V úkrytu

Lydia Fitzsimonsová žije v dokonalém domě se svým milujícím manželem a synem. K úplnému životu touží po jediné věci. A je přesvědčená, že jí to manžel sežene. To poslední, co čeká, je smrt zaviněná její chorobnou touhou. Nicméně ani mrtvé tělo Lydii nezastaví. Akorát ji to ještě více popožene – ať to stojí cokoliv.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365577/v-ukrytu-cNY-365577.jpg 4.342
Originální název:

Lying in Wait (2016)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Přidat komentář
Peace
20. května

"Nakonec si člověk zvykne na všechno."

S nadšením doporučuji! Po delší době opět solidní thriller, od jehož stránek se budete jen stěží odtrhávat.

Kekik
15. května

Od knihy jsem čekala trochu více, čtvrtou hvězdu přidávám za konec a obálku.

mulder
05. května

Spokojenost. Dobře napsaná kniha, hezky se čte, jen jsem si přál jiný konec.

perpe2a
04. května

Bylo to dobré, konec překvapivě dost dobrý. Bohužel první polovina knihy byla taková průměrná, závěr výborný..a celkově kniha lehce nadprůměrná. Určitě jsou mnohem lepší psychothrillery, ale i tak si zaslouží 4 hvězdy a doporučení k přečtení.

romana0733
01. května

No co na to říct, asi to není muj šálek čaje. Příběh nebyl špatný, ale nic moc se tam nedělo, jen ten konec byl dobrý, to jsem nečekala.

bookcase
01. května

Výborné, geniálně propletené, zapletené a ve finále dost hustě rozpletené. Ruth Rendell by měla radost.

peko
26. dubna

Par excellence !!!! Víc snad ani není třeba dodávat..... :-)
Doporučuji!

evonra
19. dubna

Výborný psychologický thriller. Poutavě psané a chytlavé. Napětí autorka aplikuje po menších, ale správných dávkách, aby nám na závěr bodla přímo tu šílenou a šokující.
Příběh o tom, kam až dokáže zajít nenaplněná touha, sobeckost, láska, která dusí …
Doporučuji!

TerkaM
13. dubna

Panebože. Panebože! Ten konec, ten příběh... fakt jsem čekala trochu jiný konec. Teda spíš úplně jiný konec. Hádám, že o tomhle závěru budu ještě hodně dlouho přemýšlet, protože mě to skutečně rozložilo na nejmenší kousíčky. Ta Lydiina touha po dítěti, a když se jí to nezdaří, tak touha potom už navždy ovládat svého syna. Nedokážu tomu uvěřit a nejsem schopna k tomu napsat víc slov.

Byl to vážně geniální psychothriller, který stoprocentně doporučuji k přečtení. Musíte si ho přečíst, protože to, jak skončil, vám já neřeknu, na to musíte přijít sami. Já vám akorát řeknu to, že jde o neskutečně čtivý psychothriller s parádní zápletkou, s postavami, které si buď zamilujete nebo je budete nenávidět a s koncem, na který budete po dočtení zírat s otevřenou pusou. Tak moc vás to dostane.

Klobouk dolů!

Jana77
11. dubna

Konečně skvělý psychologický thriller! Konečně jsem v knížce našla to, co slibuje anotace. Celý příběh je tak chytlavý, že musíte číst a číst a konec, ten je bravurní!

plamínek21
10. dubna

Tak tohle je mazec. V pozitivním slova smyslu. Děj rychle ubíhá, o napětí a zvraty není nouze. Vypravěčský styl je příjemný. Mráz běhá po zádech při uvědomění, jakých obludných rozměrů může nabýt lidské šílenství a zvrácenost. Rozhodně knihu doporučuji, napínavé až do konce, závěr skutečně překvapivý

P.ary
09. dubna

Já jsem rozhodně spokojena... To co autorka dokázala je úžasné. Skvělé zpracování příběhu, který se jen těžko odkládal. Více v recenzi v záložkách... :-)

seabook04
15. března

Šokující a velmi drásající příběh.
Obdivuji to, jak autorka dokázala identicky zpracovat mix mateřské lásky a zločinů. Ačkoliv je V úkrytu kniha, se kterou jsem si moc nesedla, musím ji i přesto velice doporučit. V úkrytu je totiž kniha, která je opravdu kvalitně nejen zpracovaná, ale i napsaná a zpracovává témata, která zaujmou a pozornost udrží i po několika týdnech po dočtení.

Hope80
12. března

První půlka knihy byl průměr, nic extra, druhá půlka knihy byla už o mnoho lepší a konec byl vážně "masakr", posledních 20 stran mi bylo jasné co se bude dít a bohužel to tak opravdu dopadlo....opravdu fajn cteni.

evasamankova
07. března

Výborný psychologický thriller o vinících a obětech. Mrazivé čtení, které mi v hlavě utkví nadlouho. Můžete čekat, tipovat cokoli, ale takový závěr nejspíš ne...
Sympatický a uvolněný vypravěčský styl, propracované postavy a tajemství schované v úkrytu.
Skvělá kniha!


Autor a jeho další knihy

Liz Nugent

Liz Nugent
irská, 1967

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených4x
v Přečtených45x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených4x
v Knihotéce16x
v Chystám se číst118x
v Chci si koupit45x