Delirium

od:


KoupitKoupit eknihu

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136732/delirium-136732.jpg 4.2610
Série:

Delirium (1.)

Orig. název:

Delirium (2011)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (126)

Přidat komentář
petrzel
09. prosince

Kniha mě bavila je pravda ,že začátek byl pomalý ,ale pak už to šlo. Jako oddychovka dobrý.

BarbaNechanicka
01. října

Oblíbená trilogie, super myšlenka. V dnešní společnosti mi přijde jako kdyby spousta lidí už léčbu podstoupila. Otupelost, proplouvání životem nekde ve zlaté střední cestě, smutné. Svět bez lásky je pro mě nepředstavitelný. Pamatujme, ze abychom byli šťastní, musíme být někdy i nešťastní a nenechme si lásku z života vzít.
Postavy hrozně moc sympatický, příběh měl spád, super úryvky z knihy života. Nádherný popis toho, jak se Lena během knížky "nakazí". Každý, kdo byl někdy zamilovaný, se v tom prostě musí vidět.
SPoiler time
Knížku jsem četla uz podruhé, ale ten konec, je tak moc dobře napsany, ze tomu i podruhé věřím az do konce druhého dílu.

silvinka12
18. srpna

Naprosto nádherná kniha. Ze začátku se mi nelíbila hlavní hrdinka, ale nebyla to její chyba. Na její dobu a situaci se chovala totiž úplně normálně, kdybychom takhle také žili, plno z nás by se takto určitě chovalo. Hanu jsem si ihned oblíbila a Alexe také. Nemůžu se dočkat na další díl.

Delirium se mi líbilo víc než Chvíle před koncem. Bude to asi tím, že tuto sérii přeložil někdy jiný než knihu Chvíle před koncem a více mi sedl ten překlad Deliria a taky, že tenhle příběh je pro mě o něco zajímavější.

alzbeta4185
03. srpna

Dokonalý

_Katty_
03. srpna

Tato kniha je jedna z mých oblíbených. Mělo to akci,mělo to příběh a i když mi byla hlavní hrdinka ze začátku nesympatická, v průběhu knihy jsem se vcítila do jejího myšlení a oblíbila jsem si jí.
Rozhodně doporučuji.

dracos_princess
25.12.2017

Myši? V pohodě. Létající myši? Ne tak v pohodě.

šneki
23.10.2017

Po druhém přečtení bohužel musím snížit na 4*, neboť Delirium neobstála jako moje nejoblíbenější knížka. Při prvním čtení jsem si postavy i děj zamilovala, ale vzhledem k tomu, že si své kouzlo neudržela, tak jsem nucena ji sesadit z jejího dosud výsadního místa.

KaileyBlot
08.10.2017

No, fajn začátek byl celkem vleklý. Ale možná mě to tak nebavilo proto, že už jsem četla tolik dystopií, že mi to nepřijde tak chytlavé, protože všechny dystopie jsou na jedno brdo. Jako ale nebylo to nejhorší, ten konec už mě celkem bavil a pokračování si přečtu, protože to skončilo tak, že musím nutně vědět, co bude dál. Sice to tuším (opět - dystopie jsou vesměs všechny stejné), ale prostě mi to nedá.

erulka
06.09.2017

Život bez lásky jako námět mi přišel skvělý. Děj byl plynulý a velmi čtivý. Lena jako hlavní hrdinka se mi líbila. Líbilo se mi, že zprvu nepochybovala o správnosti a důležitosti systému, ve kterým žila. Je jasné, že pokud v něčem vyrůstáte odjakživa, tak to na vás zanechá stopy. Oceňuji i nejrůznější úryvky na začátcích kapitol. Byla to skvělá oddechovka na dovolenou.

moncakovinka
22.08.2017

Velmi originální nápad v ještě více předvídatelném ději. Večerní oddechovka dobrá. Pokud máte však dlouhý seznam knih k přečtení, tuto knihu bych na první místa nezařadila.

Annkag
21.08.2017

Viděli stě niekedy film Equlibrium?Tak při čtení tento knihy som malá pocit skoby dá scénáristů inšpirovali právě touto knihou kde přesně cituschpnych na světě nie je místo .Bavilo má čítat toto dílko a zistovat ó Aku nádheru by som Stratila Keby som nemalá možnost pociťovat smutok,lásku,bolest či slobodu.....

Bet
21.07.2017

Kniha je fakt super vubec jsem se nenudila. Jsem zvědavá na druhý díl. Viděla jsem úvodní epizodu a to bylo velké zklamání. Je super ze jsem to nejprve četla.

Veronika33
23.06.2017

Kniha ma neskutočne bavila. Príbeh bol zaujímavo vymyslený, zasa niečo nové. Hlavné postavy sú sympatické a dej pekne plynul. Koniec ma dostal a dúfam, že v ďalších častiach zistím, že to nebolo tak ako sa to javilo. Odporúčam a teším sa na druhý diel.

Jakahol
18.04.2017

Námět knihy je originální, moc mě bavily úryvky z Knihy života a dalších podobných zdrojů. Děj se dá označit za lehce nadprůměrný, popsala bych to jako jednoduchou, celkem naivní , predvidatelnou , romantickou oddechovku, která mě opravdu bavila a příjemně se četla.

Efeméra
15.03.2017

Na to, jak jsem dystopiemi přesycená, se mi Delirium opravdu hodně líbilo. Vím, že některým tu připadalo, že se děj někdy vleče, ale mně to tak nikde nepřišlo - kniha se mi četla hladce, byla pro mě velmi čtivá. Moc se mi líbí myšlenka celého světa bez lásky. Nechtěla bych v něm žít. Úryvky na začátcích kapitol celému příběhu a světu přidávaly na reálnosti a propracovanosti. Na konci jsem měla tak trochu nutkání brečet a potom jsem z něj byla celkem posmutnělá. Po přečtení anotace druhého dílu jsem chvíli přemýšlela, jestli ho vůbec číst - je z něj celkem patrné, jak se bude příběh dál vyvíjet, a ten vývoj se mi vůbec nelíbí. Deliriu každopádně dávám 4 hvězdičky.

Percabethka
06.03.2017

Delirium má sice zajímavý a originální nápad, ale je zaroveň hrozně předvídatelné... Lena mi moc nesedla, tak snad se to v dalších dílech zlepší...

Madlenkačte
23.02.2017

Už jsem četla lepší knihy stejného žánru, tak proto jen 4 hvězdy. Dost textu jsem přeskakovala, autorčin styl psaní mi moc nevyhovuje. Ale četlo se to rychle a děj byl velmi zajímavý.

TerryLaufey
31.12.2016

Už po přečtení prvního dílu jsem se do téhle série zamilovala. Miluju styl psaní téhle autorky a její nepředvídatelnost v ději. Je to originální nápad, což taky oceňuju. Ten konec mě dostal. :/

SPOILER
Pořád doufám, že Alex žije, protože prostě musí žít! :D
KONEC SPOILERU

Kniha je velmi čtivá, doporučuju. :)

Alskar
26.12.2016

Zhltala jsem ji od začátku až do konce. Nápad skvělý, hrdinka mi byla sympatická a kniha čtivá.
Spoiler: Jenom konec mi nepřišel úplně fér. Alex se mohl pro Lenu roztrhat a tak to taky dopadlo.

Janet11
15.08.2016

Kniha mě bohužel moc nenadchla, příběh jako takový je pěkný a zajímavý, nicméně autorčin styl psaní mi přišel hrozně rozvleklý a některé dialogy bych z knihy úplně vypustila...Ale nenechám se odradit a vrhnu se na další díl, třeba mi sedne líp.

Chikko
14.08.2016

Knížka je perfektní... Hrozně jsem se do ní zažrala... Myslím že kdyby si to vzal do rukou schopný režisér, byla by z toho krásná nová filmová série.
Víte že z toho chtěli udělat seriál? Pokud vím, vyšel jen pilot. A je to hrůza!

Luccik7
29.07.2016

Kniha se mi velmi líbila. Konec byl teda šokující ale i tak knize dávám pět hvězdiček.

steph.tey
19.07.2016

No nebudu nic zapírat. Kniha se mi líbila. Ale byla taky zvláštní - mluvím o tom konci. Dost na to, abych si myslela, že osudy hlavních hrdinů se můžou zaseknout ve fázi " všechno bude na prd" , ale ne až tak moc, abych nadobro ztratila naději i já. Palec nahoru za celkovou myšlenku a pět hvězd za skvěle napsaný skvělý příběh. No a taky za to, že byl tak dobrý a já chtěla vědět, jak skončí, že jsme společně zvládli i to, jak mi to čtení ( a odkládání )trvalo dlouho. :-)

LucaMera
13.06.2016

Tahle kniha mi hrozně dlouho ležela v knihovně a moc se mi do ní nechtělo. Nakonec nastal den D a já si řekla, že prostě ted už si jí přečtu. No a docela mě ted mrzí, že jsem jí tak dlouho zavrhovala. Příběh je super a nadruhou stranu hrozně zvláštní, ale v dobrém slova smyslu. Opravdu musím pochválit myšlenku téhle knihy. Tenhle námět je fakt hodně neobvyklý a je dobře zpracovaný.
Čím více se blíží konec, tím je tam i více akce, takže když jsem jí dočítala, měla jsem docela problém ji odložit :D Jinak ten konec mě docela dost překvapil a nevím co si mám o tom co se tam stalo myslet.

SPOILER- Panebože chudák Alex, pořád doufám že to opravdu nebude tak jak to vypadá a tak jak si myslím...:/ KONEC SPOILERU

Myslím že tahle kniha je tak lehounce nadprůměrná a já se těším na další díly :)

Barbra06
29.05.2016

Tak nebylo to špatné. Celkem originální a zajímavě pojaté. Chvílemi se děj trochu táhl. Ale patří k těm lepším v tomhle žánru. Jsem zvědavá, co bude dál, takže na druhý díl se chystám.

i.love.books@
02.05.2016

Jedna z nejlepších dystopických knížek.
POZOR SPOILERY:
Ale ten Alex... Pane bože!!!!

WexxAr-ka
03.04.2016

Rozhodovala jsem se, jestli 4 nebo 5 hvězdiček. Proč? Protože začátek knihy byl trošku delší, takové to, než se začne něco dít. Po každé kapitole jsem knihu odložila a vrátila se k ní, když byl čas. Pak ale nastal zlom a nemohla jsem knihu pustit z ruky a četla jedním dechem :)
Konec byl z mého pohledu zajímavý a jsem moc zvědavá, jak se se vším popere... Víc prozrazovat nemá cenu ;)

Black-stars
26.03.2016

Puf tak tohle byl tvrdý oříšek, děj knihy jako by neubíhal. A nechápu že lečba neskončila už dávno vzhledem k evidentní nespolehlivosti jejího výsledku... Pravda je že závěr je šokující, milostné scénky jsou pěkně napsané a vzrušující, ale celkově knížka spíš nudí...

Canney
01.03.2016

Delirium se čte docela pěkně. Některé části se sice trochu vlekly a zdály se mi trochu natahované, ale pak tu byly scénu, od kterých se nešlo odtrhnout. I postavy byly sympatické, jen ta Hana mi tak nějak nesedla. Jsem zvědavá, co na ni řeknu v druhém díle, když jí uvidím do hlavy.

Channach
10.02.2016

Skvělá trilogie, silný příběh. Recenze v záložkách.