
03.09.2018

Dle databáze moje přečtená kniha číslo 500. První díl se mi líbil, druhý už byl horší a u tohohle mi trvalo strašně dlouho, než jsem ho přelouskala.

TimeLord
27.08.2018

Tretia kniha zo série, určite nezklamala. Fanúšikov seriálu určite poteší.

Ropušák
08.05.2018

Moje třetí kniha s Doctorem Who a zatím také nejlepší. Dokázala hezky vtáhnout do děje, ale přibližně v půlce už víte, jak to asi je, ale mě osobně to vůbec nevadilo :) Takový mimozemský Sherlock Holmes :)

MichalHoráček
28.07.2017

Knížky s Doctorem se mi začínají líbit víc a víc! A tato byla přímo dokonalá! Pěkná zápletka, spousta humoru (hlavně dobrý hlášky od Straxe) A už teď se těším na další příběhy. Nechci se tady rozepisovat o ději ani o příběhu. To ať si posoudí každý sám. Ale mě se skutečně líbila.