Peace Peace komentáře u knih

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

"V životě existuje spousta hloupých pravidel, ale žijeme moc krátce, abychom si jich všímali."

Autorka nezklamala. Ze začátku jsem byla trošku na rozpacích a trvalo mi, než jsem se do děje ponořila, ale pak jsem četla téměř jedním dechem. Jde o skvělý román, který má rozhodně přesah.

03.11.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

"Dělala z nás válka zrůdy, nebo jen probouzela zlo, jež v nás už tak dřímalo?"

Kniha s hodně silným tématem, o kterém většina z nás neměla před jeho přečtením ani potuchy, což je o to děsivější.
Autorce patří veliký dík, že píše o tématu, které by mělo být rozhodně čteno a šířeno do podvědomí lidí.

09.09.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

"Díry v životě jsou trvalé. Člověk je musí obrůst tak, jako kořeny stromu obrůstají beton, a skrze průrvy pak nabývá nového tvaru."

Na knihu jsem byla zvědavá a trošku měla z jejího čtení i obavy, protože v poslední době jsem - z hodně opěvovaných a medializovaných knih - byla spíše zklamaná. Tohle je ovšem bomba, kterou jsem si užila. Napínavé do poslední chvíle, skvěle napsané a rozhodně nezapomenutelné!

19.12.2015 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

"Před minulostí se nedá uniknout. Vždycky člověka dožene."

Dialogy chvílemi dost béčkové, děj nabírá větší spád až ke konci knihy, závěr přitažený za vlasy.. Upřímně, čekala jsem mnohem víc.

16.03.2024 2 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

"Zlo. Vrátí se vám. Zlo zná vždycky zpáteční cestu."

Tak krásným jazykem napsané tak hrůzné věci. O to více by se o nich mělo číst, mluvit .. hlavně na ně nezapomínat.
Kniha ve mně zůstane hodně dlouho. Měl by si ji přečíst každý.

29.02.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

"Uděláte v životě jedinou chybu, a už vám nikdy nikdo neuvěří."

I když thrillerů s podobným námětem roste jako hub po dešti, tento mě opravdu chytil a dost bavil. Čtení je návykové, příběh uvěřitelný.. co více si od dobré knihy přát!

29.08.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

"I ve smutku je krása. Jen se jí nebát."

Příběh o Štěpánovi, který od života dostal naloženo opravdu víc než dost. I přesto - nebo právě proto - je soběstačný a silný.
Kniha mě zasáhla a myslím, že ve mně zůstane ještě dlouho.

26.08.2023 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

"Je lepší žádnou naději nemít než o ni přijít".

Povídkové knihy, upřímně, moc nemusím, ale paní Hanišovou mám ráda, tudíž byla volba jasná. A bez nadsázky jde o nejlepší knihu povídek, jakou jsem dosud četla.
Ano, není snadná, téma je hodně hutné a jde až na dřeň každého z nás. Ale o to více v člověku po dočtení zůstane..

26.12.2020 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

"Monstrem se člověk určitě nerodí, miminko není monstrum. Copak každý člověk na svět nepřijde jako dobrý? Copak teprve jeho život a podmínky, ve kterých žije, z něho neudělají špatného člověka?"

Tak tohle jsem si opravdu užila! Jasně, nejde o nic světoborného a nějaké nesrovnalosti by se našly, ale já se skvěle bavila, otáčela stránku za stránkou a to je pro mě u čtení hlavní.
Nerada srovnávám, ale tohle bylo lepší, než předchozí díl a už se moc těším na další Eričiny případy.

08.08.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

"Nemusím být dokonalá, nemusím všechno zvládnout, nemusejí mě mít všichni rádi a já je. Nemusím chtít... Můžu jen být a koukat, abych byla tím, kým jsem."

Od knihy jsem očekávala nenáročnou, odpočinkovou četbu a dostala jsem jako nečekaný přídavek mnohem víc. Kniha je vtipná, milá, hřejivá, ale taky vede k zamyšlení a bilancování vlastního života.
A navíc - takto krásně vizuálně zpracovanou knihu jsem ještě nečetla ;o)

27.04.2016 5 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

"Nikdy nedokážeme pochopit, jak národ, který dal světu Kanta, Goetha, Bacha, Dürera a mnoho dalších nedostižných géniů, mohl klesnout tak hluboko do marasmu mravní zkaženosti, zločinu a potěšení z mučení, za které se každá lidská bytost musela stydět za to, že patří ke stejnému druhu."

Kniha, která by měla být povinnou četbou.
Kniha o událostech, na které by se nemělo zapomínat..

09.12.2020 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

"Až budeš mít vše po čem toužíš
vzpomeň si na chvíle
kdy jsi neměla nic."

I když mě ne všechny myšlenky v knize oslovily, spousta z nich se mě naopak dotkla hodně.
Opravdu fajn zážitek!

25.05.2019 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

"Smrt je pro člověka tak strašně vzdálená a nereálná. Ačkoliv je to vlastně nejopravdovější věc ze všech, na rozdíl od spousty těch, kvůli kterým se zbytečně trápíme, aniž by se třeba doopravdy staly."

Knihu jsem si užila od začátku do konce. Byly v ní hlubší myšlenky vedoucí k zamyšlení, humor, originální pohled na posmrtný život a celkově to bylo prostě skvělý!!
Určitě se poohlédnu i po další knize od autorky.

25.03.2019 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

"Emocionální zastrašování dokáže působit stejně znepokojivě jako to fyzické."

I když mě děj knihy nijak zvlášť nepřekvapil, byla to skvělá jízda! Tak čtivě napsaná, že jsem se od knihy jen těžko odtrhávala a většina povinností šla stranou, protože prostě nešlo přestat.
Rozhodně doporučuji, v knize není ani jedna nudná strana!

22.07.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

"Dávej si pozor na to, čemu nevěříš."

Hodně zajímavě pojatý příběh, už jen za nápaditost dávám autorovi palec nahoru! Beru ji jako literární klenot a nijak zvlášť nad autentičností nepřemýšlím. Co však vím po dočtení knihy jistě - Tríbeč je místo, které bych nenavštívila snad ani ve dne :o))

06.06.2018 4 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

"Nakonec si člověk zvykne na všechno."

S nadšením doporučuji! Po delší době opět solidní thriller, od jehož stránek se budete jen stěží odtrhávat.
Velké plus bylo střídání ve vyprávění více postav.

20.05.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

"Otevřete oči a dívejte se jimi, než se zavřou navždy."

Ke knize jsem se dostala díky Čtenářské výzvě a jsem za to opravdu ráda. Kniha mě velmi mile překvapila, je skvěle napsaná a příběh v ní ve vás zůstane ještě dlouho po jejím dočtení..

14.05.2017 5 z 5

Velká cesta k sobě samému - o lásce a o životě Velká cesta k sobě samému - o lásce a o životě Cheryl Strayed

"Nemůžeš přimět lidi, aby tě milovali. To je nevyvratitelné pravidlo. Nikdo ti nikdy nedá lásku jen proto, že ji chceš. Skutečná láska proudí neomezeně oběma směry. Neplýtvej časem a nesnaž se to změnit."

Chápu, že kniha není pro každého. Nejde totiž o klasický, celistvý příběh. A přesto mi kniha dala mnohem víc, než jakákoliv rádoby seberozvíjející poučná příručka. Autorka bez obalu ukazuje svoji nedokonalost a tím napomáhá smířit se s tou vlastní.
Dostala jsi mě, Sugar!

01.05.2017 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

"Všude na světě jsem potkal jen dva druhy lidí. Ty dobrý a ty špatný. A žádný politik, náboženství ani válka na tom nic nezmění."

Pro mne velmi milé překvapení. Čekala jsem klasické zážitky z cest, ale dostala jsem mnohem víc. Příběh je provázen nejen autorovým nadhledem a humorem, ale také je v něm spousta hlubokých myšlenek.
Kniha nám velice milým způsobem připomíná fakt, že spoustu věcí, které v každodennosti vnímáme jako samozřejmost, jsou ve své podstatě zázraky - stejně jako život sám.
Určitě doporučuji!

26.03.2017 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

"Žijeme v nebezpečném světě."

Freidu McFadden oficiálně prohlašuji za vysoce návykovou, od jejích knih se prostě nedá odejít! Už teď nedočkavě vyhlížím další její knihu.

13.02.2024 5 z 5