Delirium

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136732/big_delirium-AXC-136732.jpg 4.2685
Série:

Delirium 1.


Žánr:
Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Delirium, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (141)

Kniha Delirium

DreamerX9
02. května

Za mě výborná kniha. Jedinečné téma a napětí od začátku do konce. Doporučuji

ali_223
29. dubna

Nádherný příběh, který ukázal jaké by to bylo žít bez lásky...
Obecně se mi kniha moc líbila, ale závěr? Souhlasím s "KnihomolkaKatka"... Ten konec to celý zkazil...


FlexiMZ
15. března

Delirium - tento příběh o světě, kde je láska považovaná za nemoc a musí se léčit, jsem četla už potřetí. Poprvé na základní škole, když kniha vyšla. Podruhé na střední škole a potřetí teď. V době, která se v tolika věcech podobá tomu, o čem vypráví tento příběh. Jiný svět, jiná nemoc a přesto se nemůžu ubránit pocitu, že pravidla a fungování světa v Delirium jsou v mnohých věcech totožná s našimi dnešními dny. Tolik myšlenek, které donutí člověka při čtení přemýšlet a podívat se mezi řádky. Prvně na mě příběh udělal dojem světem a romantickou linkou hlavních hrdinů, podruhé jsem žasla nad vymyšleným světem a jeho fungováním a teď, potřetí... se jen děsím toho, jak reálný tento distopický příběh může být, když upravíme jednu drobnost...
Děsivá a pravdivá myšlenka z knihy na závěr: Radši zemřu po svém, než abych žila po jejich.

Hobo
23. února

Netušil jsem, do čeho lezu, ale dobrý. Opravdu dobrý!

Dadance
15.05.2020

Do téhle knihy jsem jen nakoukla, abych zjistila, jestli je vhodná pro dospívající čtenáře - a už jsem se od ní neodtrhla. Po dlouhé době jsem se vysloveně těšila, až budu mít chvilku na čtení.
Myslím, že se skvělá nejen pro mlaďochy. Líčí fungování totalitní společnosti. Začíná polehounku, normálním životem sedmnáctileté dívky, která považuje všechna pravidla za prospěšná a nijak se jim nebrání, ba ani o nich nepochybuje. Všechno kolem vypadá idylicky, bezpečně a nadějně. Kniha má skvělou gradaci, je napínavá do poslední stránky, vypráví poutavě a barvitě, člověk skoro cítí vůně různých prostředí. Nečekejte žádné drastické popisy kárných táborů, mučení, poprav a podobných rekvizit totalitních systémů. Tady prosakuje podstata režimu pomalu, postupně, v komorním příběhu.
I když jsem knihu četla už před časem, moje nadšení nijak nezesláblo.

RanMori
15.05.2020

Perfekto! Toto mě opravdu chytlo a měla jsem problém knihu zavřít a jít spát, kapitoly prostě ubíhaly jedna za druhou a pořád to bylo tak napínavé! Čtivé, silné, působivé, možná i díky tomu, že je to psané v přítomné čase a v ich-formě. Ač by se možná našlo pár lehoulinkých dějových "chybiček", rozhodně nemají takovou váhu, aby narušily celkový dojem. Těším se na další díly.

Arkagas
19.03.2020

Velmi zajímavý román, který by podle mě dost dobře spadal do kategorie YA, i když tam nespadá. Knížka má spád, zajímavou dějovou linku a udržuje napětí až do konce. Začala jsem dnes ve 13:00 a dočetla ve 22:30 s přestávkami. Doporučuji :)

Nelaach
22.11.2019

Zdravím,
za mě tedy dost skvělý nápad, ovšem čekala jsem toho mnohem více. Přišlo mi, že né všechny situace byly úplně nejlépe vysvětleny, chybělo mi tam také více akce, jelikož mi přišlo, že ve většiny knihy se nic nedělo a neměla jsem úplně chuť pokračovat, jelikož se to strašně táhlo a více akce by mi tam vůbec neuškodilo. Dávám 3 hvězdičky, ale musím říct, že na další díl se opravdu v nejbližší době nechystám.

1 ...