Můj řecký rozvod

Mnoho žen středního věku je nespokojeno se svou prací, bytem, manželem a životem vůbec, ale jen málo z nich se rozhodne řešit svou situaci tak rázně, jako hrdinka této knihy Mirka, na první pohled nenápadná knihovnice, která víc rozumí slovům než lidem. Do zapadlé řecké vesnice přijíždí jako zoufalá žena, ale během několika horkých dnů si uvědomí, že její život by mohl vypadat úplně jinak. Můj řecký rozvod je čtivá próza pro ženy, které chtějí rozumět samy sobě, a pro muže, kteří chtějí rozumět svým ženám....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26321/muj-recky-rozvod-26321.jpg 3.946
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Hejkal

Kniha Můj řecký rozvod

knihovniceS
11.08.2019

Myslela jsem si, že se pouštím do čtení „letního“ románu, ale omyl. Příběh je psán ve dvou časových liniích jednoho manželství. Myslím, že je to psychologický příběh inteligentní knihovnice Mirky a jejího bezohledného manžela alkoholika. Střídají se „retrovzpomínky „ na těžký život s násilníkem (v opilosti ji znásilnil, jindy v opilosti ji zranil a zavinil potrat...) a se současným pobytem na řeckém venkově, kde právě „žije“ její manžel. Mirka se rozhodla, že se chce rozvést, proto za ním jede a v Řecku se jí život změní... Četlo se to velice pěkně.

reňa30
16.08.2018

Čtení na léto..líbilo se mi

simviki
30.01.2018

Tak já nevím, ale mě ta kniha nezaujala, hlavně díky svému obsahu. Příběh je vyprávěn poutavě - v současnosti a taky pohledem do minulosti ve dvou vzájemně se prolínajících rovinách.Bohužel mi to vtipné nepřijde, spíš smutné až zoufalé. A taky mě vždy dokáže rozzuřit, když čtu o chytré vysokoškolačce,která naletí prvnímu troubovi, co jí zasvětí do tajů milování. Posléze zjišťuje, že jde o bezcharakterního hospodského povaleče, notorického flákače, lháře a sukničkáře. Hrdinka pak zpravidla trpí kvůli svým dětem, potácí se někde nad propastí, žije z ruky do huby a ještě doplácí na dluhy svého drahého... Neříkám, že se to neděje, ale ptám se proč ? Copak je ženská kus hadru o kterou si každý otře nohy? Copak nemá kus sebeúcty nebo nějaký žebříček hodnot ? Nezlobte se ale tohle neberu. jedna písnička říká : "jaký si to uděláš, takový to máš! a jiné známé přísloví: " každý je si svého štěstí strůjcem".... a to znamená, že mlčky trpět a obětovat se není žádné řešení.. No jistě , když přijde prozření, že celý vztah byl jen nepodařená fraška, je záhodno tleskat, ale v 50 ? Není to trochu pozdě ???

IvaKo
11.07.2017

Kniha, která možná více promlouvá k ženám střední generace, ale kterou by měly číst preventivně i mladé dívky. Příběh je vyprávěn poutavě, s humorem i nadhledem. Bavily mě řecké reálie, které dobře znám.

Aleh
01.07.2017

Mirka odlétá do Řecka, aby jí tam její stále ještě manžel Luboš, se kterým už roky nežije, podepsal rozvodové papíry. Celý příběh má dvě linie. V té jedné Mirka vzpomíná na život s Lubošem od dob jejich seznámení... Po dlouhých letech však vidí na Lubošovi to, co předtím neviděla nebo nechtěla vidět. A druhá dějová linie se odehrává v jedné zapadlé řecké vesnici, kam přijíždí. Mirka tam postupně nachází samu sebe a začíná spřádat plány o tom, kudy se její život bude ubírat dál. Kniha je sice o konci jednoho nevydařeného manželství, ale čas hojí všechny rány a tak nechybí ani humor a tolik potřebný nadhled.

Misa.K1
24.01.2017

Knizka se cetla moc dobre a rychle, ale musim rict, ze jsem podle popisu obsahu cekala uplne jine cteni a jiny pribeh.

1voldos
03.08.2016

Příjemné čtení o životě, plné letní nálady, doporučuji.

orinka3
26.02.2016

Velice snadné čtení na jedno odpoledne. Styl svižný, příjemný, vtipný a současný. Trošku mi vadí pravidelné střídání kapitol, kdy se románek vrací do minulosti a zas do přítomnosti. Konec předvídatelný, knížka odpočinková.