Delirium

Delirium https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136732/bmid_delirium-AXC-136732.jpg 4 727 148

Delirium série

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Delirium , 2011

b7a7r7u7s7k7a
02.02.2013

Tuto knihu právě čtu. Jsem skoro na konci, a opravdu mne baví. Mám ráda knihy dějepisné, které naučí. avšak ale ani tato kniha mi nevadí. Je poutavá, zajímavá a nepřeslazená. Mám Lauren Oliver ráda, ale není to nic pro lidi, kteří mají rádi knihy poučné. Ale, jedna z mých oblíbených knih to bude. Doporučuji

Trysko.Mys
26.01.2013 5 z 5

Takze vazeni, ja vam neco povim. Tohe je naprosto uzasne. Je to poutavy, napinavy a zajimavy pribeh o Lasce. Kdo kdy premyslel o Lasce jako o Smrtelnem nebezpeci? No reknte! Me je tak smutno. A to i kdyz jsem velice dobre tusila jak to skonci. Trochu se bojim dalsich dilu a to hlavne proto ze tam s nejvetsi pravdepodobnosti nevystoupi oba hrdinove. Asi mi bude chybet... Kazdopadne napad a zpracovani se mi moooc libi. Postavy jsou take skvele a Alexe a Grace neni mozne si nezamilovat! Moc bych si prala lepsi konec... Ale tak se to hold nekdy stava. Kazdopadne tuto knihu velice doporucuji a verim ze i vy ji prectete jednim dechem tak jako ja.

Jill
06.01.2013 3 z 5

Nakonec trochu zklamání. O knize se hodně mluvilo a to především pozitivně. Bohužel první polovina je nudná, hrdinka není moc sympatická ( alepoň zhruba do poloviny knihy) a prosředí je nedomyšlené, takže nepůsobí dost uvěřitelně. Nicméně věřím, že další díly budou mnohem lepší, protože už konec to nazančuje.

VeverQa
30.12.2012 5 z 5

Z tohohle komentáře můžete pochopit děj předem, takže pokud nechcete znát klíčové okamžiky, nečtěte ho, jen vám řeknu, že delirium je úžasná dystopie se skvělou myšlenkou- láska je ta nejhorší choroba!
Knížka Delirium mě rozhodně překvapila. A konec nejvíc. -Ano, čekala jsem, že se jejich útěk zvrhne, ale opravdu mě konec překvapil. Překvapila mě i moje reakce, to, že jsem prostě nemohla přestat brečet. Chudáček Alex. Zajímalo by mě, jestli Alex umře (což je asi jasné, ale přesto se stím nesmířím!)a také o čem má být další díl. Ale moc se na něj těším, zajímá mě, jestli bude pořád o Leně a jestli se setká se svou maminkou. Myslím, že mají být celkem 3 díly. Nevíte o tom někdo něco?

TessDragon
29.12.2012 5 z 5

Takže mám novou oblíbenou dystopii-sérii. Od Lauren jsem četla Chvíli před koncem a nadchla mě mimořádně! A Delirium jakbysmet! Je vidět, že autorka má rozhodně talent. Dystopie je rozhodně originální, žádní zombie, ufo, ale choroba jménem Láska. No nestačí to už k tomu a byste si ji přečetli? Mě rozhodně ano. K postavám jsem si zamilovala (pozor, pozor :D) Alexe. Také malá Grace byla rozhodně k zulíbání ;D Hanna také nebyla špatná a Lena mi byla pár momenty doopravdy sympatická, ale byla tam i spousta chvil, kdy bych se zachovala úplně jinak, ale pořád lepší než Sam z Chvíle před koncem. Knížka je rozhodně jedna z mých TOP dystopiíí i knížek celkově, je tam romantika, dobrodružství, akce, spousta momentů k zamyšlení, jestli je choroba doopravdy tak hrozná, jak se o ní říká. Knížku můžu jedině doporučit! ;)

zdenulii
25.12.2012 4 z 5

Je pravda, že začátek mě trošku nudil. Nic moc se nedělo, ale konec je fakt skvělý. Napínavý a otevřený..jsem zvědavá na další díl..ale musím říct, že třeba Dokonalý pár se mi líbil mnohem více

ciniminisek
20.11.2012 3 z 5

Velmi smutné,velmi emotivní. Konec je takový,že i kdyby se vám knížka nelíbila, musíte si další díl prostě přečíst. Krásný příběh. Jednu hvězdičku odebírám za to, že, jsem se prvních 100 musela do příběhu nutit, dlouhé a nudné vysvětlování, popisování, to není nic pro mě. Jinak hodnotím kladně a v knihách v tomto "duchu" (Hunger games,Dokonalý pár,Divergence) je na předních příčkách.

karolinos
08.11.2012 5 z 5

Od Lauren Oliver jsem četla knihu Chvíle před koncem a ta se mi velmi líbila,proto už se těším,až si přečtu i tuto knihu :))