Delirium

Delirium https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136732/bmid_delirium-AXC-136732.jpg 4 727 148

Delirium série

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Delirium , 2011

Stirek45
13.01.2015 5 z 5

Tato kniha je něco jedinečného :) mám ráda téma zakazane lásky v knihách a proto se mi tato kniha přímo vryla do kůže. Lena mi jako hlavni hrdinka byla sympaticka a jsem ted zvedava na další dily ^^

(K)Belík
05.01.2015 5 z 5

Krásná, romantická knížka, která mě dohnala k slzám.... Takové knihy oceňuju... :) Moc doporučuju ;)
PS: Rozhodně se pustím do dalších dílů ;) :D .

martina5069
30.12.2014 4 z 5

No přemýšlela sem kolik dát hvězdiček a nakonec musím dát čtyři. Začátek knihy mě moc nebavil a přemýšle jsem jestli knihu odložit a vykašlat se na to navíc jsem se v knize docela ztrácela ale opak je pravdou že od půlky knížky se se prozménu nemohla odtrhnout.
Příbéh tudíž napínavej a supr! Chtěla jsem napsat nějaký ten spoiler ale tu radost vám neudělám a knihu si přečtěte. Jediné co nevím jak popsat a za to dávám vlastně o tu hvězdičku míń je že m´kniha otevřený konec a jelikož nikde nemůžu sehnat druhý díl v češtině ke stažení tak jsem docela naštvaná ale jakmile bude někde ke stažení jdu okamžitě do dalšího dílu bez přemýšlení no a jelikož je tohle moje první kniha od této autorky tak si od ní určitě přečtu dalśi knihu protože mě její styl prostě baví :-)
Aaaaa DOPORUČUJI :-)

Alice Crowleyn
17.12.2014 3 z 5

Díky vysokému hodnocení a kladným recenzím jsem od knihy čekala hodně. Už by bylo na čase, abych se naučila nic neočekávat, protože pak je to pro mě vždy jedno velké zklamání!
Nechápejte mě špatně. Nápad je to geniální a pokud nepočítám pár nejasností, které prostě nedávají smysl, dala bych i 4, možná 5 hvězd. To by ale museli vyměnit hlavní hrdinku.
O bože, Lena je tak otravná! Ne jednou jsem měla chuť knihu vyhodit z okna!! Být celý příběh v její hlavě pro mě bylo opravdovým utrpením.
Možná proto jsem se ještě nedostala k druhému dílu -.-

warca
12.12.2014 4 z 5

celkem dobré, ale konec jsme trochu čekala

Schullerka
08.12.2014 4 z 5

Líbilo se mi jak je knížka propracovaná, nebo spíš ten svět v ní, krátké úryvky a věty na začátku každé kapitoly tomu dávaly správný šmrnc. :)

HančaŠ
28.11.2014 5 z 5

Skvělá kniha!
Je to velmi poutavý příběh o lásce ve světě bez lásky. Vůbec si nedokážu představit, že bych svoje city musela skrývat, tak jako Lena s Alexem.. Líbila se mi i zápletka s Leninou matkou. Byl to zajímavý zvrat v příběhu. Už se těším až si přečtu další díl!! =)

maca5449
07.11.2014 4 z 5

Potenciál příběhu by šel využít lépe, ale autorka dokáže vtáhnout do děje a 350 stran uteče jako nic.

Grafoy
15.10.2014 3 z 5

Na knihu jsem se fakt těšila, četla jsem jen dobré recenze a tak jsem se do ni konečně pustila. Přečteno za pár hodin a musím říct, že jsem zklamaná. Je to fakt dobrej nápad a téma, ale dalo se to zpracovat určitě líp, potenciál knihy není moc dobře využitý. Ani postavy podle mě nejsou moc vyladěné:
*SPOILERS*
např.: Hana. Celou dobu vystupuje poměrně proti systému a na závěr? Prásknout je? Ale to mi zase tolik nevadilo. Spíš mi přijde, že Lenu prostě v druhé části nahradil někdo úplně jiný a neříkejme, že je to onou láskou, protože... I Alexův charakter a postava se dali využít mnohem líp.
No, jsem zklamaná, opravdu jo, ale přesto dávám knize tři hvězdy, protože je to dobrý nápad.

bednos
11.10.2014 4 z 5

Skvělá myšlenka, která dle mého názoru nebyla plně využita. Knihu jsem si ale i tak užila.

Misa25
07.10.2014 4 z 5

Po začátečním dlouhém startu jsem se do knihy dostala, a bylo to dobré :)))

Sabcens
02.10.2014 4 z 5

Po pomalejším začátku, kdy jsem se rozhodovala zda knihu dočíst či nikoliv jsem byla příjemně překvapena. Hlavně konec měl, dle mého názoru poněkud rychlejší spád. Těším se až se začtu do druhého dílu.

tynkaiscrazy
25.09.2014 4 z 5

Strašně se mi líbila nápaditost celé knihy. Už jen námět mi přišel opravdu zajímavý a bez přemýšlení jsem se pustila do čtení.

Postavy: Lena je podle mě úplně blbá, ale co dělat. Nad některými jejími rozhodnutími mi nezbývalo nic jiného, než kroutit hlavou. Alex mi taky není dvakrát sympatický, celé to začalo jeho jménem. Alex mi prostě přijde nevhodné, neoriginální jméno pro hlavní mužskou postavu. Jenže to bude nejspíš opět vada ve mně, začínám být v poslední době na knihy hrozně kritická. Hana mi naopak sympatická byla, taková správná kamarádka. Lenina rodina byla spíš taková upjatá, hrozně šetřivá, Leně téměř nic nedovolovala.

Styl psaní: už při čtení mi bylo jasné, že Lauren Oliver má nějaký blízký vztah s filozofií. Až později jsem se dozvěděla, že filozofii opravdu studovala. Autorka vždy vstoupila do příběhu, dva odstavce nechala jen Leniným myšlenkám a způsob, jak se Lauren Oliver vyjadřuje, mi bere dech. Kniha je plná nádherných věcí k zamyšlení.

Konec je fakt skvělý, druhý díl už mám taky za sebou. Upřímně, Pandemonium se mi líbilo více než Delirium, takže se do druhého dílu určitě pusťte.

kasilka
03.09.2014 5 z 5

Kniha má dobrý námět, je pěkně napsaná. Čekala bych ale trochu víc romantiky :-)

koniklesni
16.08.2014 4 z 5

No nevím, námět zajímavý, právě kvůli němu, jsem si knížku přečetla a nemůžu říct, že by se mi nelíbila. Začátek trochu zdlouhavý, některé odstavce jsem přeskakovala a asi od půlky jsem se do toho doopravdy začetla. Co se fakt povedlo byl konec a určitě si přečtu druhý díl. :)

Sima:)
02.08.2014 5 z 5

Super knížka, ze začátku mě to zarazilo, láska jako nemoc (zajímavé) :D ale nakonec mě to velice zaujako...už se těším na druhý díl :*

Monisek.B
20.07.2014 3 z 5

Takové tři a půl hvězdičky... Nakonec ale tři převážily. Příběh se mi líbil, kniha je psaná hezky, ale nevím proč, prostě jsem z toho nebyla tak nadšená, jak z knížek tohoto žánru bývám. Asi proto, že ač se na první pohled zdá, že se jedná o nový nápad, rozhodně tomu tak ve výsledku není. Hodně mi to připomínalo ústřední myšlenkou Ošklivé a nakonec je to takový mix s Divergencí a kdoví čím dalším :) Už jsem ale začala číst druhý díl, takže to zas tak špatné být nemohlo ;-) Uvidíme, kam se to bude ubírat dál...

kaculinka777
03.07.2014 4 z 5

Povedená!

Ellkarka
18.06.2014 4 z 5

- Neobvyklé "postapokaliptické" prostědí, které se tak na první pohled nemusí zdát. Přísný režim a nová pravidla.
- Kniha byla příjemně čtivá, občas napínavá a hlavně zamilovaná. Mohli jste si přečíst nespočet momentů, které vás hřáli u srdíčka a nenuceně jste se uculovali. A povzdychovali, jak může být svět tak nespravedlivý.
- Taky jsem zaregistrovala, že se autorce vytýká, že se moc rozepisuje, jednoduše používá dlouhé popisy. Mně to nějak nevadilo a moc jsem si toho ani nevšimla, ale po uvažování se můžu k této vítce možná i trochu naklonit.
- Taky jsme se nemohli vyhnou ani šoku, který se konal na konci knihy. Mě málem urval srdce.

LoverOfBooks<3
11.06.2014