Temný les přehled

Temný les
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345285/bmid_temny-les-VCP-345285.jpg 4 1212 1212

Vzpomínka na Zemi série

Dlouho utajovaná pravda o chystané mimozemské invazi, k níž má dojít za čtyři sta let, byla konečně odhalena a Země se vzpamatovává ze šoku. Zrádci a kolaboranti byli sice rozprášeni, na Zemi však působí sofony, subatomární vyzvědači Trisolaranů, před nimiž není úkrytu a jejichž prostřednictvím se nepřítel okamžitě dozví i o těch nejtajnějších obranných plánech lidstva. Existuje jen jedno místo, kam sofony nedohlédnou do lidského nitra. Organizace spojených národů proto světu představí čtyři jedince, do nichž vkládá svou poslední zoufalou naději: tři uznávané myslitele, vojevůdce a stratégy a jednoho obyčejného, druhořadého sociologa. Luo Ťi se ocitá v centru celosvětové pozornosti, aniž tuší, proč byl vybrán a co se od něj čeká. Ví jen, že je jediným člověkem na Zemi, kterého se Trisolarané bojí.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Host

三体II黑暗森林 (The Dark Forest) , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Temný les. Přihlašte se a napište ho.

martin č.
02.07.2024 5 z 5

Stejně dobré jako předešlý díl. Opět vynikající nápady a myšlenky, člověk chce vědět, jak to bude dál. Díky úžasnému a překvapivému závěru hodnotím Temný les ještě o chlup lépe než předchozí Problém tří těles.

petbrab
27.06.2024 4 z 5

U prvního dílu, jsem byl lehce ovlivněn tím, že jsem prvně viděl seriál. U druhého dílu, bylo ze seriálu už jen něco málo z první části knihy.
Kniha postupně hlavně ve své třetí kapitole gradovala, došlo na několik nečekaných zvratů v ději, které nutily čtenáře knihu neodkládat.
Ke sci-fi žánru se přidaly i filozofické úvahy o existenci nebo skvěle nastíněna neschopnost lidí na něčem se domluvit. O povaze lidí zachránit se na úkor druhého ani nemluvě.
Parádní čtení. I když malinko netuším, o čem bude třetí díl.
Jediné co mě zarazilo, že jedna z hlavních postav prvního dílu, se ve druhém vůbec neobjevila.

alishek
16.06.2024 5 z 5

Skvěle napsané, začátek trochu pomalejší, ale ke konci jsem knížku nemohla odložit. Baví mě, když se člověk dozví něco nového a vysvětlení Dark forest hypothesis a vlastně pojmenování knížky podle toho, skvělý.

10 nejprodávanějších eknih (srpen)

14.09.2018

Knižní novinky (4. - 17. června)

04.06.2018

Žebříček nejprodávanějších eknih (listopad)

04.12.2017

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Zfilmováno

Temný les (2002)