Delirium

Delirium https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136732/bmid_delirium-AXC-136732.jpg 4 727 148

Delirium série

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Delirium , 2011

Silencia
21.10.2015 3 z 5

Takové zvláštní. Chvílema se to hrozně blbě čte, hlavně díky tomu, že se autorka pořád rozepisuje popisem, ale až takovým zvláštně přirovnávajícím, který kolikrát ani moc nechápu. V originále bych to proto asi vážně nedala. Oproti tomu děj je velice zajímavý a originální. Určitě dočtu celou sérii, jak nejdříve to půjde. Úvahy, láska jako nemoc a celkově to má skvělou myšlenku, akorát škoda, že je to tolik podobné ostatním dystopiím, kdy všichni lžou a jsou krutí. Přece by ta vláda nemusela být tak krutá, i když bez lásky. 3,5*

Verca01
27.09.2015 5 z 5

Tahle kniha mě úplně uchvátila. Krásný, romantický, dech beroucí příběh. Hlavní hrdiny jsem si úplně zamilovala (hlavně Alexe ❤) a Lena mi v některých částech připomínala mě samotnou. S touhle knihou jsem se naprosto sžila a autorce jsem hltala každé slovo. Sice jsem se z toho konce ještě navzpamatovala, ale už teď se nemůžu dočkat dalších dílů ^^.

limitkaa
14.09.2015 2 z 5

Kdyby láska byla opravdu nemoc, nechali byste se vyléčit? Velice zajímavá otázka, bohužel je to to jediné co na celé knize zajímavé je. Za mě hodně slabé, na čtení dalších dílů ani nemám chuť.

Roselunda 1928
09.09.2015 4 z 5

Nápad mě zaujal už před pár lety, a díky naší učitelce češtiny se i mě konečně dostala do ruky.
Postavy byly moc hezky vykreslené, tak, že bych je ráda potkala a popovídala si s nimi. Děj u mě má plusy za už předem zmiňovaný nápad, a za nepředvídatelnost. Proč tomu dávám jen čtyři hvězdičky? Protože tam nebylo nic, z čeho bych byla fakt vyjevená a na celý barák (nebo příležitostně školu) bych řvala něco ve smyslu "Do háje!" nebo bych se nesvíjela smíchy. Ale ten konec... hustý. Ten takový byl. Jenže to je málo. Ale jdu sehnat další díl.

Normalgirl
22.08.2015 3 z 5

Mi to připadalo moc hezké. Pěkný nápad na svět bez lásky.
1. díl se mi líbil více než další, protože jsme mohli vidět život těch "vyléčených" lidí. To se o dalších dílech říct nedá.

aliss123
18.08.2015 2 z 5

Pomalý rozjezd, později to však obrátky nabralo. Přesto za sebe hodnotím jako průměr. Hlavní postava mi byla nesympatická a přišla mi nudná. A námět lásky jako něčeho špatného, čemu je třeba zabránit, není zas tak úplně originální, jak tady mnozí vyzdvihují (film Equilibrium - ačkoliv tam je to proti emocím obecně). Mi kniha nesedla, ale neodsuzuju ji. Jak se říká: "Sto lidí, sto chutí." A u knih to možná platí dvojnásob. Takže za mě 2 z 5. Do dalších dílů už asi ani nepůjdu.

Airin
20.07.2015 4 z 5

Tato knížka se mi velmi dobře četla. Bylo zde spoustu romantických chvil a děj byl nepředvídatelný. Co bych knize vytkla, bylo popisování. Až moc dlouze popisovala situace, jak vypadají místnosti, a co si hlavní hrdinka myslí. Také v prvních pár kapitolách bylo samé popisování. Příběh je však originální a konec...???? Páni!!

Nejvíce se mi líbila postava Alexe. V těžkých chvílích si poradil s chladnou hlavou a vždy přišel na nějaké řešení. Byl také vtipný a já se nejednou musela u jeho vtípků usmát. Byl mi sympatický a objevil se vždy, když jsem ho v příběhu potřebovala. Postava Leny nebyla špatná. Jen mi občas přišlo, že z ní autorka dělá až moc velkou chudinku. Jsem zvědavá na další díly :))

maruschka
07.06.2015 4 z 5

Těžké rozhodování, ale nakonec si nechávám hvězdu pro další díly (doufám, že ji budu potřebovat). A opakuju se - proč to, proboha, před tiskem nikdo neopraví?

simctyrkys
03.06.2015 5 z 5

Vážně chytlavá a originální knížka! :) Nemohla jsem se odtrhnout, všechny tři díly jsou stejně dobré :) DOPORUČUJU všem :)

Veritty_Off
24.05.2015 4 z 5

Knížka vážně stojí za to, strašně se mi líbila celá serie. Místy mi teda dost připomínala Hunger Games nebo Divergenci, ale mělo to svoje kouzlo :)) určitě doporučuju přečíst!

little-dream
21.04.2015 5 z 5

Nádherná dystopie o lásce, určitě si přečtěte, pokud se vám líbila Divergence a Hunger Games :)
Knížka je sice trochu romantičtější a jsou v ní delší popisy, ale stojí za to ♥

adelaska
14.04.2015 5 z 5

Přesně tohle jsem potřebovala!
Naprosto dokonalé. Velice mě zaujal hlavní námět. Láska je považována za chorobu. Nejde o lásku jen mezi mužem a ženou, ale i mezi rodičem a dítětem, láskou celkově. Je to svět, ve kterém lidé fungují automaticky, nebrečí, neprožívají pocity štěstí - ale ani smutku a bolesti, což byl hlavní důvod vyvinutí léku proti tak hrůzné chorobě. Romantická zápletka je samozřejmě dechberoucí, bylo to akční, nenudila jsem se. . Jsem moc ráda, že jsem narazila na další skvělou dystopii. Konec je samozřejmě useknutý v tom nejlepším - nebo spíš nejhorším? (snad to není pravda) a proto se musím co nejdřív pustit do dalšího dílu.

"I love you. Remember. They cannot take it”

Ivy
01.04.2015 5 z 5

V průběhu čtení jsem si říkala, že je to až moc zdlouhavé, ale naprosto detailně vám to popíše antiutopický svět, z kterého opravdu mrazí v zádech. Byla jsem téměř rozhodnutá, že si další díl nepřečtu, nebo přečtu až za hodně dlouho... ale... ten konec? Už jen proto abych se dozvěděla jak to bude dál si pokračování musím přečíst... zvláště pak proto, že si musím potvrdit, že anotace na druhý díl je určitě špatná a Alex neumře! (že ne prosíííím)

Nagadir
16.03.2015 4 z 5

Knížka mě překvapila. Originální nápad, hrdinka která mi nelezla na nervy a věčně jen nevzdychala nad tím jak moc se jí Alex líbí, jak moc ho miluje atd., trápila se i jinými problémy. Ten jejich vztah mi přišel hodně roztomilý. Konec mě vážně nadchl a i přes mírné nesrovnalosti je to dobrý začátek trilogie.
7,5/10

eloušek
14.03.2015 4 z 5

Myšlenka že láska je nemoc je velice dobrá.Neříkám že knížka byla špatná ale myslím si že některý autoři by si s myšlenkou víc vyhrály...Byly pasáže kdy mě kniha nebavila bylo to zdlouhavý a nudný.Konec byl napínavý ale přišel mi celkem najivní :)

natalie2171
06.03.2015 3 z 5

Tato kniha, ze začátku hodně napínavá a příjemná, mi v prostředku nějak uvízla a pořád jsem se nemohla donutit přečíst ji celou. A neměla jsem daleko od pravdy. Konec mě skoro vůbec nebavil. Snad jediné plus je, že kniha má zajímavý nápad- láska jako nemoc.

kazatell
25.02.2015 4 z 5

Čtivé ale dlouhé teda některé pasáže jsou prodlužované uměle

sofinka4264
23.02.2015 5 z 5

Wow. Tohle je teď jedna z mých nej knih. Alex ♥ Kdo by ho nemiloval? Panebože asi je to trapný, ale moje nej postava byla Grace. Sakra fakt že jo. Hanu jsem někdy opravdu nemusela, ale to Lenu taky :D Jinak úžasný!!!

rm
11.02.2015 5 z 5

Mno, mě se to líbilo. Chvílemi dojímavé, chvílemi dost děsivé (krypty). Trošku mi tam nehrály ty vyoperované emoce, které se ale někdy projevovaly? (pravda, láska to zrovna nebyla). Jde se na druhý díl!

ElisR1
27.01.2015 4 z 5

Výborná kniha, která chytne a už nepustí :)