Hluboko pod kůží přehled

Hluboko pod kůží
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536549/bmid_hluboko-pod-kuzi-661ea283c79fd.jpg 4 29 29

Psychiatr by slintal blahem, kdyby se mohl dostat do hlavy této narcistické pacientky snů a odhalit pravdu za závojem jejích lží. S Cordelií Russellovou, vypravěčkou tohoto fascinujícího thrilleru, se poprvé setkáváme, když se vypotácí ze svého bytu na jihu Francie a zanechává za sebou zakrvácené tělo neznámého cizince. O několik hodin později na nablýskaném večírku šňupe kokain a popíjí koktejly s mužem, kterého sbalila v hotelovém baru. Je to dechberoucí úvod, ale klame. Ukáže se, že Cordelie, kdysi podmanivá kráska, jejíž vzhled ve středním věku slábne, prožila chudé dětství v odlehlé části Irska. Strhující příběh vypráví o tom, jak se od Delie O'Flahertyové, která jako mladá dívka spravovala otcovy rybářské sítě, dostala až k životu na Azurovém pobřeží a apartmánu s výhledem na Středozemní moře. Není to pohádka o tom, jak se z chudé stává bohatá, ale znepokojivá zpověď o tragédii, krutosti, podvodu a nakonec i o vraždě. Delia - citově odtažitá, sebestředná a zároveň naprosto svůdná - od počátku využívá svého vzhledu a chladného srdce k manipulaci s lidmi kolem sebe, aniž by se zajímala o oběti, které za sebou zanechává. A to včetně rodiny, přátel, milenců a dokonce i vlastního dítěte. Dojde nakonec i na ni? A můžeme jí věřit?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hluboko pod kůží. Přihlašte se a napište ho.

Marluksa
11.07.2024 5 z 5

Přes "prazvláštní" začátek, nesmírně čtivý a neodložitelný příběh a vskutku nečekaný a pro mě finiš doslova "k naštvání" byla kniha příjemným překvapením.
Psychologicky velmi hluboké a emotivní, chvílemi děsivé, bolestné a těžce uvěřitelné.
Vážně může být někdo tak...
Delia ano. Nebo raději Cordelie?
Čtenář se chvílemi dostane do fáze, kdy neví, zda hlavní hrdinku litovat či nenávidět.
Autorka tak perfektně vykresluje život ženy, která se díky přehnané péči milujícího tatínka proplétá životem všemi dostupnými způsoby a její naivita a zároveň extrémní dávka sebevědomí, krutosti i neznalosti zároveň se promítá v celém jejím životě a ovlivňuje všechny, které na své cestě potkává.
Kniha určitě stojí za přečtení, proto vřele doporučuji.

svetlanaLjQX
06.06.2024 1 z 5

Kniha me zklamala. Nebyla ctiva, musela jsem se do cteni trochu nutit. Proste me to nechytlo. Ani dej me neuchvatil. Pribeh evidentne dusevne nemocne holcicky, pak zeny, ktera neumi mit nikoho rada, vlastne ani sebe. Protoze to neumi jinak, zneuziva lidi svou krasou a neustalym lhanim a intrikami
Ale jeji okoli vlastne take zneuziva ji. Chce si ji prizpusobit obrazu svemu.
Verim, ze mnohym se tento pribeh muze libit, ale mne ne. Autorku uz vyhledavat nebudu

Mrtvá říše, Mrazení a další knižní novinky (18. týden)

28.04.2024

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

Hluboko pod kůží (2002)

Kniha Hluboko pod kůží v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x