Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh

Biografie jedno z nejúspěšnějších, nejoblíbenějších a nejlépe placených akčních hrdinů všech dob je upřímnou zpovědí muže, který si dokázal svým odhodláním a houževnatostí vydobýt to, o čem většina lidí pouze sní – slávu, postavení, moc. Životní příběh chudého chlapce z malého městečka v Rakousku je plný zvratů a přivádí čtenáře do světa profesionální kulturistiky, filmu i politiky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176917/total-recall-muj-neuveritelny-zivot-qrp-176917.jpg 4.5239
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, XYZ (ČR)

Total Recall: My Unbelievably True Life Story (2012)

Kniha Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh

Dvorik

Neskutečná kniha, kde hltáte každou stránku a dozvídáte se stále nové a nové detaily i přesto, že se pokládáte za velkého fanouška. S obavami jsem se přesunul do třetí části politické, kde jsem očekával úpadek rozjeté knihy. Za mě je to ale nejlepší kapitola, kde se odehrává ten největší Arnoldův boj a kulturistický souboj se S. Olivou nebo filmový s Predátorem je proti tomu slabý čajíček.

Berg1
13.12.2018

Jak se z kluka z chudé a trochu zvláštní rodiny stal nejúspěšnější kulturista v historii, nejlépe placený Hollywoodský herec a nakonec úspěšný politik. Pohádka, která se ale opravdu stala - inspirující člověk i příběh.

Yokolobuna
23.11.2018

Uff... tak tohle byl doposud největší knižní projekt. Arnieho životopis jsem četl několik let (i když bezmála polovinu v roce 2015 a druhou necelou půlku letos, zbytek po částech v mezičase). Bylo to úmorné a Arnoldovi to v mých očích udělalo nefalšovanou medvědí službu, kdy se postupně z jednoho z mých nejoblíbenějších (nejen) herců trochu propadl. Vadil mi totiž místy neuvěřitelně nabubřelý způsob vyjadřování. Nechápejte mě špatně, Arnold je bezesporu pozoruhodný člověk, který toho spoustu dokázal, ale obdivem by ho měl zahrnovat fanoušek – ne on sám. Arnold svým se často sebestředným pojetím vykresluje jako ředitel zeměkoule a naprostý všeuměl a já jen čekal, kdy prohlásí, že založil Avengers. Jako neskutečný borec se prezentuje i v odvětvích, kde to skutečně není na místě. Byl jsem zvědavý na jeho herecké prvotiny jako Zůstaň hladový, kde už podle svého uvážení začal obstojně hrát... pokud jste neviděli, svým "výkonem" by hravě zapadl do ultrasraček jako Ordinačka. A to byl jen jeden z příkladů, samochvála je bohužel alespoň v nějaké míře zastoupená ve skoro každé z třicítky kapitol. I v politické kariéře je vždy Arnoldův přístup ten nejlepší, nejrozumnější a ostatní jsou jen překážky. Na druhou stranu je zjevné, že mamutí ego, je tím, co z rakouského klučíka udělalo ultimátní megastár a i já bych mu byl ochotný lecco odpustit. To, že je někdo namyšlený, ještě neznamená, že nemůže být dobrým člověkem, což by na Arnolda celkem sedělo. Samotná kniha je poté psána možná až trochu moc jednoduchým stylem, Arnold prostě není spisovatel. Díky tomu lehce stane zejména v pasáží, kdy valí jedno neznámé jméno za druhým, problém ve čtení pokračovat a necelých šest stovek stránek se protáhne klidně na několik let. Přes všechna jedovatá slova, co jsem vypsal výše však nelze upřít, že Arnie je skutečně zajímavá osobnost, která dokázala mnohé a díky tomu dává sepsání jejího životopisu smysl... v případě Total Recallu by to ale chtělo více pokory. Velice povedeným doplněním jsou fotografie a je třeba přiznat, že některé perličky ať už ze světa kulturistiky, šoubyznysu či politiky jsou skutečně zábavné. Zkráceně? Fantastický životní příběh neskutečnýho řízka, který se po většinu knihy ale nejvíce obdivuje sám.

Opatov
29.09.2018

Velmi prijemne prekvapeni. Pozitivni, vtipny zivotopis. Trochu jsem si pozmenila nazor. V zivote nedostal nic zadarmo a za jeho uspechy je obrovsky kus prace a obrovska motivace. A asi taky kus stesti. Moc jsem se pobavila.

kobejn
18.07.2018

Arnold je dojemně prostoduchý vypravěč, není to žádný velký myslitel, ale pragmatik. Na druhé straně to zase není vyloženě muž bez charakteru, ale takovej ten starej poctivec, který ctí zásadní pravidla. Čtení to bylo ok, i když pasáže o politice mě moc nebavily. Arnold mě zajímá hlavně z té zábavné stránky, a kromě toho, že působil v zábavním průmyslu, je zábavný i on sám, aniž by o to ale usiloval, to když se dost naivně chlubí svými zásluhami a tím co dokázal, má se sice čím chlubit, nicméně je to komické, je jako páv, co staví na odiv své peří. Ale dobrý.

hippiesak
04.06.2018

Super, super, super. 3 části = 3x super + jako bonus super fotky. Dlouho se mi nestalo, že při čtení knihy bych se tak nasmál (je to asi i tím, že primárně čtu sci-fi) :) Ale na toto jsem se těšil a moc se bavil :)

danny_21
21.05.2018

Zajímavá sonda do životního příběhu nejznámějšího svalouše v Americe. Popisování strastí dětství, kulturistických a hereckých úspěchů je zajímavé, poslední třetina o politické kariére už méně. Arniemu nelze upřít mimořádnou cílevědomost, píli a úspěch ve všech směrech, zřejmě není ani žádným hlupákem odvedle, ale dost pochybuju, že je a byl takovým skautem s čistými úmysly, jak se sám či společně s Petrem sebe někdy až narcisticky vypodobnil. Doporučil bych pro objektivitu přečíst si i publikaci od Wendy Leighové, která Švarzíka popisuje už ne tak kladně, i když samozřejmě s určitou dávkou senzacechtivosti. Přesto má můj respekt za to, jak se dokázal prosadit jak v sportu, showbusinessu, tak i na obchodním poli i za to, jak se vždy dokázal obklopit těmi správnými lidmi - 75 %

MartinezZ
10.04.2018

Nečekaně zajímavé čtení, očekávatelně zahleděné do sebe. celou dobu totiž vyznívá vlastní autobiografie příliš zahleděná do sebe. Nelze ale ani popřít, že to ten Rakušan někam dotáhl. I to, že se v poslední kapitole, byť rozředěné, nevyhnul svému životnímu excesu.