V úkrytu

od:


KoupitKoupit eknihu

Lydia Fitzsimonsová žije v dokonalém domě se svým milujícím manželem a synem. K úplnému životu touží po jediné věci. A je přesvědčená, že jí to manžel sežene. To poslední, co čeká, je smrt zaviněná její chorobnou touhou. Nicméně ani mrtvé tělo Lydii nezastaví. Akorát ji to ještě více popožene – ať to stojí cokoliv.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365577/v-ukrytu-cNY-365577.jpg 4.1111
Orig. název:

Lying in Wait (2016)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Přidat komentář
intelektuálka
12. ledna

Tak nevím...

v této knize je přesně popsáno, jak by to v rodině nemělo vypadat...

Faleš, lži, přetvářka - a zatáhnout do toho všechny členy ...
Proč ? Pro vyvolání zdání dokonalosti ?
V úkrytu zůstat nepomůže - stejně každý zaplatí ...

Takhle to přece mezi lidmi nevypadá...nějak se stalo módou představovat psychopaty a manipulátory ...za mě takové čtení ne...

Hvězdinka
28.12.2018

Tak tady mě všechny osoby dost štvaly. Je to neuvěřitelný příběh ženy, která je schopná opravdu všeho, aby byla čistá jako lilie.

buldozer5
27.12.2018

Za mě určitě ne. Bylo to nudné, postrádalo to jakékoliv napětí, autorka mi to jaksi zkrátka nedokázala prodat. Nedočetl jsem.

Astonius
06.12.2018

Tak za mě bohužel ne... Kniha si mě absolutně nepřipoutala - bylo tam velmi málo děje, který se natahoval nezáživnými pasážemi jak to šlo. Problém mi dělal i styl autorky, velká část je psaná formou vzpomínání vypravěčů, což postrádá napětí a příslušné zvratové situace potom jen tak volně uplynou. No a členové obou rodin se opravdu hledali, až se našli..... Absolutně nikdo tam snad nebyl normální :-)

MonikaV
24.11.2018

Paráda, fantazie autorky je úžasná. Jděte do toho!

Maddison3
12.11.2018

Tedy, tak to bylo něco.. prostě psycho, psycho, psycho ... a ten konec, ještě větší psycho...nemám slov, jsem nadšená.

Marekh
21.10.2018

Knihy je vyprávěna z pohledu tří osob - Lydie, Karen a Laurence. Na zadním přebale autorka Marian Keyes píše, že knihu zhltla na jeden zátah. Knihu jsem také přečetl za jeden den. Závěr knihy mne překvapil a zaskočil, byl to pro mě docela zvrat, neočekával jsem takový konec.

Když jsem se dostal do určité strany, už jsem tušil motiv zločinu a následně se mi to potvrdilo. Když jsem se blížil k závěru, tak mne napadaly různé možnosti, jak se bude příběh dále vyvíjet, ale moje představy byly zcestné. Jedna událost mi přišla předvídatelná a trochu nelogická z mého úhlu pohledu.

V knize se také řeší otázka bydlení dospělého dítěte s rodičem. Jelikož jsem se s touto problematikou setkal, tak vím, že jsou různé názory. Zastávám názor, že každý bydlí tak, jak mu to vyhovuje a dovolují mu to podmínky.

Millyf
07.10.2018

Výborná kniha,nemohla som sa od nej odputat,pribehy su perfektne prepletene a zaver knihy ma prekvapil.Jedna z najlepších kníh,co som doteraz citala

Storm5007
28.09.2018

Nemohla jsem dát jiné hodnocení než 5 hvězdiček. Naprosto dokonale promyšlený psychologický thriller. Charaktery postav jsou věrohodné a u všech jsou uvěřitelné. Nestalo se mi, že bych v knize narazila na nezajímavé místo. Děj ubíhal plynule a postupně gradoval. Konec byl velmi překvapiví a neočekávaný. Určitě knihu doporučuji a rozhodně jsem ji nečetla naposledy. :oD

Rave
30.07.2018

Úžasně vymyšlené, čtivě napsané. Bez zbytečné omáčky, přitom v pozvolném tempu. Propletené, logické, fascinující. Knížku jsem nechtěla odložit a kdyby to šlo, zhltla bych ji na jeden zátah

agatha2
30.07.2018

Tak toto byla po dlouhé době kniha, kterou jsem četla tak dlouho, dokud nebyl konec. Nemohu říci, že by to byla úplná špice, ale bylo to hooodně dobré. Bylo mi až zle z těch manipulací, opravdu zle. Lydii jsem nesnášela od samého začátku. Kniha se četla opravdu sama, začátek byl možná poněkud rozvláčnější pro někoho, já se začetla ihned a co se týče konce, no, tak to byla fakt síla. Kniha je to velmi dobrá, ale pro mě ve své podstatě hodně děsivá.

Jane417
28.07.2018

"V úkrytu" je výborný a originální psychothriller s dobře vykreslenou psychologií postav! Manželé Lydia a Andrew udělají něco, co jim naprosto změní celý život. Do jejich psycho života a do velkého tajemství se bohužel zaplete i jejich syn Lawrence a i on je ovlivněn tím, co jeho rodiče provedli. Příběh je vyprávěn z pohledu několika postav a odehrává se v průběhu několika let. Asi nejvýraznější postavou je Lydie, která vzbuzuje u čtenáře spousty emocí, což je známkou dobře odvedené autorčiny práce. Konec je možná trochu rychlý, ale zároveň absolutně dokonalý a šokující! Někomu se asi líbit nebude, ale to nevylučuje to, jak je zápletka a její vyústění výborně vymyšlené a napsané. Toto je opravdu 100% psychothriller!

ctenarkaEva
22.07.2018

Zajímavý psychologický thriller. Ze začátku působil rozvláčně, ale postupně se mi zdál čím dál zajímavější. Ve vyprávění se střídalo více osob, což také dodávalo napětí. Konec je opravdu velké překvapení, to jsem nečekala. Rozhodně doporučuji.

piquillio
07.07.2018

Námět sice spíš na povídku, ale čím je čtenář blíž konci, tím víc se kola točí a už chvíli před koncem vidíte tu zeď, do které nejde nenarazit. A rána je to velká.

micha-ella
03.07.2018

Tahle knížka přesně vyhověla mým požadavkům na odpočinkové čtení - průběh děje z pohledu jednotlivých postav, jejich povahy výborně vystižené, žádný protivný přítomný čas, všechno do sebe zapadalo a napínavé to bylo až k prasknutí! ( Jen jediná výhrada - k takovému účelu by nikdo nevybral dívku s vadou, která je dědičná!) A konec je fakt nečekaný!!

Nočnípták
30.06.2018

Začátek byl takový vlažný, nic moc. Rozmýšlela jsem jestli to nevzdám. Pak jsem si přečetla zdejší komentáře a byla jsem zvědavá jaký ten konec vlastně bude. A bylo to stále zajímavější a zajímavější. Protože Lydia byla teda pořádná psychopatka dalo se předpokládat, že kniha nebude mít šťastný konec. Kdyby jo, tak to by mě autorka zklamala. Ale tenhle konec - to byla teda síla.

MikeDV3
27.06.2018

Nejvíce na mě zapůsobil konec, který byl opravdu velmi nečekaný. Ze začátku pro mě bylo ale velmi těžké pochopit některé souvislosti a měl jsem problém se začít. Celkově knihu hodnotím velmi pozitivně a rozhodně ji doporučuji.

MMacicekk
20.06.2018

Skvělý psychothriller se skvělou psychopatkou v hlavní roli. Mnohdy vám zůstane rozum stát nad tím, čeho jsou lidé schopni, aby dosáhli svého. A ten konec! Doslova šokující. Na knihu jsem nemohla přestat myslet ani druhý den po dočtení, což se mi nestává zase tak často. Rozhodně doporučuji.

harena
19.06.2018

Před chvílí jsem dočetla a ještě to rozdýchávám. To je opravdu síla. Zpočátku to vypadá jako normální čtivý thriller a posléze začínáme mít podezření, že jedna z osob je sociopat a protože je úžasný manipulátor, věci se dějí tak, jak tato osoba chce. Velice dobře napsáno, ve vyprávění se střídá několik postav, některé sympatické a jiné nesnášíte, čtivé, napínavé a závěr nám vyrazí dech. Ten je geniální, to se jen tak lehce nevymyslí. Chcete-li pěkný psychothriller, tak tento určitě doporučuji, myslím, že ještě dlouho na tento příběh nezapomenu.

Beky
13.06.2018

WOW !!!
Tak tohle je absolutně strhující psycho! Celou dobu se člověk nestačí divit, čím ho zase autorka překvapí! Úžasný napínák s opravdu nečekaným koncem !!!
Mrzí mne, že závěr je tak nespravedlivý, ale útěchou je mi, že jde pouze o vymyšlený příběh. :-))

Dresia
08.06.2018

Tak toto byl psychothriller podle mého gusta.

LadyAnn
04.06.2018

Silný příběh, překvapivé rozuzlení a !MINI SPOILER! velice drsný a šokující osud Laurence, který byl snad jedinou kladnou postavou. Potenciál na zfilmování.

rodak
04.06.2018

Velmi povedený thriller!

Danago
30.05.2018

Lydia žije v dokonalém domě se svým milujícím manželem a synem. Lidii to, ale nestačí . Chce po manželovi víc , bohužel se všechno zkomplikuje a její chorobná touha zaviní smrt. Ale Lydii nic nezastaví musí být po jejím ať to stojí cokoliv.
Tak toto teda bylo opravdu psyho. Hlavně konec mě šokoval.
Knížka je napsaná hodně jednoduše, na mě asi až moc, knížka se četla rychle a dobře , místy je napínavá místy trochu rozvláčná..
Bohužel ani jedna postava mi nebyla sympatická. Příběh na mě působyl velmi nepříjemně asi to byl záměr autorky. Po dočtení ve mě knížka zanechala jen nepříjemné pocity. Škoda.

alnahu
28.05.2018

Za mě byl tento psychologický thriller ze začátku docela nudný-nemohla jsem se začíst. Závěr byl zajímavý ,ale kniha mne příliš nenadchla.

knihamouder
27.05.2018

Toužíte-li po dobrém thrilleru, doporučuji vám knihu V úkrytu. Lydia Fitzsimonsová vám otevře dveře do svého domu a odhalí vám svá temná tajemství, touhy i odporné činy.

Peace
20.05.2018

"Nakonec si člověk zvykne na všechno."

S nadšením doporučuji! Po delší době opět solidní thriller, od jehož stránek se budete jen stěží odtrhávat.
Velké plus bylo střídání ve vyprávění více postav.

Kekik
15.05.2018

Od knihy jsem čekala trochu více, čtvrtou hvězdu přidávám za konec a obálku.

mulder
05.05.2018

Spokojenost. Dobře napsaná kniha, hezky se čte, jen jsem si přál jiný konec.

perpe2a
04.05.2018

Bylo to dobré, konec překvapivě dost dobrý. Bohužel první polovina knihy byla taková průměrná, závěr výborný..a celkově kniha lehce nadprůměrná. Určitě jsou mnohem lepší psychothrillery, ale i tak si zaslouží 4 hvězdy a doporučení k přečtení.