Zvěrolékař na blatech

Herriot vypráví o tom, jak se sžíval s krásnou, ale mnohdy i tvrdou yorkshirskou přírodou a hlavně se svými zvířecími "pacienty". Je to vyprávění o úspěších i omylech, životních výhrách i klopýtnutích, s nimiž se každý musí vyrovnat. James Herriot to dokázal s nepřekonatelným, jedinečným, hřejivým humorem, který je opravdu nadčasový - a proto si získal srdce čtenářů na celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31704/zverolekar-na-blatech-31704.jpg 4.6472

Zvěrolékař 1.

Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Baronet

If Only They Could Talk, 1970

Kniha Zvěrolékař na blatech

IHT

Herriotovu zverolekarskou serii jsem precetl kdysi jako teenager a moc se mi libila. Obcas se k ni rad vracim, protoze je laskava a cisi z ni nostalgie predvalecnych a povalecnych let, doby, kdy lide byli chudi a meli jine priority, nez mame dnes. Zivot byl zrejme tezsi, ale jednodussi. A prace na aglickem venkove vypadala velmi romanticky. :)
Ted jsem si knihu poslechl. Kvalita nacteni sice neni nejvyssi (cteno hrozne pomalu, chvilemi temer strojove), ale vratit se ve vzpominkach k Sigfriedovi, Tristanovi a Jamesovi a osvezit si vsechny ty vesele historky o podivnych farmarich bylo velmi prijemne. :)

jaroiva

Přestože jsem to četla poprvé, mám pocit, jako bych se vracela ke staré známé oblíbené knize. Je to tak milé vyprávění, místy veselé, místy smutné, ale jinak zkrátka ze života.
Jdu pokračovat dalším dílem. A jistě nezůstane jen u něj.

lapagerie

To je tak milá kniha! Nechápu, že jsem na ni nenarazila dřív. Už se těším na další díly, je to takové úsměvné pohlazení na duši, ačkoliv život farmářů a našeho veterináře byl tvrdý. Ale je to psané vtipně, lehce. Zasmějete se a když se kouknet z okna, skoro vidíte yorkshirské pastviny.

Elion

Krásně napsaný příběh o tom, co zažíval obyčejný veterinář na začátku své praxe a jak postupovaly lékařské metody a vyvíjely se nové léky.
Rozhodně se k těmto knihám ještě jednou vrátím.

Kulda1981

Opět knížka čtená kvůli čtenářské výzvě. Od tohoto autora první a určitě ne poslední. Super oddechová knížka, fakt jsem se zasmála a pobavila. Už se těším na další. Ještě, že jich je tolik.

hana5365

Tuto sérii jsem četla téměř před 40 lety a spolu se zemědělskou školou mě utvrdila v rozhodnutí, že se nestanu veterinářkou, ačkoli to bylo moje přání od malička.:-) Úžasné a čtivé knihy, zvlášť pro ty, co zvířata milují. Zařadila bych je mezi povinnou četbu pro ty, co se hlásí na veterinu. Tedy hlavně pro ty křehké slečny, které si malují jak budou pomáhat zvířátkům.:-D Nicméně mám radost, že jsem se k ní vrátila v podobě audioknihy, která právě vyšla.:-)

EvikU.

Začátek byl pro mě trošku delší. Nějak jsem se nemohla začíst. Ale postupně se to lepšilo. Druhá půlka už se mi líbila hodně a bylo to zajímavé čtení. Hlavně tedy asi pro milovníky zvířat.

Trochu mi vadil hlavní zaměstnavatel, jak se choval ke svému bratrovi. Ale Jamesovi výpravy za zvířaty a jeho léčení bylo super.

Kniha do výzvy, 16. Kniha, jejíž autor už nežije. Doporučuji.

JamaicaJo
16.12.2021

Lidskost, oddech, humor, nadhled, ale i zmíněná úcta a srdce v drsných životních podmínkách.