My proti vám ekniha

Do Medvědína přišlo násilí a jeho obyvatelé musejí ukázat, zač vlastně stojí. Pokračování románu Medvědín líčí měsíce následující po událostech, které otřásly městečkem v lesích na sklonku zimy. Nejlepší kamarádky Maya a Ana tráví léto na odlehlém ostrově a snaží se nechat celý svět za sebou, jenže nic nedopadne tak, jak doufaly. Řevnivost mezi Medvědínem a sousedním Hedem tiše přerůstá v boj o peníze, moc a příležitosti. Konflikt vypukne naplno ve chvíli, kdy se střetnou oba hokejové kluby. Na povrch navíc vypluje jedno překvapivé tajemství a celé město musí ukázat, zač vlastně stojí. Bude se říkat, že násilí přišlo do Medvědína až v létě, ale není to pravda. Už tam totiž dávno bylo. Román My proti vám empaticky popisuje ničivé lidské vztahy na malém městě. Je to vyprávění o oddanosti, přátelství a lásce, která se nebojí čelit ničemu. A taky o hokeji, jak jinak....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388548/big_my-proti-vam-cwi-388548.jpg 4.6902

Medvědín 2.

Vydáno: (ekniha), Host

Vi mot er, 2017

Kniha My proti vám

MirusD
22. listopadu

Knihu jsem si moc užila. Chvílemi jsem se o Benjiho dost bála a zároveň doufala, že se mu nic zlého nestane. Otravovalo mě to fatalistické předjímání toho, co přijde, tohohle mohlo být o hodně míň. Ale celkový dojem z příběhu mi to nesebralo. Bylo to celé hodně smutné, ale zároveň hluboce lidské. Autor nás donutil chápat okolnosti, proč postavy dělaly, co dělaly. Každý z nás má v sobě potenciál někomu ublížit, nikdo není jen černý nebo bílý...

Allla9
16. listopadu

Zvláštně strohý styl vyprávění. Drsná příroda vychovává drsné lidi. Ale pod tímto povrchem se skrývají lásky, naděje i zklamání. I tato autorova knížka se čte jedním dechem.

Hanys_
10. listopadu

Pokračování Medvědína. Nemyslím že bylo třeba, ale Backman to zvládl zase dobře. Tím svým stylem, kdy jsem si v půlce říkal "sakra, vždyť se tam zas tak moc ještě nestalo" vlastně propluje až k ne tak čekanému závěru. A zatímco první díl na mě působil ještě docela pohodově, tohle už je čistá depka.

bukiet
07. listopadu

Mnohem lepší kniha, než předešlý díl. On je také Benji zajímavější a propracovanější postava než Maya. Všechno podstatné z minula se dozvíte během vyprávění, takže je existence předešlé knihy značně diskutabilní. Osobně si myslím, že rozdělení příběhu do dvou knih bylo nešťastné a ublížilo mu. I tak mne ovšem nebavilo to, jak autor neustále predestinoval, co se postavám v budoucnu stane, či nestane. Jednou by to fungovalo jako něco osudového, ale neustálým používáním tohoto vypravěčského stylu, stalo se to pouze otravným. Také mnohé situace a jejich vykreslení na mne působily značně uměle, neživotně, nepravdivě. Tezovitě. A nemohu si nevzpomenout na jakoukoliv knihu Stephena Kinga, která se odehrává na malém městě, kde autor vykreslí pravdivější charaktery a situace a ještě k tomu přidá pořádný horor, nebo thriller. Takže to shrnuji: kniha mohla mít navíc, příběh rozhodně nezajímavý nebyl. Hokej nehokej.

CarolC

My proti vám je pokračováním Backmanova Medvědína. Tentokrát jde kniha ještě hlouběji a ještě víc autor nenechá na nikom nit suchou. Celá kniha je ještě víc smutnější a daleko víc naléhavější než Medvědín. Každý si tady své úzkosti a strachy prožívá ještě víc než v prvním díle. Emoce ale i tady dokázal autor popsat takřka dokonale. Skvělý je i Backmanovo vykreslení společnosti na maloměstě.

Osobně mi přišel o trošku slabší než Medvědín, který se mi pod kůži dostal víc, ale i tak to byly velmi hezky strávené chvíle nad knihou. Pokud jsem s prvním dílem pochopila, o čem je rodičovství, tak s druhým dílem jsem asi plně pochopila o čem je manželství a vlastně dlouhodobé partnerství či přátelství celkově.

Edit: Naprosto jsem si zamilovala postavu Benjiho. Dlouho se mi nestalo, že bych si tolik oblíbila nějakou knižní postavu. Benji byl ale skvělej.

kollorka

Pokračování Medvědína mi dalo zabrat, nemohla jsem se začíst. Vadilo mi neustále opakování všeho dokola. Nakonec jsem ji nedočetla a pustila si audioknihu, kterou jsem doposlouchala u hraní her. Asi tak ...

Johncze

Tohle jsem nečekal. Rozjezd je pomalý ve stylu prvního dílu a hodně sumarizuje předchozí děj, ale pak se do dění přihodí spousta nových zajímavých postav a příběh nabere neskutečné obrátky, kdy prostě musíte hltat stránku za stránkou. A pokud vám aspoň jednou neukápne slza, nemáte srdce. Závěr je opět trochu moc vzletný a růžový, ale jinak jedna z nejlepších věcí, co jsem letos četl.

betička

Aby měl člověk 100% zážitek je lepší si před touto knihou přečít "1. díl", který se jmenuje Medvědín. Protože tato kniha na něj navazuje a člověk pak všechno chápe lépe.
Opět se zde ukázalo mistrovství pana spisovatele Beckmana, které teda na mě působí maximálně. Dokáže mě totálně vtáhnout do děje, do mysli hrdinů. Dokáže ve mě vyvolat neuvěřitelný stres a naprostou bezmoc, že nemohu zasáhnout. Několikrát jsem si uvědomila, že jsem při určitých událostech totálně ztuhla a nedokázala se uvolnit (vždyť si čtu pro radost,ne?). Je tu krásně zobrazené jak jedna jediná událost, které se vlastně na začátku týká jen 2 lidí, najednou ovlivní životy nejenom jejich nejbližších, ale v konečném důsledku i celé komunity malého města. A jak je těžké a někdy i nemožné ty následující události změnit v něco pozitivního, v něco má má smysl ne jen tady a teď, ale i někdy potom.
Úžasná kniha vlastně ani tak moc ne o hokeji a možná i o trochu lepší než Medvědín.