Temný les

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Dlouho utajovaná pravda o chystané mimozemské invazi, k níž má dojít za čtyři sta let, byla konečně odhalena a Země se vzpamatovává ze šoku. Zrádci a kolaboranti byli sice rozprášeni, na Zemi však působí sofony, subatomární vyzvědači Trisolaranů, před nimiž není úkrytu a jejichž prostřednictvím se nepřítel okamžitě dozví i o těch nejtajnějších obranných plánech lidstva. Existuje jen jedno místo, kam sofony nedohlédnou — do lidského nitra. Organizace spojených národů proto světu představí čtyři jedince, do nichž vkládá svou poslední zoufalou naději: tři uznávané myslitele, vojevůdce a stratégy a jednoho obyčejného, druhořadého sociologa. Luo Ťi se ocitá v centru celosvětové pozornosti, aniž tuší, proč byl vybrán a co se od něj čeká. Ví jen, že je jediným člověkem na Zemi, kterého se Trisolarané bojí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345285/temny-les-VCP-345285.jpg 4.5544

Vzpomínka na Zemi 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Host

The Dark Forest (三体•II•黑暗森林), 2008

Kniha Temný les

Simy

Po skvělé jedničce ještě lepší dvojka, to se ve filmu stát nemůže :) Perfektní až mrazivé.

Melic

Jsem velmi spokojený. Ze začátku mi trvalo se začíst a říkal jsem si, že první díl byl lepší. Navíc hrdinové se z velké části proměnili. Ale to se postupem času srovnalo, zvykl jsem si na nové a ve výsledku jsem se nemohl odtrhnout.

Affares

Pecka, pecka, pecka! Ještě stále se pohybujeme v oblasti, která je uchopitelná a představitelná, ale s odkrýváním i těch nebezpečných oblastí lidské společnosti. Konec knihy mi dal onen silný aha moment, co vlastně onen Temný les je a proč se tak jmenuje. Super kniha a musím smeknout. Nyní jsem se zakousl do trojky a jsem zvědav, kam nás autor zanese.

Johannus

Možná ještě lepší než první díl, rozhodně to obsahuje více zvratů. Mohlo by to být krapet technicky a filosoficky náročnější, ale na druhou stranu se to vážně pěkně čte a odsýpá to. Asijský pohled není extrémně exotický, ale knihu pěkně zpestřuje. Je to prostě velice dobré.

PrezidentRickS

Oooh...
Po přečtení jsem měl chuť se jen natáhnout, pustit jazzík a koukat spokojeně do stropu... a vydýchávat tu jízdu epického Temného lesa.
Filosofie i věda se nám od Problému tří těles prohloubily, přibylo futurismu, ale především... ubyla roztříštěnost hlavních postav.
Jako.. Wang byl fajn. I Jie Wen-ťie byla skvělá. A co teprve TaŠ...

Ale Luo Ťi je postava, která je pro mě už navždy úhelným kamenem Vzpomínky na Zemi. Oni ti outsideři prostě mají co nabídnout, zvlášť když jako zde prodělají vývoj od... hmm Hanka Chinaskiho po Gandalfa? Jo zní to šíleně, ale dejme tomu.

Po přečtení uplynul už měsíc, ale do teď ve mně rezonují stovky myšlenek a otázek, a kniha která tohle dokáže si navždy vyslouží místo mezí mojí topkou a razítko ,,Must read" na titulku.

Lucuschka

I druhý dil byl dost dobrý a, stejně jako u prvního, trvalo delší dobu než se děj rozjel a začal být napínavý a zajímavý. Bylo by hezké, kdyby se vše ukončilo a skončilo poklidně tímto dílem...
Autor je jiného názoru a jsem tedy zvědavá na díl třetí.

azazel1

Z mého pohledu druhý díl byl podstatně lepší jak první kniha.

hanak_v_exilu

První díl byl úchvatný, inovativní, exotický a zábavný. Ten druhý je ještě mnohem lepší. Až mě zarazilo, jak myšlenkově chudě vypadá Problém tří těles ve zpětném pohledu. Přirovnání k Duně dává konečně smysl. Její komplexnosti pochopitelně nedosahuje, ovšem dokáže vykreslit podobně bohatý a vnitřně konzistentní svět, fascinující svou cizostí, a přitom stojící na důvěrně známých principech. Víc než pět hvězdiček bohužel dát nemůžu a prvnímu dílu hodnocení snižovat nebudu, protože si to nezaslouží. Kdybych mohl, bylo by to za šest, možná za šest a půl.

Setkání s Rámou
Setkání s Rámou