Delirium

Delirium
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136732/bmid_delirium-AXC-136732.jpg 4 727 727

Delirium série

1. díl >

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Delirium , 2011


více info...

Přidat komentář

Artep071
12.01.2024 4 z 5

Tak tohle mi sedlo..téma i styl psaní . Seznámení s postavami plyne pomalu a napětí příběhu narůstá..To postupné probouzení Leny je realistické. Nutí mě to číst bez přerušení ... Fuuuu ten závěr wuau... Těším se na pokračování

Lucie.H
07.07.2023 5 z 5

Kniha pro young adult u které si člověk krásně odpočine a nemusí u ní moc přemýšlet. Za mě super počtení.


Dzovicek
29.09.2022 4 z 5

Klasická Young adult dystopie, která není ničím výjimečná, ale přesto se skvěle četla a už se těším na pokračování :-)

janka2000
28.09.2022 5 z 5

Scifi příběh o tom, že láska je považovaná za nemoc. Díky ní jsme slabí a ovladatelní, a proto jste v 18 po operaci vyléčení a je vám přidělen partner. Lena je poslušná a snaživá, přesto se vlastně omylem zaplete a nic už pak není, jak se zdá. Jeden z klasických motivů totality v knize, která vyšla v počátcích nárůstu zájmu o žánr u nás. Kniha je čtivá a děj má spád.

TeriLin1111
24.06.2022 4 z 5

Hrozně moc mě baví ten námět, ale na mě tam bylo málo napětí. Předpokládám že se to více rozjede v dalším díle, tady se spíš seznamujeme s postavami a s celkovým fungováním tohoto světa. Některé pasáže mi přišly zbytečně moc popisné, ale určitě dám šanci dalším dílům. Jsem moc zvědavá jak se to celé vyvine.

terka6725
11.02.2022 5 z 5

Četla jsem prvně na střední, tak kolem 16 let, a třetí díl, který tehdy ještě myslím nevyšel, byla moje první kniha v angličtině. Pak jsem se k sérii ještě několikrát vrátila, naposledy teď, ve 25. A musím říct, že mi pořád přijde skvěle vystavěná, promyšlená. Samozřejmě některé věci už člověk vnímá jinak, ale do toho s tím koneckonců už jde a přistupuje na hru příběhu.

Obdivuju barvitý styl psaní plný živých popisů nejen krajiny a města kolem, ale také emocí hlavních postav. Opravdu jsem i s odstupem času přesvědčená, že se jedná o opravdu velmi, velmi dobrou sérii, která rozhodně stojí za přečtení. Nemůžu skoro ani věřit, že od vydání už uplynulo 10 let. Za mě je to ale rozhodně příběh, na který si čas od času vzpomenu, který pro mě hodně znamená.

zema.al
10.11.2021 odpad!

Tohle bylo bolestivé... Asi jsem měla věnovat větší pozornost štítku "pro děti a mládež". Nejenže se hlavní postavy chovájí tak na 13 let, ač jim má být už 18, i samotná knížka působí jakoby ji napsal někdo v podobném věku. Škoda dobrého námětu, díky kterému jsem se do knížky pustila. Místo zajímavého sci-fi mě čekala hloupoučká, nerealistická, nelogická pohádka...

DreamerX9
02.05.2021 4 z 5

Za mě výborná kniha. Jedinečné téma a napětí od začátku do konce. Doporučuji

ali_223
29.04.2021

Nádherný příběh, který ukázal jaké by to bylo žít bez lásky...
Obecně se mi kniha moc líbila, ale závěr? Souhlasím s "KnihomolkaKatka"... Ten konec to celý zkazil...

kniznistranky
15.03.2021 5 z 5

Delirium - tento příběh o světě, kde je láska považovaná za nemoc a musí se léčit, jsem četla už potřetí. Poprvé na základní škole, když kniha vyšla. Podruhé na střední škole a potřetí teď. V době, která se v tolika věcech podobá tomu, o čem vypráví tento příběh. Jiný svět, jiná nemoc a přesto se nemůžu ubránit pocitu, že pravidla a fungování světa v Delirium jsou v mnohých věcech totožná s našimi dnešními dny. Tolik myšlenek, které donutí člověka při čtení přemýšlet a podívat se mezi řádky. Prvně na mě příběh udělal dojem světem a romantickou linkou hlavních hrdinů, podruhé jsem žasla nad vymyšleným světem a jeho fungováním a teď, potřetí... se jen děsím toho, jak reálný tento distopický příběh může být, když upravíme jednu drobnost...
Děsivá a pravdivá myšlenka z knihy na závěr: Radši zemřu po svém, než abych žila po jejich.

Hobo
23.02.2021 5 z 5

Netušil jsem, do čeho lezu, ale dobrý. Opravdu dobrý!

Dadance
15.05.2020 5 z 5

Do téhle knihy jsem jen nakoukla, abych zjistila, jestli je vhodná pro dospívající čtenáře - a už jsem se od ní neodtrhla. Po dlouhé době jsem se vysloveně těšila, až budu mít chvilku na čtení.
Myslím, že se skvělá nejen pro mlaďochy. Líčí fungování totalitní společnosti. Začíná polehounku, normálním životem sedmnáctileté dívky, která považuje všechna pravidla za prospěšná a nijak se jim nebrání, ba ani o nich nepochybuje. Všechno kolem vypadá idylicky, bezpečně a nadějně. Kniha má skvělou gradaci, je napínavá do poslední stránky, vypráví poutavě a barvitě, člověk skoro cítí vůně různých prostředí. Nečekejte žádné drastické popisy kárných táborů, mučení, poprav a podobných rekvizit totalitních systémů. Tady prosakuje podstata režimu pomalu, postupně, v komorním příběhu.
I když jsem knihu četla už před časem, moje nadšení nijak nezesláblo.

RanMori
15.05.2020 5 z 5

Perfekto! Toto mě opravdu chytlo a měla jsem problém knihu zavřít a jít spát, kapitoly prostě ubíhaly jedna za druhou a pořád to bylo tak napínavé! Čtivé, silné, působivé, možná i díky tomu, že je to psané v přítomné čase a v ich-formě. Ač by se možná našlo pár lehoulinkých dějových "chybiček", rozhodně nemají takovou váhu, aby narušily celkový dojem. Těším se na další díly.

Arkagas
19.03.2020 4 z 5

Velmi zajímavý román, který by podle mě dost dobře spadal do kategorie YA, i když tam nespadá. Knížka má spád, zajímavou dějovou linku a udržuje napětí až do konce. Začala jsem dnes ve 13:00 a dočetla ve 22:30 s přestávkami. Doporučuji :)

Nelaach
22.11.2019 3 z 5

Zdravím,
za mě tedy dost skvělý nápad, ovšem čekala jsem toho mnohem více. Přišlo mi, že né všechny situace byly úplně nejlépe vysvětleny, chybělo mi tam také více akce, jelikož mi přišlo, že ve většiny knihy se nic nedělo a neměla jsem úplně chuť pokračovat, jelikož se to strašně táhlo a více akce by mi tam vůbec neuškodilo. Dávám 3 hvězdičky, ale musím říct, že na další díl se opravdu v nejbližší době nechystám.

Kacennnka
04.11.2019 5 z 5

Delirium je jedna z těch lepších dystopií mnoho dnešních populárních by strčilo do kapsy.

KnihomolkaKatka
05.10.2019 4 z 5

Kniha, kterou jsem četla ještě v době, kdy jsem chodila do knihovny. Pamatuju si, že se mi hodně líbila, ale konec byl takový, že dle mého názoru "zabil" celou sérii. Takže první díl dobré, ostatní propadák. Ale možná se jim ještě rozhodnu dát druhou šanci...

Bauriska
01.09.2019 3 z 5

Být mladší a číst tento žánr prvně, dala bych o hvězdičku navíc. Ale jelikož mám srovnání s vícero dystopickými romány, které byly mnohem lepší a propracovanější, tak tento román byl pro mě jen takový průměr. Nejspíše se už ani nevrhnu na další díly.

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Velice pěkné. Škoda, že nakonec upustili od seriálu.

janebeauty9860
29.05.2019 3 z 5

Zajímavé téma. Občas mi přišly některé části moc dlouhé.