Vzpomínka na Zemi přehled

Vzpomínka na Zemi
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380516/bmid_vzpominka-na-zemi-1fh-380516.jpg 4 989 989

Vzpomínka na Zemi série

< 3. díl

Půl století po Bitvě soudného dne mezi lidmi a Trisolarany stále trvá napjaté příměří, jehož zárukou je fundamentální princip temného lesa. Země díky trisolaranským technologiím zažívá dosud nevídanou éru prosperity. Lidská věda postupuje mílovými kroky kupředu a Trisolarané zase absorbují pozemskou kulturu. Zdá se, že obě civilizace budou záhy schopny rovnoprávně koexistovat v míru bez strašlivé hrozby vzájemného zničení. Lidstvo ve zlatém věku však má sklon k samolibosti. V nové éře se z hibernace probouzí Čcheng Sin, letecká inženýrka z jednadvacátého století. Přináší s sebou informace o dávno zapomenutém projektu z počátku trisolaranské krize a sama její existence může narušit křehkou rovnováhu mezi oběma světy. Dosáhne lidstvo ke hvězdám, nebo zahyne už v kolébce?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Host

三体•III•死神永生 (Death's End) , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzpomínka na Zemi. Přihlašte se a napište ho.

LordKubas369
20.07.2024 4 z 5

8/10. No můžu říct, že po dvou dílech můžete mít u toho třetího nějaké očekávání. Poradím vám zapomeňte na to a prostě se nechte vést, tady hodně pomáhá audio zpracování. Nechápu jak tohle někdo mohl dát dohromady. Je to vlastně fantasy vystavěné na vědeckých základech. Pokud jste dokázali zpracovat první dva díly byla by chyba tenhle příběh nedokončil ale nebude to snadná cesta.

petbrab
09.07.2024 5 z 5

Velkolepé zakončení celého románu. Po přečtení druhého dílu jsem si říkal, o čem asi bude třetí, stránkově nejobsáhlejší díl. Autor opět rozvinul příběh, kde dojde k mnoha dějovým překvapením i zvratům. Přidá opět trochu fyziky a rozjede filozofické debaty o budoucnosti lidstva i celého vesmíru. Věčný boj o přežití i mimo zemskou úroveň. Výborné jsou i vědecké pasáže, psané tak, že jdou pochopit. Vše do sebe skvěle zapadá. Musím se přiznat, že mě mrzí, že jsem u konce. Byla to pecka. Část tohoto dílu byla zobrazena i v první sérii seriálu

martin č.
02.07.2024 4 z 5

Opět stejně zajímavé myšlenky a nápady jako v předchozích dvou dílech. S hlavní hrdinkou proplouvající staletími jsem se však ve srovnání s předchozími postavami nedokázal ztotožnit skoro vůbec. V kombinaci s tím, že poslední díl je zdaleka nejdelší, hodnotím ho jako nejslabší z celé trilogie. Kdybych to neposlouchal jako audioknihu, možná bych měl s dočítání některých pasáží problém. Pořád je to ale výborné a kvalitní sci-fi a jako celek rozhodně doporučuji.

10 nejprodávanějších eknih (září)

03.10.2018

10 nejprodávanějších eknih (srpen)

14.09.2018

Knižní novinky (13. - 26. srpna)

13.08.2018

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Vzpomínka na Zemi v seznamech

v Právě čtených41x