Ormos Atalia Ormos Atalia komentáře u knih

Zakázaná žena Zakázaná žena Verena Wermuth

Jedná se i jednu z oddychových knih/příběhů pro ženy, ve kterém se střetává muslimský svět s tím evropským. Na počátku se tyto dvě kultury střetnou a prožívají velkou lásku, postupně však hlavní hrdinka zjišťuje, že ten náš, evropský svět, nijak nemůže ovlivnit ten muslimský a proto se vzdává velké lásky! Zkrátka na tomto příběhu vidíme, že míchat 2 zcela odlišné kultury dohromady není dobré a ten prostor pro tu danou, čistou lásku tam není. Kniha se četla dobře, takže můžu doporučit.

06.03.2013

Děvčátko Děvčátko Dorothy Koomson

Tuhle knížku jsem neměla v plánu si v knihovně půjčit, ale jelikož neměli tu, kterou jsem chtěla, tak jsem sáhla po této a ... udělala jsem dobře :-) jedná se o oddechovou knížku, kde hlavní hrdinka vlastně hledá především pochopení sebe samé.

20.02.2013 3 z 5

Tajný deník Anny Boleynové Tajný deník Anny Boleynové Robin Maxwell

Tento příběh vás vtáhne do dob Alžbětínské Anglie a nepustí, jelikož se stanete součástí příběhu, kdy máte pocit, že vy sami jste hlavní hrdinkou a prožíváte s ní její touhu, lásku, zklamání a v konečné fázi i popravu. Tuto knihu ze světa tudorovské Anglie mohu jen doporučit - zejména ženám, dívkám, holkám :-)

07.02.2013

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

"Pražskou zimu" jsem dostala k Vánocům a byla jsem moc zvědavá na její obsah, respektive na formu vyprávění příběhu. A musím říci, že mě mile překvapilo to, jak autorka zasadila svůj život v dětství a život své rodiny mezi lety 1937-1948 do historických kontextů. Poprvé jsem nadšeně četla knihu, která vyprávěla o historii, jelikož jsem si mnohé věci utříbyla, oživila a také nějaké informace pochytila. Moc se mi líbila ta část příběhu, jež líčí to, jak autorka zaměřuje na židovský původ své rodiny, o kterém neměla tušení. Zkrátka je to povedná knížka a stojí za to si jí přečíst!

26.01.2013 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Nádherný příběh, který vás naprosto vtáhne do děje a všude kolem sebe si představujete krásné dívky v kimonech, jež tančí, servírují čaj nebo hrají na šamisen... :-) Doporučuji knihu přečíst zejména díky jejímu exotickému prostředí děje.

11.01.2013 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Naše česká Babička... tu zná snad každý, a to i díky jejímu filmovému zpracování, na které se vždy ráda podívám.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Nejprve jsem se s tímto příběhem setkala prostřednictvím divadla, a to v hlavní roli s Bárou Hrzánovou a byla jsem z toho nadšená, krásně zpracované, takže doporučuji jak přečíst, tak i zhlédnout jako představení!

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Krásné čtení nejen pro ty malé :-) Prostě Ferdu mravence mám v srdci od dětských let a navždy tam také zůstane.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tuhle knihu jednoznačně řadím do kategorie těch lepších děl. Mohu jen doporučit.

01.01.2013

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tak tenhle 1. díl Milénia jsem na dovolené přečetla EIN, ZWEI :-) Takže jenom shrnu: velmi čtivá knížka se zajímavým příběhem a interesantními knižními postavami.

28.12.2012 5 z 5

Tak asi před hodinkou jsem dočetla 3. díl Milénia a musím říct, že pro měl se jednalo o nejlepší část této trilogie, ikdyž před několika měsíci mě dostal i díl 1., to se musí nechat :-) Zkrátka pro mě je dílo S. Larssona po dlouhé době nejlepší četbou.

15.12.2012 5 z 5

Žil jsem skvělý život Žil jsem skvělý život Patrick Swayze

Jsem ráda, že jsem si Patrikův životopis přečetla. V mnohém mě překvapil, jelikož jsem o jeho osobním životě mnohé nevěděla.

12.12.2012

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Jeden z mých oblíbených dílů Harryho Pottera, jako druhý oblíbený mám 4. díl - Ohnivý pohár. Moc ráda na čtení těchto knih vzpomínám, jelikož se čtou samy a ještě člověku rozvíjí fanzatii :-)

10.12.2012

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Tak tenhle příběh v čele s Lincolnem Rhymem mě dostal. Čtivá knížka, napínavý příběh, zkrátka všechno na 1 s * :-)

02.12.2012

Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte! Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte! Patrick de Funès

Co k "četníkovi" dodat...? :-) Báječný herec a také hezky napsaný životopis.

28.11.2012

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knížka NEJEN pro děti. Zkrátka knížka k zamýšlení a filozofickému rozjímání. Mám jí moc ráda.

27.11.2012

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Tak tahle knížka mi připomíná školní léta na základní škole, kdy jsme na hodinách čtení "pronikali" právě do příběhu této knihy. Zkrátka má oblíbená kniha.

27.11.2012

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Jedna z nejlepších knih, které jsem měla v ruce, a to díky svému příběhu, který se čte jedním dechem.

25.11.2012

Můj řecký rozvod Můj řecký rozvod Jiřina Tejkalová

Taková odpočinková klasika...

24.11.2012

Půlnoční rituál Půlnoční rituál Laura Walden

Dobrá kniha - krásně se četla, jelikož příběh je poutavý hned od prvních stránek. Takže za mě určitě doporučuji přečíst.

23.11.2012