p.mihoc p.mihoc komentáře u knih

Moderní výživa ve fitness a silových sportech Moderní výživa ve fitness a silových sportech Lukáš Roubík

Jediná výtka za mě směřuje k hromadě odborných pojmů, u kterých by laik uvítal vzadu knihy jednoduchý slovník s vysvětlením. Jinak klobouk dolů. Můžu podat přihlášku na fakultu:-)

05.12.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

No počkám si na film. Nedalo se to číst. Styl psaní jako slohovka průměrného žáka na základce.

30.01.2022 1 z 5

Tito lidé jsou tvořeni, aby měnili svět. Arnold byl celý život sebestředný ambiciózní magor využívající všech a všeho kolem výhradně k realizaci svých velikášských plánů. Měl přesnou vizi, chorobnou disciplinovanost, obrovskou sebedůvěru a ochotu pro splnění svého předsevzetí riskovat úplně vše. To je jednoduše recept na úspěch v pracovní sféře. Ale kdo chce s takovým člověkem sdílet domácnost?

31.12.2021 5 z 5

Chromý bůh Chromý bůh Steven Erikson (p)

Největší čtenářská výzva právě dokončena.

23.09.2021 4 z 5

Prach snů Prach snů Steven Erikson (p)

Uffff. Tento díl se táhl jako ranní hlen letitého kuřáka. Po geniálních ohařích působí tento díl jako studená sprcha. Díky epickému závěru, který předchozí dějový balast a nekonečnou vatu jakš takš dokázal spojit dohromady, hodnotím trojkou.

06.03.2021 3 z 5

Vichr smrti Vichr smrti Steven Erikson (p)

Opět neskutečný nářez. Pár věcí jsem sice úplně nepochopil, postav bylo asi 500, neustále jsem se vracel na jejich seznam, abych se v tom neztrácel, neustálý tlak na mou představivost, pozornost a paměť způsoboval konstantní přehřívání naplno pracujících mozkových závitů, nepřátelsky skládaná souvětí často na první čtení nedávající smysl, nesouvislé navazování na jednotlivé sbíhání a obří počet hustě popsaných stran mě stejně i po sedmé pro běžného čtenáře detektivek nepochopitelně doslova přilepilo Eriksonovou Mockrou ke gauči tak mocně, že jsem to tentokrát zvládl znásilnit za 8 dní lígy daleko od naší reality. Vedle Půlnočních vln nejlepší svazek.

17.10.2020 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Tenhle typ Kinga mi chyběl od vydání pana Mercedese. Krátké, ale skvělé.

23.09.2019 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Pokud chcete vyzrazovat děj tak pište SPOILER!!!

23.05.2019 4 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Škoda závěru. Ten už pan spisovatel psal pod vlivem omamných látek.

05.11.2018 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Silo bylo fajn, originální zábavné postapo, plné skvělých nápadů, kde si člověk po dočtení mohl sám domýšlet proč, jak a co potom. Proč tedy bylo napsáno nezáživné, zdlouhavé, rozplizlé a dějovou vatou vycpané předpokračování, které je vyjma linky před apokalypsou vlastně ůplně o tom samém? Odpověď je více než jasná.

11.03.2018 2 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Velmi čtivé, imaginativní, zbytečně nepřetechnizované, překvapivými zvraty napěchované pokračování emzáckého dobrodružství z pera geniálního číňana. Fascinující pohled na budoucí technologie a jejich dopad na psychiku lidstva jako celku. Přežijeme nevyhnutelný střet s Trisolorany?
Někteří věří, že země má šanci, jiní připravují plány na útěk. Nikdo však není připraven na sílu mimozemského pokroku. Zdá se, že lidstvu zvoní umíráček. Existuje však naděje a ta umírá poslední. Jedna z nejlepších fantastik jaké jsem zatím četl. Poslední díl "Death's End" má mít kolem 700 stran a dle ohlasů je nejlepší z celé trilogie. Nepředstavitelné. Prosím pospěšte si s jeho vydáním.

25.02.2018 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Každá nová katastrofa nebo postapokalypsa v mém nitru vždy zažehne radiační nažhavení a zombie nenažranost a čím pesimističtější vize autor má, tím lépe. Vzhledem k nadšeným recenzím a všeobecnému humbuku jsem tedy šáhl i po tomto best celeru a znovu se přesvědčil, že ne každá kniha se zlatou hvězdou na přebalu zaručuje literární orgasmus. Tento spíše technothriller je psán neskutečně kostrbatě a překotně, neustále se přesunujeme mezi desítkami míst, musíme se zorientovat a sžít se spoustou postav, na což při téhle epilepsii nemáme moc prostoru. Autora vůbec nezajímá problém z pohledu normálních lidí, proto je celkový dojem studený a až příliš politický. Je z toho prostě cítit Marcova nevypsanost a spíše vědecké pojetí než opravdová literatura a spisovatelský talent. Hlavně mít šokující námět, vše kolem si nastudovat, udělat spousty rozhovorů s nejerudovanějšími specialisty v oboru a pak to co nejnabušeněji pospojovat do povrchního bombastického celku. Nicméně jako zábava a pozastavení se nad samozřejmostí s jakou k elektřině přistupujeme, tento román funguje spolehlivě.

20.02.2018 3 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Dal bych plnou palbu, ale plno odborných odstavců o kvantové fyzice, onanotechnologiích, singularitách apod... můj nevzdělaný mozek tak trochu nepobíral. Občas jsem měl pocit, že čtu vědeckou publikaci, na kterou, zatím ne moc vypsaný autor, šroubuje kostrbatý příběh, kde čtenář nemá moc šancí ztotožnit se z jakoukoliv postavou. Nicméně druhá polovina postupně velmi zručně a logicky spojí veškeré předchozí dění dohromady a my se spolu se zainteresovanými čínskými soudruhy řítíme s otevřenou hubou do skvostného mezigalaktického finále.

13.02.2018

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Mám podezření, že nakladatelství tlačilo na Kinga, aby protáhl svou původně 30ti stránkovou povídku na kratší novelu a mohli jí vydat samostatně za účelem většího zisku. V takovém připadě je to docela riskantní tah. Dokážu si představit nespočet čtenářů, kteří chtěli "vyzkoušet" styl mistra a šáhli jako první zrovna po téhle, z mého pohledu vůbec né špatné pidi knize, a už se k jeho dalším skvostům vůbec neodhodlali, protože je King tímhle dílem neoslovil, což by byla škoda. Já mám od SK přečteno vše co u nás vyšlo. Takže jsem musel dát i tuto. Doporučuji vyhradit si tři hodinky a slupnout na jeden zátah.

10.02.2018 4 z 5

Obydlený ostrov Obydlený ostrov Arkadij Strugackij

Styl psaní autorů mi vůbec nesedl. Pro mně téměř nečitelná záležitost. Podivný military příběh na podivné planetě s ještě podivnějšími postavami, se kterými se nedá ztotožnit.

10.02.2018 2 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Ano jsou tam vleklé popisné a filozifické pasáže, ale podány osobitou formou, která čtenáři zprostředkovává daleko hlubší atmosférický ponor do této dystopické avšak vůbec ne nereálné sondy do 400 let vzdálené budoucnosti. Prostě bomba a od doby co Glukhovsky nastoupil do moskevského Metra, ho nelze zastavit. Pokud hledáte jen akci, svižný ale plytký děj, pak jsou tady Dan Brown a spol.

05.02.2018 5 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Kingova schopnost pozorovat, pochopit a následně autenticky převést na papír lidské chování, mentální a tělesné procesy zcela obyčejných postav ve vyhrocených situacích a následné různorodé konfrontace mezi nimi z toho vyplývající je dar, kterým nás tento geniální autor obohacuje už přes 40 let. Nad každou z těchto povídek je potřeba trochu přemýšlet, co chtěl autor sdělit. Je tam toho mnoho, ale myslím, že je do nich potřeba dorůst. Mít už něco odžito:-).

16.11.2017 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Král pošedesáté a stále válí. Spielberg literatury, chameleón žánrů, mistr psaného slova o čemkoliv v plné parádě poprvé na poli krimi, kde sklízí zasloužený úspěch a s velkým sebevědomím orá veškerou produkci hlavně skandinávské konkurence. Vynikající psychologický thriller, který mě čtyři večery náramně bavil svým promyšleným příběhem, barvitostí postav a napětím, které tak krásně graduje do dechberoucího finále. Mlask.

28.12.2014 5 z 5

Klany Alfanského měsíce Klany Alfanského měsíce Philip K. Dick

Rozhodně jeden z nejpřístupnějších románů Philipa K. Šulina. Ale hlavně strašná prdel. Měsíc sloužící jako sanatorium, Rasa trpící těžkými depresemi nebo tvor z želé čtoucí myšlenky. Absolutní výplach. Tentokrát při budování zápletky nepotřeboval hrdiny neustále futrovat všelijakým fetem a následně posílat čtenáře na halucinogenně schizofrenní tripy, které skoro nikdy nekončí happyendem. Částečný autobiografický vtisk do hlavní tragikomické antipostavy je zde opět zřejmý.

03.12.2014 4 z 5

Ňork Ňork Stephan Wul

Postkatastroficky rozvyprávěné existenciální drama prazvláštní skupiny přeživších putujících kaňony vyschlého oceánu do pustého velkého jablka alias města, které nikdy nespí, zvolna se dějově přetavujícího do čistokrevného hardcore sci-fi. Pan Wul si ke konci psaní této krátké novely zcela zřejmě vypomohl halucinogenně inspirativními stavy vyvolané pravidelným šňupáním lajn bílého koksovitého prášku. Prostě příliš "mindblowing" . Za to jeden bod dolů. Dynamické počtení na jeden večer

26.11.2014 4 z 5