p.mihoc p.mihoc komentáře u knih

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Z faktického hlediska na jedničku. Co se týče příběhu a literárního zpracování celkově tak nic moc.

14.11.2011 3 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Své největší skvosty jako Hrůza v Dunwichi, Stíny nad Insmouthem, Volání Cthulhu apod. měl Howard ještě před sebou, ale i jeho první práce dokážou vyvolat celkem nepříjemné až úzkostlivé pocity. Strach s jeho stylem vyprávění opravdu nabývá téměř na hmatatelnosti a zlo v té nejčistší podobě sálá s každé přibývající povídky.

24.10.2011 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Ano Deaver píše pořád stejně. Už vím co tak zhruba během četby očekávat. Propracovaný děj, šílené, ale logické zvraty, literárně nijak vytříbený, ale velice čtivý styl a úžasný tah na bránu. Zase jsem celou dobu tipoval padoucha, ale opět marně. Má nejlepší Rhymovka (četl jsem 4) a dost možná jeho nejlepší zásek vůbec. (dohromady přečteno 10 knih).

12.10.2011 5 z 5

Nevinný Nevinný Ian McEwan

Naprosto úžasná kniha!

05.09.2011 5 z 5

Neviditelné nestvůry Neviditelné nestvůry Chuck Palahniuk

No tak tohle můj mozek tak úplně nepobral. Zvláštní styl psaní, který mi moc nesed. Po skvělých Strašidlech, menší zklamání. Ale ty scény s rodičema hlavní hrdinky, ty prostě neměly chybu. Druhá četba povinnost.

31.08.2011 3 z 5

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

Naturalisticky napsané porno šesti japonských feťáků. Kde se v Murakamim při jeho debutu vzala ta syrovost? To musel prožít. A my následně s ním. Fuj. Výborné.

20.08.2011 5 z 5

Flashback Flashback Dan Simmons

Podobný pocit jako u Hladových her. Zdlouhavé, rozplizlé, místy totálně nudné. Přeci jen jsou i výborné pasáže, ale není jich mnoho. Po Hyperionu zklamání.

07.07.2011 3 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Přečteno na jeden zátah. Boží!

12.06.2011 5 z 5

Sedm katů z Mnichova Sedm katů z Mnichova Mario Puzo

Kdybych nečetl Kmotra, dám plný počet bodů.

09.03.2011 4 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Člověk se dozví hodně o práci zvěrolékaře. Takový soubor povídek srovnaných do jednoho románu o tom, jak ve 30. letech minulého století lékaři mnohdy svéráznými způsoby zachraňovali zvířectvu životy. Proloženo mnoha humornými i smutnými situacemi a napsáno velmi květnatým a čtivým stylem.

09.03.2011 5 z 5

Temný obraz Temný obraz Philip K. Dick

To jsou typy knih, ke kterým se budu určitě vracet. Parádní, originální a dost sugestivní sonda do drogově zdevastovaných myslí.

28.02.2011 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Co napsat ke knize, se kterou jsem se trápil celý jeden měsíc? Z mého hlediska určitě nic lichotivého. Dlouho jsem zvažoval zda Croninův "Přechod" zakoupit. Ty velkohubé anotace, ve kterých marketingoví stratégové přirovnávají každou blbost kvalitou k největším dílům žánru mě začínají značně iritovat. Námět mi připadal hodně tuctový. Mít po ruce jinou, zajímavěji načrtnutou knihu žánru, šáhnu po ní. Ale nebyla a já měl na svůj milovaný postapo rank obrovský šmak. Ale recenze nebyly špatné a tak jsem ji koupil. Mé předtuchy se vyplnily. Cronin nedokázal stabilně udržovat mou pozornost, která byla vždy po deseti stranách někde úplně jinde. Častokrát jsem se do čtení musel nutit. Příběh je nemastný neslaný, neoriginální. Kde já tohle všechno už četl. Charakter žádné postavy nebyl dostatečně vybudován natolik, abych si k ní získal nějaký vztah. Více návštěv do rozbořených měst taky chybělo. Vždyť jsme se dostali akorát do zničeného Las Vegas! Putování po údolích, lesích a rozlehlých lánech mi k atmosféře zkázy moc nepřidá. Pár světlých okamžiků určitě bylo. Přiznám se, že jsem u pár scén skoro nedýchal. Ale to je na tak dlouhý román fakt málo. Celkově roztahané, bez opravdu dechberoucího nápadu. Jestli tohle Ridley natočí, zřejmě na to nepudu.

23.02.2011 2 z 5

Kantos Hyperionu Kantos Hyperionu Dan Simmons

900 stran imaginativních orgií. Tolik stylů v jedné knize. I na kyberpunk došlo. A nevadilo. Sci-fi veličina směle se řadící po bok Herbertovy Duny a Asimovovy Nadace. Krásná kniha.

21.01.2011 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Neuvěřitelně krásně napsáno. Klobouk dolů před odvahou Nabokova zveřejnit tohle ve své době určitě hodně pobuřující téma.

20.12.2010 5 z 5

Kardinál z Kremlu Kardinál z Kremlu Tom Clancy

Luxusní politický thriller točící se kolem činností špiónů, tajných agentů a vládních špiček v období studené války mezi USA a SSSR. Moje přvní Clancyovka a rozhodně ne poslední.

20.12.2010 5 z 5

Cizinci ve městě Cizinci ve městě Ian McEwan

Komorní až intimní drama jednoho obyčejného páru na poklidné dovolené, kde doufají, že zase naleznou společnou nit. Osud jim však připraví pravý opak. Skvěle vygradovaný román s bravurní atmosférou. Velké překvapení od pro mne doposud neznámého autora.

07.12.2010 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Fantasy poprvé a naposled.

07.12.2010 1 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Naprosto nádherná kniha. Puzo musí mít v rodině mafiána. Jak tohle mohl vše tak do detailu vystihnout a popsat. Nechápu.

07.12.2010 5 z 5

A máme tady závěrečný díl, na který jsem pár měsíců musel čekat. A vyplatilo se. Investigativní novinařina je zajímavý obor, ale nebezpečný. Salanderová má koule.

06.12.2010 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Opět strhující. Jednička byla ovšem o dva chlupy lepší.

06.12.2010 4 z 5