Zvěrolékař na blatech

Zvěrolékař na blatech

Herriot vypráví o tom, jak se sžíval s krásnou, ale mnohdy i tvrdou yorkshirskou přírodou a hlavně se svými zvířecími "pacienty". Je to vyprávění o úspěších i omylech, životních výhrách i klopýtnutích, s nimiž se každý musí vyrovnat. James Herriot to dokázal s nepřekonatelným, jedinečným, hřejivým humorem, který je opravdu nadčasový - a proto si získal srdce čtenářů na celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31704/zverolekar-na-blatech-31704.jpg 4.7199

Zvěrolékař (1.)

If only they could talk (1991)

Vydáno:, Baronet

Jido

Přečteno znovu po letech, a musím říct, že je to stále ta krásná a oddechová kniha, jak si ji pamatuji. Určitě se k ní znovu vrátím.

Rup
02.12.2017

Pohodové optimistické čtení, laskavý humor. Doporučuji.

Calinda
10.11.2017

Knihu jsem ještě nedočetla, zbývá mi pár posledních stránek, ale již teď si dovolím hodnotit. Je to má první kniha o Herriotovi a i když jsem se ze začátku bála, že to bude nuda (příběhy o zvířatech moc nemusím), šeredně jsem se spletla. Kniha je opravdu nádherná a právem si zaslouží tolik pozitivních recenzí. Nenudila jsem se ani chvilku, naopak, velice dobře jsem se bavila a občas to vidělo i okolí :-) Je opravdu vtipná. Herriot a vlastně všechny postavy jsou neuvěřitelně sympatické, zajímavým způsobem je popsána i léčba zvířecích pacientů, určitě si přečtu i další díly.

Greengrass
29.01.2017

Vítr mě šlehá do tváře, přidává se déšť a za chvíli jsem promočená až na kost. Klepu se zimou, zmrznu!
Potím se a funím, když se už drahnou chvíli snažím pomoct nebožačce krávě....
Cítím vůni sena, cítím odér hnoje....

Knihy Jamese Herriota nečtu, jeho knihy cítím, jeho knihy žiju!

27.10.2016

Odpočinkové, oddychové čtení, které potěší, ale hlavně pobaví.

RSR
24.10.2016

Knížku jsem si opravdu užila. Krásné odpočinkové čtení. Žádné násilí, žádné nečekané dějové zvraty, prostě jenom "obyčejné" příběhy veterináře.

24.10.2016

Odpočinkové, krásné, poetické. Nevím, kde jsem byla, že jsem se k tomu dostala až teď!

MissiPippi
13.09.2016

Přesně můj šálek kávy, co se týče humoru - nenásilný, plynulý se špetkou ironie, bravurně zakomponovaný do příběhu. Nejsou to komické situace vytvářející rádoby příběh (viz. Poslední aristokratka), ale životní příběh vytvářející komické situace. Příběh je protkaný láskou k práci a přírodě, i přes veškerou dřinu. Bravo!

Jedinou výtku mám k vykreslení postav, některé charaktery jsou popsány do sebemenšího detailu a některé jsou jen holá jména bez náznaku. Vytváří to výrazný nepoměr.

Jinak rozhodně doporučuji a s chutí se vrhnu na další části.

niika
08.08.2016

Kniha má velice dobré hodnocení nejen tady na webu, ale i moji známí ji hodnotili velmi kladně. U mě jen za tři hvězdičky. Nebyla špatná, přečetla jsem ji, pobavila se, ale vím, že se k ní pravděpodobně vracet nebudu. Proto hodnotím jako průměr. Ale je to jen subjektivní názor.

Chipsonator
02.08.2016

Nejsem žádnej MVDr. (jsem Ajťák) takže vůbec nemám šajna co na jakou zvířecí nemoc použít (když nefunguje kompjůtr, tak do něj kopnu, to by u zvířete asi neprošlo) ale přesto mě knížka velmi zaujala a čtení bylo radostí (sice nejsem MVDr. ale k zvířátkům mám velmi vřelý vztah, želvy 4ever!) a já jsem si tohle dvou set a něco stránkové povídání o vet. (zkratka pro veterináře kdyby to některým nebylo jasno) životě a zábavných příhodách které k tomu patří, vážně užil! 90%

PS: A teď mě omluvte, jdu najít nějakou těhotnou krávu do které bych mohl strčit svoje pracky a pomoc jejímu děťátku na svět! (ano, stále píšu o zvířátkách)
PSS: Želvy 4ever!!

Litocha
17.07.2016

K Herriotovi jsem se vrátila po přibližně dvaceti letech a je to, jako bych kolem ramen cítila objetí starého přítele. Laskavý humor, výborné stylistické schopnosti, pečlivá charakterizace postav, není divu, že se před čtenářem celý ten venkovský yorkshirský svět vybarvuje tak, jako by dýchal tamější vzduch, chodil po tamních kopcích a nakukoval zvěrolékaři přes rameno. Věřím, že nebude trvat dalších dvacet let, než se k těmhle knížkám zase vrátím.

bezzink
01.04.2016

S Jamesem Herriotem jsem se setkala poprve! A to diky ctenarske vyzve, je to moc dobra zalezitost, tahle vyzva, protoze bez ni, buhvi, zda bych na tohle krasne cteni nekdy narazila! :)
Moc se mi to libilo, bylo to primo relaxacni, mile, vtipne, no proste lovely :) Urcite se pustim do jeho dalsich del, a to hned jak dopisu tento komentar!
Doporuceni je na miste!

Rodaw
19.12.2015

Nádhera ♥♥♥ Co dodat.. Pan Herriot je hrdina mého srdce, tahle kniha je MUST HAVE pro všechny milovníky zvířátek! :-) ♥♥♥

mika251
03.08.2015

James Herriot je súčasťou môjho života už takmer 20 rokov (spoznali sme sa, keď som mala 10) a patrí k mojim najlepším priateľom, s ktorým sa pravidelne stretávam niekoľko krát do roka - všetky knižky, v rôznom poradí, ale vždy s úsmevom, láskou k prírode a zvieratám, občas s dojatím i slzou v oku. Dívať sa na Yorkshire a ľudí v ňom jeho očami, drsný i krásny život veterinára v teréne - istá časť môjho ja vždy túžila prežiť jeho život, so všetkými radosťami i starosťami. Jeho knižky ma nikdy neomrzia.

hanajm
29.04.2014

Stručně řečeno - balzám pro duši..

Peršanka
06.01.2013

Ach ach, to je balzám, a ten nádherný překlad!

Argony
21.05.2012

Upozorňuji, aby nenaletěl někdo jako já, že Zvěrolékař na blatech je jen nové vydání první části staré klasiky To by se zvěrolékaři stát nemělo. Kniha již vyšla ve Svobodě i Knižním klubu jako To by se zvěrolékaři stát nemělo (tak Baronet nazval až druhou část tohoto vydání).

Jinak suprové odpočinkové čtení.

Skip
05.04.2012

Velmi lehké, až odpočinkové čtení, které mě přivedlo k příjemnému rozjímání, ale také mě i rozesmutnilo, ač je to psané spíš humorně. Tak nějak jsem si totiž zavzpomínal na studia, kdy jsem se připravoval na tohle nejskvělejší povolání na světě, ale osud chtěl jinak. Při popisu vyhřeznuté dělohy krávy jsem se přenesl o dvacet let zpět do jednoho kravína u Českých Budějovic, kde jsem při tom asistoval. Byl to přesný popis a kdo nezažil, neví, jaká je to dřina, dostat to všechno do krávy zpět. Hned, jak bude příležitost, přečtu i další Herriotovy knihy a budu si přijemně rozjímat i smutnit. Ale ne zas natolik, abych se tu utápěl v sebelítosti.

kroftik
24.10.2011

Musím být upřímná, trochu jsem od Jamese Herriota očekávala "Groganova Marleyho", což byla samozřejmě ta největší hloupost, protože mezi dějem odehrávajícím se v obou knížkách je zhruba 70 let rozdíl. Přesto je Herriot fajn. Je milý, čtivý a hlavně vtipný - tedy "jeho" postavy, které skutečně existovaly a příběhy které se skutečně staly. Nejspíš časem sáhnu i po dalších dílech. :-)

p.mihoc
09.03.2011

Člověk se dozví hodně o práci zvěrolékaře. Takový soubor povídek srovnaných do jednoho románu o tom, jak ve 30. letech minulého století lékaři mnohdy svéráznými způsoby zachraňovali zvířectvu životy. Proloženo mnoha humornými i smutnými situacemi a napsáno velmi květnatým a čtivým stylem.

Fiona

Prvotinka, která jakoby si předsevzala seznámit všechny s tím, že být veterinářem je adrenalinový životní úděl a studenti by toho měli rychle nechat a jít studovat něco perspektivnějšího, kazí to ovšem láska k přírodě, která z knihy čiší, a především neuvěřitelný optimismus a smysl pro humor, který nepostrádá snad jediná stránka :)