Pengi Pengi komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velmi ctive a pro me i velmi obohacující, nevěděla jsem z historie teto oblasti bohužel vůbec nic. Uz se těším na druhy a brzo snad i na treti dil, doufám si to udrži tuto laťku

24.07.2023 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Sice totálně přeslazeny konec, ale jinak velmi mile a příjemné čtení. Prolinani "současnosti" a historie nenásilné.

03.09.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Byla jsem, jsem a vždy budu vděčná za to, jak se odehrála doba po 17.11.89 ... nechápu lidi, které zpětné začínají říkat, že jsme se tenkrát měli líp ... povinné by si měli přečíst, co se taky mohlo stát.

17.01.2022 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Vyposlechnuto jako audio.

Neskutečné silny příběh, mnoho různých charakterů. Knížku jsem si vybrala, ze miluji hokej, ani jsem poradne nečetla anotaci a tak me vývoj a samotná zápletka tím padem překvapila.

Krasne zpracovane tema.

18.02.2024 5 z 5

Skvela knizka. Sice je tam spousta společných věci se seriály, které člověk videl, ale i tak to bylo velmi prima poslouchani

19.07.2023 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Naprosto boží knížka. Neskutečný živý popis, náhled do historie o které jsem neměla vůbec páru. Krásně a velmi čtivě napsané. Dlouho mě nějaká knížka takto nedostala.

19.04.2022 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherný příbeh, jsem zvědavá, jak se toho tvůrci u Netflixu zhostili.

26.11.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Smutné čtení o smutné době. Ale velmi čtivé.

19.08.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Biografie me většinou nenadchnou, poslouchala jsem jako audio a bylo to naprosto bozi a těšila jsem se na každé další vyřčené slovo. Tolik zajímavosti, tolik informaci, tolik příjemného poslechu.

31.07.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Nesmíme zapomínat, tohle si musíme připomínat, tohle musí znat nove generace, které mají pocit, ze komunismus tak špatný není ...

Vyrůstala jsem v těsně blízkosti Dablickeho hřbitova a nemela jsem dlouhá léta ponětí, cim je zatížen.

22.09.2023 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Četla jsem ihned po prvním díle, coz byla tentokrat chyba, chtělo by to větší rozestup, aby si člověk jestte všechno skvěle nepamatoval, Ale to není rozhodne důvod, abych za to brala hvězdičku dolu .. .Skvely zážitek

15.08.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Vyposlechnuto jako audio.
Pokracovani Medvedinu, musim rict, ze jsem se bala, ze latka pujde dolu, ale pan Backman to dokazal udrzet. Nadnerny pribeh, nahled na dalsi spolecenske dogma. Ted uz jsem cekala, ze neco takove bude. Skvěle popsané smysleni jednotlivců i cele společnosti. Neskutečné, jak skvěle to umí. Uz teď se těším na poslední dil. Ted uz se nebojím, ze to bude upadat ....

01.03.2024 5 z 5

Sophiina voľba Sophiina voľba William Styron

Vyposlechnuto jako autiokniha. Další dilek do mě díry všeobecného rozhledu v literatuře. Tato kniha ze sbírky “povinné četby se me dotkla a lituji, ze jsem po ni nesahla již dříve. Člověk zná význam “sofiina volba, ale jak to spisovatel krásné rozehral a nechal vygradovat. Klobouk dolu

02.02.2024 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

takové klidně pohodové čtení o demonu a krásné přírodě

17.12.2023 3 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

zaś krasne preaneseni do historie asijskeho statu o kterem jsem nemela ani paru ..

Lisa See nezklamala

07.09.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Jako vždy v duchu uteku .... patří k topu, sice tentokrat o neco méně popisu prostředí, ale i tak se člověk musí do Irska zamilovat ....

04.04.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Velmi těžké téma, kterému dokázala dát šťastný konec, škoda, že to tak nefunguje i v reálném životě.

12.02.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Díky výzvě přečteno po letech znova. Prostě dětská knížka

05.01.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ani jako dítě, ani jako dospělou jsem tuto knížku nepobrala v tom smyslu, abych z ní byla unešená jako mnoho čtenářů.

05.01.2022 1 z 5

Za mě těžké čtení, nebylo to formou příběhu, jak jsem zvykla, ale spiš formou učebnice dějepisu a to mě neoslovuje. Za mě škoda.
Událost by za to stála a neměla jsem o ní tušení.

21.02.2024 3 z 5