Boží pěst

Forsyth ve svém napínavém románu neobyčejně živě líčí svět vysoké politiky, mezinárodní špionáže i vojenského velení, ale hlavně se soustřeďuje na barvité osudy několika velmi rozdílných hrdinů, které zvláštním způsobem spojí kuvajtská krize.

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43199/bozi-pest-43199.jpg 4.5350
Literatura světová, Válečné, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

The Fist of God (1994)

Kniha Boží pěst

madem

Irák napadne Kuvajt. Veškeré západní mocnosti potřebují vědět, co se chystá. Nikdo tam nemá své lidi. Až se ukáže, že Izraelci tam měli muže jménem Jericho. Najdou ho spojenci a bude spolupracovat? A skutečně dokážete během knihy uhodnout kdo byl Jericho?
Doporučuji vytrvat a překonat trochu delší začátek.

Kubajzz

Pěkné čtení, líbila se mi.

JohnyShorty
19.12.2018

FF mám rád. To jak dokáže psát špionážní romány je neuvěřitelné. Byl by to skvělý záporák ve skutečném světě.
Kniha je celkem náročná, začal jsem ji číst cca ve 13 letech a moc jsem to nechápal. Pak jsem se k ní vrátil a začal číst pořádně. I tak jsem musel některé pasáže číst 2x. Mám ve zvyku mít rozečteno více knih naráz. No bohužel u této a i u dalších od FF to moc nejde. Kniha má mnoho postav, ale ty jsou dobře popsány takže se mezi nimi člověk neztrácí a nemusí listovat knihou nazpět, kdo že to vlastně byl ten a ten. Za mě bezva román na dlouhé zimní večery.

amf
20.10.2018

Je to má první kniha od Forsyta , a naprostá spokojenost . Četl jsem ji dvakrát a dodnes se k ní rád vracím formou mluveného slova. Čte se užasně , na konci si řeknete , ano takto to mohlo být.

derminator
27.07.2018

Zatím od Forsytha nejslabší kniha, aspoň dle mého dojmu. Zápletka, nu vše je takové moc natažené a nemá kniha takový spád jako jiné Forsythovky proto dávám 60%.

lenka.g
14.04.2018

Ocenila jsem přehled postav v úvodu knihy, i když mne to trochu vyděsilo, jak je ten seznam obsáhlý. Na knížku jsem se těšila, ale prvních asi sto stran mi dalo zabrat, přišlo mi to příliš popisné, vůbec to nemělo spád a bála jsem se dalšího příběhu ala Biafra. Pak se to ale zlomilo a začla jízda! Některé pasáže jsem musela číst dvakrát, protože autor je odborník a z textu je to vidět, není to knížka, kterou lze zhltnout za pár hodin a současně všechno pochopit. Ale úžasné. Napínavé, zajímavé, a i když fiktivní, Boží pěst umožňuje poodhalit spoustu tajemství a procesů. Hodnotím maximálním počtem hvězdiček a jsem moc ráda, že mám knížku doma.

čef
10.04.2018

Pro mne také vrchol špionážních románů Fredericka Forsytha plný hutných informací ze zákulisí války v Zálivu, historických postav a událostí. Samozřejmě část je fiktivní, ale napsáno tak, že nepoznáte co je pravda a co autorská licence. Napětí je stupňováno úsporným až faktografickým stylem, ale ohromně účinně, až jsem se místy skoro klepal. Jeden z nejlepších románů tohoto žánru, který jsem kdy četl.

monthy70
09.01.2018

můj první Forsyth. a jedna z knih, kterou jsem přečetl za noc

Frederick Forsyth

Frederick Forsyth