Spudveč! aneb 70 000 světelných let

Spudveč! aneb 70 000 světelných let

Co byste dělali, kdybyste zjistili, že se vaše na první pohled nudná a nenápadná dějepisářka v soukromí chová... přinejmenším divně? Džimbo je obyčejný školák, který má už tak svých starostí dost: jeho táta nemá práci a k tomu příšerně vaří, maminka má naopak práce až moc a starší sestra je naprosto nemožná. Když ale spolu se svým všetečným kamarádem Charliem začne zkoumat, co mají záhadné školní události znamenat, jdou všechny všední problémy stranou. Události ovšem naberou nečekaný směr a klučičí pátrání se brzy zvrhne v praštěné dobrodružství vpravdě celoplanetárního významu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26633/spudvec-aneb-svetelnych-let-26633.jpg 3.834

Boom! (or 70 000 Light Years) (2006)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Argo

střapatá
06.10.2017

Četla jsem v angličtině a musím říct, že byť je to víceméně dětská kniha, dala mi zabrat. Každopádně jsem se pořádně začetla až ke konci, první třičtvrtina kniha mě moc nechytla. Možná to bylo tou angličtinou, ale jsem ráda, že už mám dočteno.

petrarka72
24.06.2017

"Jseš kámoš," prohlásil jsem a potřásl jí rukou.
"Jsem debil," odpověděla.
***
"... povídám si s pavoukem, co má ksicht jako opice a jmenuje se Britney."
"Zlovolné dítě," řekla Britney. "Vstávej. Vezmu tě na snídani. Napereš si ústy nácka."
***
"Vymažete nám třeba mozek nebo tak? Víte, abychom si to nepamatovali."
"Ty se moc koukáš na filmy, Charlie. Ne. To se dělá mnohem jednodušeji. Jestli komukoliv cokoliv řeknete, najdeme si vás a zabijeme vás."
***
Občas je velmi osvěžující přečíst si něco jednoznačně dobrodružného, jednoznačně scifíčkářského a jednoznačně pro mládež. :-D

rashmi
27.04.2017

jedna z mála knih povinné četby, která mě opravdu zaujala- poutavý příběh a rychlý děj.

Percabethka
29.05.2016

Sci-fi čtu pořád, ale tahle knížka mě nevím proč nebavila a nakonec jsem jí ani nedočetla :(

Lucila
20.08.2012

Je to velmi čtivá kniha. Perfektní oddechovka, která vtáhne do děje. Myslím, že by to mohl číst skoro kdokoliv, komu nevadí sci-fi.

Issiriana
31.07.2012

Příběh, který vás vtáhne, pokud se chcete dozvědět, jaké tajemství skrývají učitelé, kteří se baví divným jazykem... :)