Zakázaná žena

Zakázaná žena

Válka na Blízkém východě, zmařené atentáty v Londýně a stín 11. září nás stále znovu budou vracet k tématu vztahu mezi muslimy a křesťany, jejich mentalitami, vztahu mezi arabským a západním světem. Svou knihou neměla autorka v úmyslu zdiskreditovat islámskou víru ani ji zrazovat. Všechny události vylíčila, jak se opravdu odehrály. Z důvodů ochrany osobnosti šejcha Chálida, jeho rodiny a celého šejchanátu byla jména osob a částečně i míst pozměněna. K osobnosti Chálida (pseudonym) Jeho výsost šejch Chálid bin Sultán Al Rašíd pochází z jedné ze sedmi panovnických rodin Spojených arabských emirátů. Dnes stojí vzhledem k mocenskému postavení, svému podílu na velkorysých stavebních projektech a cestách do zahraničí stále víc v centru mezinárodního zájmu a pozornosti veřejnosti. Nakladatelství jsou známa všechna pravá jména a místa příběhu. Zavázalo se k mlčení. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19583/zakazana-zena-19583.jpg 3.527

Die verbotene Frau (2007)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

KikinkaV

Chování autorky dost zvláštní... Připadá mi téměř nemyslitelné, že bych milovala někoho z odlišné kultury a neudělala nic proto, abych se o zvyklostech dozvěděla více... Polovině trapným situacím se autorka mohla v klidu vyhnout... Na druhou stranu jsem ráda, že jsem si na téma "evropské ženy a islám" přečetla také příběh, který nebyl plný násilí, jako je to u většiny knih na toto téma... Celkem čtivé, ale literárně i dějově žádný zázrak, průměrná kniha...

Prateri

Svět dvou rozdílných kultur nepřeje lásce. Kniha je varováním. Není to žádné umělecké dílko, tyto knihy píší ženy, které nejsou talentované spisovatelky, mají jen odvahu vyprávět příběh o své lásce, která skončila nešťastně.

verci
15.11.2014odpad!

Kniha mě hodně zklamala v podstatě je to slátanina

Imor
10.09.2014

Stejně jako třeba u knihy Bílá Masajka, mě fascinují ony ženy, které o tom co se jim přihodilo napsaly. Mám vždy trochu víc práce brát knihu jen jako příběh a nepřemýšlet o tom, že ony ženy moc nepřemýšlely a hlavně nedomýšlely co jejich zamilovanost způsobí.Vždy mě tyto příběhy jako matku dvou dcer děsí, rozčilují ... :-)

Ormos Atalia
06.03.2013

Jedná se i jednu z oddychových knih/příběhů pro ženy, ve kterém se střetává muslimský svět s tím evropským. Na počátku se tyto dvě kultury střetnou a prožívají velkou lásku, postupně však hlavní hrdinka zjišťuje, že ten náš, evropský svět, nijak nemůže ovlivnit ten muslimský a proto se vzdává velké lásky! Zkrátka na tomto příběhu vidíme, že míchat 2 zcela odlišné kultury dohromady není dobré a ten prostor pro tu danou, čistou lásku tam není. Kniha se četla dobře, takže můžu doporučit.

RADOST
08.02.2012

Kniha mě velmi zklamala. Zařazena do naučné literatury, ale o střetu dvou kultur a zvycích v muslimském světě neříká skoro nic. Je to spíše romantický příběh muže, který se nedovedl vzdát zakázané "hračky", a ženy, která po více než deset let neudělala nic, aby pochopila zvyklosti světa, ve kterém by chtěla žít. Namísto toho se nejčastěji mohla potrhat smíchy nebo se urážela v situacích, kdy naprosto nerespektovala místní zvyklosti. Stylisticky taky slabota.

vlcatko
04.09.2011

Tak já se také připojuji k velmi kladnému hodnocené knihy. Kniha je psaná velmi čtivě. Úžasný příběh!!

-Lenicka-
16.05.2011

Úžasný příběh! Mám ráda Arabský svět a především Dubaj! Tuto knihu všem doporučuji, nemohla jsem se od ní odtrhnout, měla jsem jí hned přečtenou! Opravdu úžasný příběh! :-)