Delirium

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136732/delirium-136732.jpg 4.2630

Delirium (1.)

Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Delirium (2011)

Kniha Delirium

Niky91

Velice pěkné. Škoda, že nakonec upustili od seriálu.

janebeauty9860

Zajímavé téma. Občas mi přišly některé části moc dlouhé.

Charmedka

Miluji dystopie, miluji romantiku, takže by Delirium mohla být dokonalá kombinace, jenže zpracování trochu vázne. Velký potenciál, který nebyl využit.

Já čekala mnohem víc. Sice jsem chvilku váhala nad čtyřmi hvězdičkami, ale to asi jen proto, že příběh je fakt něco nového a tím pádem ne tak okoukaného. Zatím ale průměrná kniha.

Nikola97

Pro mě skvělá kniha, moc mě bavila

petrzel
09.12.2018

Kniha mě bavila je pravda ,že začátek byl pomalý ,ale pak už to šlo. Jako oddychovka dobrý.

BarbaNechanicka
01.10.2018

Oblíbená trilogie, super myšlenka. V dnešní společnosti mi přijde jako kdyby spousta lidí už léčbu podstoupila. Otupelost, proplouvání životem nekde ve zlaté střední cestě, smutné. Svět bez lásky je pro mě nepředstavitelný. Pamatujme, ze abychom byli šťastní, musíme být někdy i nešťastní a nenechme si lásku z života vzít.
Postavy hrozně moc sympatický, příběh měl spád, super úryvky z knihy života. Nádherný popis toho, jak se Lena během knížky "nakazí". Každý, kdo byl někdy zamilovaný, se v tom prostě musí vidět.
SPoiler time
Knížku jsem četla uz podruhé, ale ten konec, je tak moc dobře napsany, ze tomu i podruhé věřím az do konce druhého dílu.

silvinka12
18.08.2018

Naprosto nádherná kniha. Ze začátku se mi nelíbila hlavní hrdinka, ale nebyla to její chyba. Na její dobu a situaci se chovala totiž úplně normálně, kdybychom takhle také žili, plno z nás by se takto určitě chovalo. Hanu jsem si ihned oblíbila a Alexe také. Nemůžu se dočkat na další díl.

Delirium se mi líbilo víc než Chvíle před koncem. Bude to asi tím, že tuto sérii přeložil někdy jiný než knihu Chvíle před koncem a více mi sedl ten překlad Deliria a taky, že tenhle příběh je pro mě o něco zajímavější.

alzbeta4185
03.08.2018