Děvčátko

Děvčátko https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29512/devcatko-29512.jpg 4 94 15

Kamryn je se svým životem dávno smířená. Ví, že je osamělá, že by mohla shodit pár kilo..., ale proč by to dělala, že? Uvědomuje si, že za své štěstí nese odpovědnost pouze ona sama, a tak žije pro svou profesi a urputně pracuje na kariéře. Smířila se s představou, že do smrti zůstane „singl“, po dětech nikdy netoužila. Spoléhá na úzký okruh svých přátel a hraje s kartami, které jí dal život do rukou. Před pár lety byla sice zasnoubená, ale pak se všechno jaksi zvrtlo. Sladké představy o báječném manželství ukončila nepochopitelná zrada nejlepší kamarádky Adele, která se vyspala s jejím snoubencem. Byl to pochopitelně i konec jejich přátelství, na druhou stranu i něco začalo: nový život, Adele otěhotněla. Zdrcená Kamryn přísahá, že až do smrti nechce nikoho z nich vidět. Uplynulo pár let a Kamryn dostala dopis...... celý text

regulax
07.02.2024 4 z 5

I přes smutnou událost, která to všechno začala, se jedná o typicky romantickou harlekýnku s košatým vyprávěním citů a pocitů.

anezur33
16.02.2022 5 z 5

Velice čtivá kniha se zajímavou zápletkou.

martiline
09.05.2020 4 z 5

Líbilo se mi postupné sžívání Kamryn a holčičky Tegan. Poznávání se a láska matky a dcery (ač nevlastní), která tu byla už od narození.
Do poslední chvíle nepoznáte, kdo bude partnerem Kamryn ... zda Nate nebo Luke. A nebo ? Bude nakonec sama ?

Ála1968
26.04.2020 4 z 5

Hodně silný příběh.Nejvíc mě tedy poznamenalo,když vynechám smrt Adele,jak se choval její otec s nevlastní matkou.Ty bych nejradši přizabila.Měla jsem strašný vztek

adela2230
20.08.2019 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila, nevěděla jsem co čekat. Byla jsem celou dobu napnutá, kdy se stane něco strašného co Tigu ovlivní, ale kniha nakonec překvapila. A ačkoliv bezdětná chápu, jak těžké to muselo být. Opravdu silný příběh.

Radka1911
29.01.2019 4 z 5

Čtivý a napínavý ženský román. Kniha se mi líbila.

adriane9
04.07.2018 5 z 5

Komentáře zde mě tak trochu zaráží. Je pro me důležité dodat, že jsem matkou a velmi jsem se svými dětmi spjatá. Dost dobře nechápu, že knihu někdo hodnotí jako oddechovku, protože já to s malou Tigou strašně prožívala, vedla jsem ji pomyslnou rukou a doufala, že dostane šanci mít pravé dětství. Četla jsem u vaření, u kafe, i ve vaně a nešlo se odtrhnout. Neoddechla jsem si totiž vůbec a přesto to bylo úžasné čtení až dokonce. Jsem totiž ten typ, kterého smrt milovaného totálně srazí na kolena, zničí ho a snad ani čas to neotupí. Sedlo mi to..tak jak určitě autorka chtěla. Díky a doporučuji!

Danago
31.05.2018 4 z 5

Kamryn žije pro svou kariéru a po dětech nikdy netoužila. Před pár lety náhodou zjistila , že se její nejlepší kamarádka Adele vyspala s jejím snoubencem a holčička, kterou Adele vychovává sama, vzešla z tohoto vztahu. Kamryn nechce nikoho z nich již nikdy vidět , ale jednoho dne přijde od Adele dopis...…
Knížka je moc pěkná oddechovka. Čte se velice dobře , i když si čtenář velmi rychle domyslí, jak se děj bude vyvíjet. Je to milá oddechovka na léto.

viviann
19.07.2016 4 z 5

Kniha byla zajimava a ctiva. Jednu hvezdu strhavam za rozvlekly konec.

zdehan
14.02.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha místama smutná ale čtivá nemohla jsem se odtrhnout.Co všechno se v životě muže přihodit mužu jen doporučit

konformita
19.01.2014 5 z 5

Nádherná kniha. Skutečný skvost. Do poslední chvíle netušíte, s kým vlastně ta Kamryn skončí. Psáno poutavým stylem.

jluky
01.05.2013 5 z 5

Okolo tejto knihy som v kníhkupectve dlho chodila a na Vianoce 2012 som si ju sama sebe ako darček kúpila a urobila som dobre.
Veľmi pekná!

Jitulisko
14.04.2013 5 z 5

Jako matka jsem hltala slovo za slovem a přemýšlela jak bych se zachovala v roli Kamryn a i v roli Adéli... Kniha je výborná !!!!

Ormos Atalia
20.02.2013 3 z 5

Tuhle knížku jsem neměla v plánu si v knihovně půjčit, ale jelikož neměli tu, kterou jsem chtěla, tak jsem sáhla po této a ... udělala jsem dobře :-) jedná se o oddechovou knížku, kde hlavní hrdinka vlastně hledá především pochopení sebe samé.

tandula
30.08.2011 3 z 5

Knížku jsme si půjčila v knihovně jako oddychovou četbu na léto - že můj mozek konečně vypne od školy, od odborných knížek, atd. Když jsem si ještě k tomu na přebalu knihy přečetla, že autorku můžeme řadit do kategorie nelaciných autorů, že se za ni nemusíme stydět, že nemá ráda klišé knížky, atd, říkala jsem si, že to možná může být docela dobrá kniha. Bohužel mi přišlo, že je to typická klišé knížka. Nemůžu si pomoct. Tak od ani ne poloviny knihy jsem věděla, jak to skončí, jaký to bude mít průběh.... Ale jako s oddychovou knihou jsem spokojená, musím autorce přiznat, že jsem se od knížky nedokázala odtrhnout a necelých 400 stran jsem měla přečtené ani ne za 2 dny. Ale ať o sobě netvrdí, že její knížky jsou "jiné".

Dorothy Koomson
anglická, 1971