Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh

od:


KoupitKoupit eknihu

Biografie jedno z nejúspěšnějších, nejoblíbenějších a nejlépe placených akčních hrdinů všech dob je upřímnou zpovědí muže, který si dokázal svým odhodláním a houževnatostí vydobýt to, o čem většina lidí pouze sní – slávu, postavení, moc. Životní příběh chudého chlapce z malého městečka v Rakousku je plný zvratů a přivádí čtenáře do světa profesionální kulturistiky, filmu i politiky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176917/total-recall-muj-neuveritelny-zivot-qrp-176917.jpg 4.5222
Orig. název:

Total Recall: My Unbelievably True Life Story (2012)

Žánr:
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, XYZ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (58)

Přidat komentář
Berg1
13.12.2018

Jak se z kluka z chudé a trochu zvláštní rodiny stal nejúspěšnější kulturista v historii, nejlépe placený Hollywoodský herec a nakonec úspěšný politik. Pohádka, která se ale opravdu stala - inspirující člověk i příběh.

Yokolobuna
23.11.2018

Uff... tak tohle byl doposud největší knižní projekt. Arnieho životopis jsem četl několik let (i když bezmála polovinu v roce 2015 a druhou necelou půlku letos, zbytek po částech v mezičase). Bylo to úmorné a Arnoldovi to v mých očích udělalo nefalšovanou medvědí službu, kdy se postupně z jednoho z mých nejoblíbenějších (nejen) herců trochu propadl. Vadil mi totiž místy neuvěřitelně nabubřelý způsob vyjadřování. Nechápejte mě špatně, Arnold je bezesporu pozoruhodný člověk, který toho spoustu dokázal, ale obdivem by ho měl zahrnovat fanoušek – ne on sám. Arnold svým se často sebestředným pojetím vykresluje jako ředitel zeměkoule a naprostý všeuměl a já jen čekal, kdy prohlásí, že založil Avengers. Jako neskutečný borec se prezentuje i v odvětvích, kde to skutečně není na místě. Byl jsem zvědavý na jeho herecké prvotiny jako Zůstaň hladový, kde už podle svého uvážení začal obstojně hrát... pokud jste neviděli, svým "výkonem" by hravě zapadl do ultrasraček jako Ordinačka. A to byl jen jeden z příkladů, samochvála je bohužel alespoň v nějaké míře zastoupená ve skoro každé z třicítky kapitol. I v politické kariéře je vždy Arnoldův přístup ten nejlepší, nejrozumnější a ostatní jsou jen překážky. Na druhou stranu je zjevné, že mamutí ego, je tím, co z rakouského klučíka udělalo ultimátní megastár a i já bych mu byl ochotný lecco odpustit. To, že je někdo namyšlený, ještě neznamená, že nemůže být dobrým člověkem, což by na Arnolda celkem sedělo. Samotná kniha je poté psána možná až trochu moc jednoduchým stylem, Arnold prostě není spisovatel. Díky tomu lehce stane zejména v pasáží, kdy valí jedno neznámé jméno za druhým, problém ve čtení pokračovat a necelých šest stovek stránek se protáhne klidně na několik let. Přes všechna jedovatá slova, co jsem vypsal výše však nelze upřít, že Arnie je skutečně zajímavá osobnost, která dokázala mnohé a díky tomu dává sepsání jejího životopisu smysl... v případě Total Recallu by to ale chtělo více pokory. Velice povedeným doplněním jsou fotografie a je třeba přiznat, že některé perličky ať už ze světa kulturistiky, šoubyznysu či politiky jsou skutečně zábavné. Zkráceně? Fantastický životní příběh neskutečnýho řízka, který se po většinu knihy ale nejvíce obdivuje sám.

Opatov
29.09.2018

Velmi prijemne prekvapeni. Pozitivni, vtipny zivotopis. Trochu jsem si pozmenila nazor. V zivote nedostal nic zadarmo a za jeho uspechy je obrovsky kus prace a obrovska motivace. A asi taky kus stesti. Moc jsem se pobavila.

kobejn
18.07.2018

Arnold je dojemně prostoduchý vypravěč, není to žádný velký myslitel, ale pragmatik. Na druhé straně to zase není vyloženě muž bez charakteru, ale takovej ten starej poctivec, který ctí zásadní pravidla. Čtení to bylo ok, i když pasáže o politice mě moc nebavily. Arnold mě zajímá hlavně z té zábavné stránky, a kromě toho, že působil v zábavním průmyslu, je zábavný i on sám, aniž by o to ale usiloval, to když se dost naivně chlubí svými zásluhami a tím co dokázal, má se sice čím chlubit, nicméně je to komické, je jako páv, co staví na odiv své peří. Ale dobrý.

hippiesak
04.06.2018

Super, super, super. 3 části = 3x super + jako bonus super fotky. Dlouho se mi nestalo, že při čtení knihy bych se tak nasmál (je to asi i tím, že primárně čtu sci-fi) :) Ale na toto jsem se těšil a moc se bavil :)

danny_21
21.05.2018

Zajímavá sonda do životního příběhu nejznámějšího svalouše v Americe. Popisování strastí dětství, kulturistických a hereckých úspěchů je zajímavé, poslední třetina o politické kariére už méně. Arniemu nelze upřít mimořádnou cílevědomost, píli a úspěch ve všech směrech, zřejmě není ani žádným hlupákem odvedle, ale dost pochybuju, že je a byl takovým skautem s čistými úmysly, jak se sám či společně s Petrem sebe někdy až narcisticky vypodobnil. Doporučil bych pro objektivitu přečíst si i publikaci od Wendy Leighové, která Švarzíka popisuje už ne tak kladně, i když samozřejmě s určitou dávkou senzacechtivosti. Přesto má můj respekt za to, jak se dokázal prosadit jak v sportu, showbusinessu, tak i na obchodním poli i za to, jak se vždy dokázal obklopit těmi správnými lidmi - 75 %

MartinezZ
10.04.2018

Nečekaně zajímavé čtení, očekávatelně zahleděné do sebe. celou dobu totiž vyznívá vlastní autobiografie příliš zahleděná do sebe. Nelze ale ani popřít, že to ten Rakušan někam dotáhl. I to, že se v poslední kapitole, byť rozředěné, nevyhnul svému životnímu excesu.

BlackBlade
03.04.2018

Arnold toho dokázal ve svém životě velmi mnoho a dobře popisuje svoje kroky, jaktoho dosáhl; motivaci, proč to všechno dělal; a dřinu, která za tím stála. Rozhodně nedostal nic zadarmo, že by něco zdědil. Kniha je zajímavá, ale celkově až moc pozitivní? Nevím, jak to popsat. Rozhodně stojí za přečtení.

bruntal
17.01.2018

Popis neuvěřitelného amerického snu, který je podepřený obrovským úsilím, energií, pracovitostí, optimismem a neutuchající vírou ve vlastní schopnosti. Inspirující a motivující. Odkrývá i věci, o kterých většina lidí vůbec netuší. Co vše stojí za takovým úspěchem...

radka2752
30.12.2017

Wow výborná kniha, překvapilo mě jaká je to bichle, ale čte se fakt dobře. Strašně se mi líbí jak to popisuje sem tam i z historické stránky, poválečný dopad, komunismus (jak to na něj působilo, párkrát zmínil i naši zemi), hippies atd. Podle toho z jakých poměrů vzešel, jak o těch věcech přemýšlel, připadá mi jako hodně pracovitej, chytrej a příjemnej člověk, kterej je i tak jako pozitivně nastavenej. Navíc je to stejnej ročník jak můj tata :) Knihu určitě doporučuji.

olaf3788
08.09.2017

Kdyby me nekdo rekl, ze me Arnold po 20 letech vrati ke cteni knih, tak bych se mu vysmal, ale stalo se a zacinam cist dalsi knihy. Az na politickou cast knihy to bylo zajimave pocteni.

Pařmen
10.08.2017

Opravdu neuvěřitelný ale úžásný příběh sportovce, podnikatele, herce a politika Arnolda Schwarzeneggera. Kniha krásně vyprávý životný příběh Arnolda od útlého děctví po téměř konci politické kariery. Kniha je velmi motivujicí kde Arnold popisuje že né všechno šlo po másle a že i on udělal chyby a jak se zních po učil. A na konci najdete jeho pravidla jak se stát úspěšným. Kniha určitě stojí za přečtení.

negramota
18.04.2017

Úžasná kniha napsaná s neuvěřitelným spádem. Ač nejsem Arnoldův fanoušek, jeho příběh mě okamžitě strhnul natolik, že jsem ji přečetl jak anglicky, tak německy (nutno dodat, že německý překlad je stejně mdlý a zahlazený jako němci sami). Kdybych něco takového četl v patnácti, můj život by byl ještě o kus jinde. Každý dospívající člověk by toto dílko měl přečíst a to bez ohledu na to, nakolik je přikrášlené, aby "autora" vykreslilo v lepším světle. Škoda, že na konci při popisu Arnoldovy politické dráhy ztrácí tempo.

snupko
12.03.2017

Za jeden život urobiť tri kariéry na vysokej, ak nie najvyššej úrovni sa môže zdať neuskutočniteľné alebo sa musíte volať Arnold Schwarzenegger. Takmer na všetko na čo siahol, premenil na zlato a úspech. V knihe sa dozviete veľa zaujímavého a podľa môjho názoru aj nového. Dozviete sa, kde a v čom všade a ako "hlboko" mal prsty až nakoniec možno získate mierny dojem, že je to tak neuveriteľné a skreslené, že Arnieho začnete podozrievať z čistej propagandy. :) Áááále kto a čo som dosiahol ja, aby som súdil človeka, ktorý v dôchodku zvládne 5x viac ako ja za život. Nech je ako je, faktom ostáva, že slovenská verzia knihy je preložená odpornou gramatikou, akou by nepísal ani žiak prvého stupňa. Jedine ospravedlnenie ma napadá, že ten strašný preklad naráža na jeho "smiešnu" nemeckú angličtinu, ktorú by si vlastne mohol už po tých rokoch aj patentovať. :) Švarci je kult.

PJurista
19.02.2017

Neskutečný příběh, koupil jsem si knihu kvuli radsm o posilování a nakonec mě bavila úplně celá. Díky Arnolde

katka134
01.02.2017

Neuvěřitelný příběh chytrého a cílevědomého člověka. Při čtení si každý musí pomyslet, že to není možné, to všechno zvládnout a dokázat. Arnold toho dosáhl nejen svaly, ale s nadhledem a hlavně smyslem pro humor. Škoda, že nemůže být prezidentem....
Moc doporučuji

denča1000
31.12.2016

Tlustá, dlouhá, ale neuvěřitelná kniha. Je v ní velice široce obsáhlý život Arnolda a stojí za to, udělat si čas a knihu si přečíst. Pro mě bylo velmi nudné čtení o jeho politické kariéře, a proto jsem tyhle stránky přeskočila, ovšem vše ostatní bylo neuvěřitelně zajímavé. Je naprosto úžasné co všechno, ten člověk zažil. Jak se z obyčejného člověka, může stát někdo. Opravdu doporučuji.

MichelleKing
19.10.2016

Uffff Arnie má teda opravdu neuvěřitelný příběh, který se jen tak nevidí. Miluji autobiografie a tahle je TOP.
Rakousko, kulturistika, herectví, rodina, politika, nevěra, láska a hlavně pořádná dávka motivace. Člověk musí být 'TERMINÁTOR' aby tohle všechno zažil.
Vřele doporučuji!!! Nudit se nebudete!

Jonny
07.10.2016

Ten Arnold se fakt nezdá. Ví se, že je hojně obsazovaný herec a že má kulturistickou postavu. Ale těch dalších úspěchů a faktů (například to, že pochází z Rakouska...) je spousta, takže to dalo na celou knihu. Na svůj objem je kniha neuvěřitelně čtivá (posledních 30% už byla dost nuda, ale dočíst se to dalo).
Z knihy dost číší její jednostrannost a nízká sebekritika. Bude jednou zajímavé přečíst si Arnoldův životopis popsaný autorem "z venku".

Torgal
10.08.2016

Vzniknúť táto kniha ako fikcia, odsúdil by som ju ako totálny brak. Veď autor nielenže urobil z hlavnej postavy najlepšieho kulturistu planéty a hviezdu akčných filmov, ale dokonca aj guvernéra najbohatšieho amerického štátu. Nehorázna blbosť! Schwartzeneggerov život je nepochybne fascinujúci a napísal o ňom mimoriadne čtivú knihu, ktorá je na pomedzí životopisu a motivačnej literatúry. Každý neúspech ho motivoval k tomu snažiť sa ešte viac a do každej z tuctov svojich aktivít sa vrhal s elánom a naplno. Teda aspoň takto idealisticky to prezentuje v knihe, čo ma vedie k pochybnostiam o tom, či si realitu hollywoodsky nevylepšil. Nespochybniteľne to bol ale neuveriteľne ambiciózny a cieľavedomý človek s poriadnym egom (od malička veril tomu, že je predurčený na veľké veci, ktoré napokon aj dosiahol). Jediná vec, čo ma vyložene otravovala bola všadeprítomná adorácia USA a siahodlhé opisy jeho politických aktivít ešte predtým, ako sa stal guvernátorom. 8/10

MildeZ
10.08.2016

Na počet stránek bohatá knížka, kterou jsem, ale přelouskal poměrně v rychlém časovém úseku, protože Arnoldův na zážitky a zkušenosti bohatý život mi nedal vydechnout. Arnold rozhodně není tím typem člověka svalovec = blbec ;-)

montana
28.02.2016

Podtitul knihy je vcelku trefný. Biografie nejsou moje parketa, ale Arnoldův příběh je natolik zajímavý a dalo by se říci fascinující, že se z této dělá povinnou četbu. Těžko říci nakolik je čtivý styl zásluhou autentičnosti či efektně přibarveného amerického snu (známe Arnoldovi fabulace z Pumping Iron). Je tu až podezřele mnoho přesně replikovaných rozhovorů z dávných dob a další řady detailů, ale popravdě. Koho to trápí? Tohle je Hollywood.
Jen v závěrečných kapitolách jsou politické statistiky a seznamy po čase poněkud unavující a zbytečné. Tohle nemá být politická ročenka.

orson
25.02.2016

Na to, kolik má stránek se kniha četla moc dobře. Docela mě překvapilo, co všechno Arnold dokázal a hlavně jak to dokázal. Myslel jsem, že nejzajímavější část bude o jeho herecké kariéře, ale mě osobně snad ještě více zaujalo jeho působení v politice.

Jen by mě zajímalo, jak moc to své vyprávění přikrášlil a přiohnul :) Každopádně budu Arnolda i nadále sledovat, jsem zvědav s čím ještě přijde...

OSTROVID
05.02.2016

Arnoldův příběh je opravdu neuvěřitelný, nicméně vyplývá z toho, že Arnold je tvrdý kariérista, což mi vůbec není sympatické. Kniha mě ale bavila velice, tedy když pominu čtení o jeho politické kariéře.

McBerny
24.01.2016

U téhle knihy jsme měl velké potíže s hodnocením-forma v.s.obsah. Kniha je velmi čtivá, dobře napsaná (4 hvězdy), ale ze všeho nejvíce na mě působí svým pokusem, který bych napsal jako neupřímně upřímnou zpověď narcisty(2 hvězdy)...

valda
16.01.2016

Kdo by neznal Arnolda. Tohle je jeho autobiografie, na které spolupracoval s P. Peterem, kterého vůbec neznám. Každopádně se jedná o klasickou autobiografii, takže se můžete těšit na pasáže o tom, jak je Arnold příkladem splnění jednoho z největších amerických snů. Nechybí samozřejmě chudé začátky na rakouském venkově. Odkud se vypracoval k výhrám v evropských kulturistických soutěžích, až se dostal i do vysněné Ameriky. Kde se postupně dostal do Hollywoodu, začal podnikat v nemovitostech a od poradce pro tělovýchovu se nakonec dostal k výhře ve volbách na guvernéra Kalifornie. Není pochyb o tom, že Arnold je naprosto sebestředný a egoistický člověk, jehož jedinou motivací je prostě zvítězit ať to stojí co to stojí. Kdyby ale takový nebyl, tak by toho nikdy nedokázal tolik. Rozhodně byl skvělý kulturista, ale nemyslím si, že by vyhrál tolik soutěží, kdyby neuměl zblbnout své soupeře a porotu. Úsměvné mi přijde taky to, jak se dostal do Hollywoodu, protože i když mám hodně jeho filmů rád, tak on prostě není herec. Spíš bych řekl, že to je opak herce :-) Podobně úsměvně musí působit jeho působení jako guvernér Kalifornie. To by před jeho zvolením brali jako úsměvnou historku snad úplně všichni. On se ale prostě uměl obklopit schopnými lidmi, a svým workoholismem a tahem na branku nakonec všechny přesvědčil.
Každopádně je kniha čtivě napsaná, nejvíc mě bavili pasáže o kulturistice a filmech. Problém je ale v tom, že tahle část tvoří jenom čtvrtinu obsáhlé knihy. Zbytek tvoří pokrytecké plácání o tom, jak miluje svou manželku Marii, kterou bůhví kolikrát podvedl. Co všechno prosadil, když vládl v Kalifornii. Opravdu obsáhlé jsou seznamy lidí, se kterými si podal ruku. A jak je prostě úžasný a všichni bychom měli být jako on. :-)

biskin
14.01.2016

Nebýt tam té celkem zdlouhavé politické kariéry, dal bych tomu 5*.

DCKH
03.12.2015

Perfektně zaznamenaný příběh mého dětského hrdiny.Sám jsem nedávno začal posilovat.Ocenuji i popis politických a vztahových aktivit.Vělmi použné a zajímavé pročítat stále znovu osody tohoto veleupěšného muže.Způsob jakým se dostal z rakouského zapadákova na vrchol Hollywoodu a posléze celého světa je asi neopakovatelný a přesto inspirující.Nesmírně motivační kniha pro lidi kteří potřebují neco jako novou energii do života

callahanh
30.11.2015

Čtivá biografie, která má spád a určitě zaujme i ty, kteří AS moc nemusí a příliš mu nefandí. Od počátku zaujme jakousi "lidskostí" a vtipností, zejména historky z rakouské armády jsou výborné a v podstatě popisují vojnu jako jednu velkou legraci. Je samozřejmě nutné brát zřetel na to, že kniha je vyprávěna z pohledu AS, který je přesvědčen o svých pravdách, takže logicky některé věci zamlčí, případně zlehčí. Jako zarytého filmového fanouška mě nejvíce bavily pasáže o natáčení dnes už legendárních filmů, i proto mě mrzelo, že o těch méne kvalitních (zejména slavný Batman a Robin) se v podstatě moc nezmiňuje a neodhalí, proč vzal role v nich nebo co říká na neúspěch filmu atd. Jenže to by nepasovalo k jeho budované image. Pasáže o politickém životě už nejsou tak strhující, což je ale asi logické, protože o specifických problémech Kalifornie se toho u nás mnoho neví a v americkém volebním systému se také moc neorientujeme. Každopádně je vidět, že v politice to funguje všude na světě stejně a opravdu záleží na tom, kdo s daným zákonem přichází a navrhuje ho. Závěrečné přiznání k nemanželskému dítěti je poměrně upřímné, ačkoli opět trošku zlehčené obhajobou, že AS byl dobrý otec, nicméně je fajn, že přiznal pravdu (i když moc nevěřím tomu, že byl manželce věrný celou dobu a s onou služkou se to stalo jen jednou). Nejlepší ale je, že tento životopis je dost inspirativní a některými tzv. Arnoldovými pravidly se dá řídit, máte-li na ně potřebnou povahu. Je třeba ale nezapomenout, že AS měl v životě i dost štěstí a setkal se s těmi správnými lidmi. V žánru autobiografií ale tahle patří k těm nejlepším. 85%

honza7843
30.11.2015

Naprosto parádní životopisná kniha tohoto legendárního člověka, je zajímavé číst a sledovat, jak se jako osobnost vyvíjel a budoval kariéru, ke konci knihy, kde probíral svou politickou kariéru mně to už žak nebavilo protože mi přišlo že se místy zachází do zbytečných detailů, ale někoho to bavit může, proč ne. V celkovém pohledu na knihu musím ale napsat, že je to naprostá nutnost pro každého fanouška tohoto Velikána. Obzvlášť jsem se zasmál u jeho vzpomínek na vojenskou službu...