Tisící patro

New York City, jak jste ho nikdy neviděli. K nebi se tyčí tisícipatrová Věž. Zářivá vize budoucnosti, kde je možné vše – pokud se snažíte dost. Vítejte na Manhattanu roku 2118. Uplynulo sto let a New York je město technických novinek a snů. Každý tu něco chce… a každý tu má co ztratit. Bezchybný zevnějšek Ledy Coleové skrývá utajovanou závislost – na droze, kterou neměla nikdy vyzkoušet, a na chlapci, se kterým si neměla nikdy začínat. Nádherný, bezstarostný život Eris Dodd-Radsonové se roztříští na střípky, když její rodinu rozerve bolestná zrada. Rylin Myersová se díky práci v nejvyšších patrech rázem ocitne ve světě, o jakém se jí ani nesnilo… ale bude za tento nový svět a nečekanou lásku muset zaplatit svým starým světem? Watt Bakradi je technický génius s tajemstvím: ví o všech všechno. Ale když je najat, aby špehoval dívku z horních pater, zaplete se do složité pavučiny lží. A v tisícím patře nade všemi žije Avery Fullerová, dívka geneticky naprogramovaná k dokonalosti. Dívka, která má zdánlivě vše – a přesto ji trápí jediná věc, kterou nemůže nikdy mít. V prostředí úchvatného pokroku a technického luxusu se pět teenagerů snaží získat své místo na vrcholu světa. Ale z takových výšin vede jen jediná cesta: dolů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311686/big_tisici-patro-OeF-311686.jpg 3.888

Tisící patro 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Thousandth Floor, 2016

Kniha Tisící patro

TeriLin1111

Jak je napsáno zezadu na knize: je to dost podobné seriálu gossip girl, ale ve sci-fi prostředí. Byla to vcelku fajn věc, akorát by to možná mohlo být o něco kratší, a ocenila bych, kdyby tam bylo více popsané to prostředí, které mi přišlo jako dobrý nápad. Nevím, jestli se dočkáme dalších dílů, ale v podstatě to jde i jako standalone.

WeirdoAnne
26.10.2021

Nemůžeme očekávat nic světoborného, ale jako neuvěřitelně čtivý příběh s několika zvraty a zajímavým prostředím to obstojí na výbornou. Hodně mi kniha připomíná seriál Gossip Girl a Pretty little liars. Trochu mě však mrzí že jde JENOM o životy dospívajících, kteří si do nich vzájemně vkráčí. Myslím, že by toho prostředí mohlo nabídnout trošku víc. Je škoda, že další díly už asi přeložené nebudou.

WallopX
08.08.2021

Prvně jsem se vyděsila toho, že je tam 5 postav, ale postupně jsem už věděla, kdo je kdo a začalo mi všechno dávat smysl. Knížka mě udržovala v neustálém napětí a čtení neskutečně utíkalo.
Na to, že jsem si ji půjčila v knihovně s tím, že si ji teda vezmu, abych měla vůbec co číst, tak naprosto skvělý počtení!

Sixtinka144
29.03.2021

Když jsem knihu začala číst, nevěděla jsem o ní vůbec nic. Zalíbila se mi obálka a tak jsem si ji koupila. Ale jakmile jsem se do příběhu ponořila, už jsem se od něj nemohla odtrhnout. Kniha je vyprávěna z pěti pohledů, což mi přišlo na začátku trochu moc, protože jsem nevěděla, kdo je kdo. Pochvíli jsem se ale zorientovala, a líbilo se mi, že jsme mohli nahlédnout do hlavy komukoli a zjistit, co právě teď cítí. Kniha začíná svým koncem, tudíž dívkou padající z věže, a vy jen čtete dál a říkáte si, jaká dívka to jen mohla být, a jaký k tomu mohla mít důvod. Každý z té pětice hlavních postav má nějaké zvrácené tajemství a okolo něj se točí samé problémy. Příběh rychle utíkal, autorka opravdu psát umí, občas se mi ale nelíbilo, jak se postavy nereálně zachovali, i když je tento příběh samozřejmě sci-fi. Bohužel až teď jsem zjistila, že tato kniha není standalone, ale že je to trilogie, která u nás nebude přeložena, a tak se budu muset spokojit jen s koncem prvního dílu. Celkově knihu hodnotím 4 hvězdičkami, protože jsem byla velice mile překvapena.

tereza7804
08.10.2020

uper kniha , příběh byl vážně chytlavý, jen to nebylo něco, co by vás zvedlo ze židle , škoda že nejsou přeložené i dva zbylé díly :) 4,2/5

Knihomlok2015
03.08.2020

Proč ne. Četla jsem už i horší.

s1ombrehimawari
20.01.2020odpad!

a.) Absolutně ploché a stejné postavy, které se nechovaly reálně a až moc dětinsky. Vývoj charakterů nedůvěryhodný.
b.) Wtf, co měly sakra znamenat ty vztahy? Pocity postav absolutně mimo.
c.) Příběh absolutně o ničem.
d.) Všechno hodnoceno slovy drahé nebo levné. Jiné přídavné jméno se tu prakticky neobjevuje.
e.) Prostředí vůbec nebylo promyšlené. Popis zde vůbec nefungoval. Fungování různých přístrojů nebo zákroků bylo z hodně důvodu (jako třeba fyzikální, technické a chemické nebo i medicínské) úplně praštěný a na hlavu. Je vidět, že autorka si vůbec o ničem nic nezjistila.
Je mi líto toho, že to mohlo být aspoň s trochou snahy aspoň průměrný, jelikož ten nápad s patry byl fakt dobrý.
Asi jsem ráda, že ty další díly nevyšly, aspoň mě nebude dohánět provinění, že jsem je nepřečetla.

Veruu95
18.07.2019

Perfektní! Příběh plný zvratů a nekonečného napětí. Škoda, že (asi) není další díl... ten konec pokračování trochu naznačoval.
Ale i tak, prostě WOW. :)