Půlnoční rituál

Půlnoční rituál

Sofie obdrží bolestnou zprávu, že její matka zahynula na dovolené na Novém Zélandu. Vypraví se do této exotické země, aby vyřídila nezbytné formality. Ke svému nesmírnému překvapení zjistí, že tady zdědila dům na pláži a nemalou hotovost. Matčino tajemství Sofii nedá spát, proto se pustí do čtení starých deníků. Může být i Sofie stižena dávnou kletbou Maorů? zdroj - Alpress Klokan...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29539/pulnocni-ritual-29539.jpg 4.475

Der Fluch Der Maorifrau (2008)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Alpress

misa1607

téměř strašidelný příběh, který by se mohl přihodit nějakému rodu...

Laf

Hned po prvních stránkách mě děj úplně vtáhl a ráda jsem se ke knize vracela, abych zjistila pokračování příběhu. Prolínání minulosti a přítomní tomu dodalo na poutavosti a nechybí ani spousta zápletek. Výborná kniha :)

Kerberos

Kniha je velmi čtivá,více se mi líbila historie než současnost.Po všem tom barvitém líčení osudů hlavních hrdinů se mi zakončení zdálo trochu uspěchané .

sabca

Velmi čtivá kniha jak jsme již u této autorky zvyklí. Střídání minulosti a současnosti mi nevadí. Byla napínavá od začátku až do konce a měla jsem problémy knihu odložit. Kdo má takovéto příběhy ráda, tak doporučuji.

Vatter83

Každá kniha teto autorky je čtivá, napínavá, i když po přečtení první knihy je děj předvídatelný.

Pechule
02.06.2017

Pro mě jedna z nejlepších knih od této autorky, poutavá, těžko se mi četba přerušovala. A ač nejsem příznivcem příběhů propojených minulostí se současností, tady mi to vůbec nevadilo.

michaela7087
23.05.2017

Paráda, přesně takové příběhy mám moc ráda, prolínání současnosti s minulostí.

Danago
21.03.2016

Moc krásná knížka. Moc se mi líbí tento typ knížek. Velice čtivá a napínavá od samého začátku.

minde
29.02.2016

Cas straveny s touto knizkou neni urcite promarneny, prave naopak. I kdyz z pocatku jsem si rikala, ze nebudu ztracet cas nad sladkou a naivni cervenou knihovnou. Pak se ale dej zacal napinave rozvijet, stranky neuveritelne rychle ubihaly, a ja jsem nemohla prestat cist dokud se nedozvim to, co se chtela dozvedet Sofie :-)

Babo
28.03.2015

Skvělá kniha.Přemýšlela jsem jestli dát 5 nebo 4 hvězdičky,ale myslím,že není důvod tu jednu ubírat.Uvědomila jsem si,že jsou dva druhy knih,které mě nikdy nezklamou.
Spisovatelé,kteří mají dar neotřelých metafor a ti,kteří píší vyprávěcím jazykem,ale s neobyčejnou fantazií.
K těm druhým patří L.Walden .Kniha byla nabitá událostmi a samozřejmě není normální ,aby jeden "rod" zažil tolik neštěstí , lásky a nenávisti,ale spisovatelka příběh napsala tak,že jsem jí uvěřila.
Je pravda,že posledních asi dvacet stránek mi přišlo uspěchaných,ale když napíšu,že hned zítra jdu a půjčím si další její román,tak to asi vypovídá o všem.

regi1
28.12.2014

Nebýt toho,že občas se téma rovnalo červené knihovně,tak dám 5 hvězdiček. Naprosto mě kniha připoutala,nemohla jsem se odtrhnout. Kdo rád čte knihy z prostředí Nového Zélandu,historické knihy a přitahují ho staré tradice a životy původních obyvatel a trochu i mystično,tak jistě nebude zklamán.

koprifka
10.12.2014

Kniha má nápad, napětí, zápletku atd. Přesto v jednu chvíli už toho bylo příliš, osudy se opakovaly. Člověk už vlastně předpokládal, jak to s další postavou dopadne. Přesto však mě kniha k sobě připoutala až dokonce.

alabra
10.04.2014

Oddechová kniha dobře napsána, nutí čtenáře pokračovat dál a dál. Škoda za ta místa, kde červená knihovna prosakuje více. Poutavě zachycená historie země a životy obyčejných lidí.

Jade
04.03.2013

Jelikož byl manžel na New Zealandu a několikrát jsem si mohla vyposlechnout jeho zážitky byla jsem na knihu velice zvědavá. Příroda je popsána jen okrajově ale každý si může udělat obrázek. Maorská kultura a jejich život je velice zajímavý! Poutavý příběh který skrývá spoustu zajímavých okamžiků. Velice dobře a rychle se čte.

Nadík
18.02.2013

Snad nejrycleji přečtěná kniha.pořád jsem se těšila na vyprávějící příběh z minulosti:-))SUPER počtení!

Ormos Atalia
23.11.2012

Dobrá kniha - krásně se četla, jelikož příběh je poutavý hned od prvních stránek. Takže za mě určitě doporučuji přečíst.

Willandra
19.08.2012

Bavilo mě vracení se do minulosti v podobě čtení odkázaného rukopisu. V příběhu se však vyskytlo tolik postav, že jsem občas ztrácela nit, kdo ke komu patří. Chvílemi jsem měla pocit, že se autorka snažila dát hodně děje na málo místa. Dělo se tam tolik věcí až moc uspěchaně (popsat dobu mezi léty 1863 a 2008 si to asi tak nějak vyžadovalo).
Jinak mě kniha upoutala, byla jsem zvědavá na každou další kapitolu, až se mi objasní další část příběhu a souvislosti.

kralickovazdenk
27.11.2011

Výborný začátek, hned mě vtáhlo do děje :-) Vydrželo v podstatě celou knihu, rozhodně mě zajímalo, co s čím souvisí. Doporučuji