Delirium

Delirium https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136732/bmid_delirium-AXC-136732.jpg 4 727 148

Delirium série

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Delirium , 2011

Charmedka
13.04.2019 3 z 5

Miluji dystopie, miluji romantiku, takže by Delirium mohla být dokonalá kombinace, jenže zpracování trochu vázne. Velký potenciál, který nebyl využit.

Já čekala mnohem víc. Sice jsem chvilku váhala nad čtyřmi hvězdičkami, ale to asi jen proto, že příběh je fakt něco nového a tím pádem ne tak okoukaného. Zatím ale průměrná kniha.

Nikola_
11.02.2019 5 z 5

Pro mě skvělá kniha, moc mě bavila

petrzel
09.12.2018 4 z 5

Kniha mě bavila je pravda ,že začátek byl pomalý ,ale pak už to šlo. Jako oddychovka dobrý.

BarbaNechanicka
01.10.2018 5 z 5

Oblíbená trilogie, super myšlenka. V dnešní společnosti mi přijde jako kdyby spousta lidí už léčbu podstoupila. Otupelost, proplouvání životem nekde ve zlaté střední cestě, smutné. Svět bez lásky je pro mě nepředstavitelný. Pamatujme, ze abychom byli šťastní, musíme být někdy i nešťastní a nenechme si lásku z života vzít.
Postavy hrozně moc sympatický, příběh měl spád, super úryvky z knihy života. Nádherný popis toho, jak se Lena během knížky "nakazí". Každý, kdo byl někdy zamilovaný, se v tom prostě musí vidět.
SPoiler time
Knížku jsem četla uz podruhé, ale ten konec, je tak moc dobře napsany, ze tomu i podruhé věřím az do konce druhého dílu.

silvinka12
18.08.2018 5 z 5

Naprosto nádherná kniha. Ze začátku se mi nelíbila hlavní hrdinka, ale nebyla to její chyba. Na její dobu a situaci se chovala totiž úplně normálně, kdybychom takhle také žili, plno z nás by se takto určitě chovalo. Hanu jsem si ihned oblíbila a Alexe také. Nemůžu se dočkat na další díl.

Delirium se mi líbilo víc než Chvíle před koncem. Bude to asi tím, že tuto sérii přeložil někdy jiný než knihu Chvíle před koncem a více mi sedl ten překlad Deliria a taky, že tenhle příběh je pro mě o něco zajímavější.

alzbeta4185
03.08.2018 5 z 5

Dokonalý

_Katty_
03.08.2018 5 z 5

Tato kniha je jedna z mých oblíbených. Mělo to akci,mělo to příběh a i když mi byla hlavní hrdinka ze začátku nesympatická, v průběhu knihy jsem se vcítila do jejího myšlení a oblíbila jsem si jí.
Rozhodně doporučuji.

dracos_princess
25.12.2017 5 z 5

Myši? V pohodě. Létající myši? Ne tak v pohodě.

šneki
23.10.2017 4 z 5

Po druhém přečtení bohužel musím snížit na 4*, neboť Delirium neobstála jako moje nejoblíbenější knížka. Při prvním čtení jsem si postavy i děj zamilovala, ale vzhledem k tomu, že si své kouzlo neudržela, tak jsem nucena ji sesadit z jejího dosud výsadního místa.

KaileyBlot
08.10.2017 3 z 5

No, fajn začátek byl celkem vleklý. Ale možná mě to tak nebavilo proto, že už jsem četla tolik dystopií, že mi to nepřijde tak chytlavé, protože všechny dystopie jsou na jedno brdo. Jako ale nebylo to nejhorší, ten konec už mě celkem bavil a pokračování si přečtu, protože to skončilo tak, že musím nutně vědět, co bude dál. Sice to tuším (opět - dystopie jsou vesměs všechny stejné), ale prostě mi to nedá.

erulka
06.09.2017 4 z 5

Život bez lásky jako námět mi přišel skvělý. Děj byl plynulý a velmi čtivý. Lena jako hlavní hrdinka se mi líbila. Líbilo se mi, že zprvu nepochybovala o správnosti a důležitosti systému, ve kterým žila. Je jasné, že pokud v něčem vyrůstáte odjakživa, tak to na vás zanechá stopy. Oceňuji i nejrůznější úryvky na začátcích kapitol. Byla to skvělá oddechovka na dovolenou.

moncakovinka
22.08.2017 3 z 5

Velmi originální nápad v ještě více předvídatelném ději. Večerní oddechovka dobrá. Pokud máte však dlouhý seznam knih k přečtení, tuto knihu bych na první místa nezařadila.

Annkag
21.08.2017 4 z 5

Viděli stě niekedy film Equlibrium?Tak při čtení tento knihy som malá pocit skoby dá scénáristů inšpirovali právě touto knihou kde přesně cituschpnych na světě nie je místo .Bavilo má čítat toto dílko a zistovat ó Aku nádheru by som Stratila Keby som nemalá možnost pociťovat smutok,lásku,bolest či slobodu.....

Bet
21.07.2017 5 z 5

Kniha je fakt super vubec jsem se nenudila. Jsem zvědavá na druhý díl. Viděla jsem úvodní epizodu a to bylo velké zklamání. Je super ze jsem to nejprve četla.

Veronika33
23.06.2017 4 z 5

Kniha ma neskutočne bavila. Príbeh bol zaujímavo vymyslený, zasa niečo nové. Hlavné postavy sú sympatické a dej pekne plynul. Koniec ma dostal a dúfam, že v ďalších častiach zistím, že to nebolo tak ako sa to javilo. Odporúčam a teším sa na druhý diel.

Jakahol
18.04.2017 4 z 5

Námět knihy je originální, moc mě bavily úryvky z Knihy života a dalších podobných zdrojů. Děj se dá označit za lehce nadprůměrný, popsala bych to jako jednoduchou, celkem naivní , predvidatelnou , romantickou oddechovku, která mě opravdu bavila a příjemně se četla.

Efeméra
15.03.2017 4 z 5

Na to, jak jsem dystopiemi přesycená, se mi Delirium opravdu hodně líbilo. Vím, že některým tu připadalo, že se děj někdy vleče, ale mně to tak nikde nepřišlo - kniha se mi četla hladce, byla pro mě velmi čtivá. Moc se mi líbí myšlenka celého světa bez lásky. Nechtěla bych v něm žít. Úryvky na začátcích kapitol celému příběhu a světu přidávaly na reálnosti a propracovanosti. Na konci jsem měla tak trochu nutkání brečet a potom jsem z něj byla celkem posmutnělá. Po přečtení anotace druhého dílu jsem chvíli přemýšlela, jestli ho vůbec číst - je z něj celkem patrné, jak se bude příběh dál vyvíjet, a ten vývoj se mi vůbec nelíbí. Deliriu každopádně dávám 4 hvězdičky.

Percabethka
06.03.2017 3 z 5

Delirium má sice zajímavý a originální nápad, ale je zaroveň hrozně předvídatelné... Lena mi moc nesedla, tak snad se to v dalších dílech zlepší...

Madlenkačte
23.02.2017 4 z 5

Už jsem četla lepší knihy stejného žánru, tak proto jen 4 hvězdy. Dost textu jsem přeskakovala, autorčin styl psaní mi moc nevyhovuje. Ale četlo se to rychle a děj byl velmi zajímavý.

TerryLaufey
31.12.2016

Už po přečtení prvního dílu jsem se do téhle série zamilovala. Miluju styl psaní téhle autorky a její nepředvídatelnost v ději. Je to originální nápad, což taky oceňuju. Ten konec mě dostal. :/

SPOILER
Pořád doufám, že Alex žije, protože prostě musí žít! :D
KONEC SPOILERU

Kniha je velmi čtivá, doporučuju. :)