Můj řecký rozvod

Můj řecký rozvod

Mnoho žen středního věku je nespokojeno se svou prací, bytem, manželem a životem vůbec, ale jen málo z nich se rozhodne řešit svou situaci tak rázně, jako hrdinka této knihy Mirka, na první pohled nenápadná knihovnice, která víc rozumí slovům než lidem. Do zapadlé řecké vesnice přijíždí jako zoufalá žena, ale během několika horkých dnů si uvědomí, že její život by mohl vypadat úplně jinak. Můj řecký rozvod je čtivá próza pro ženy, které chtějí rozumět samy sobě, a pro muže, kteří chtějí rozumět svým ženám....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26321/muj-recky-rozvod-26321.jpg 3.940
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Hejkal

reňa30

Čtení na léto..líbilo se mi

simviki

Tak já nevím, ale mě ta kniha nezaujala, hlavně díky svému obsahu. Příběh je vyprávěn poutavě - v současnosti a taky pohledem do minulosti ve dvou vzájemně se prolínajících rovinách.Bohužel mi to vtipné nepřijde, spíš smutné až zoufalé. A taky mě vždy dokáže rozzuřit, když čtu o chytré vysokoškolačce,která naletí prvnímu troubovi, co jí zasvětí do tajů milování. Posléze zjišťuje, že jde o bezcharakterního hospodského povaleče, notorického flákače, lháře a sukničkáře. Hrdinka pak zpravidla trpí kvůli svým dětem, potácí se někde nad propastí, žije z ruky do huby a ještě doplácí na dluhy svého drahého... Neříkám, že se to neděje, ale ptám se proč ? Copak je ženská kus hadru o kterou si každý otře nohy? Copak nemá kus sebeúcty nebo nějaký žebříček hodnot ? Nezlobte se ale tohle neberu. jedna písnička říká : "jaký si to uděláš, takový to máš! a jiné známé přísloví: " každý je si svého štěstí strůjcem".... a to znamená, že mlčky trpět a obětovat se není žádné řešení.. No jistě , když přijde prozření, že celý vztah byl jen nepodařená fraška, je záhodno tleskat, ale v 50 ? Není to trochu pozdě ???

IvaKo
11.07.2017

Kniha, která možná více promlouvá k ženám střední generace, ale kterou by měly číst preventivně i mladé dívky. Příběh je vyprávěn poutavě, s humorem i nadhledem. Bavily mě řecké reálie, které dobře znám.

Aleh
01.07.2017

Mirka odlétá do Řecka, aby jí tam její stále ještě manžel Luboš, se kterým už roky nežije, podepsal rozvodové papíry. Celý příběh má dvě linie. V té jedné Mirka vzpomíná na život s Lubošem od dob jejich seznámení... Po dlouhých letech však vidí na Lubošovi to, co předtím neviděla nebo nechtěla vidět. A druhá dějová linie se odehrává v jedné zapadlé řecké vesnici, kam přijíždí. Mirka tam postupně nachází samu sebe a začíná spřádat plány o tom, kudy se její život bude ubírat dál. Kniha je sice o konci jednoho nevydařeného manželství, ale čas hojí všechny rány a tak nechybí ani humor a tolik potřebný nadhled.

Misa.K1
24.01.2017

Knizka se cetla moc dobre a rychle, ale musim rict, ze jsem podle popisu obsahu cekala uplne jine cteni a jiny pribeh.

1voldos
03.08.2016

Příjemné čtení o životě, plné letní nálady, doporučuji.

orinka3
26.02.2016

Velice snadné čtení na jedno odpoledne. Styl svižný, příjemný, vtipný a současný. Trošku mi vadí pravidelné střídání kapitol, kdy se románek vrací do minulosti a zas do přítomnosti. Konec předvídatelný, knížka odpočinková.

Hakl54
11.01.2016

Přestože samotný příběh je o nevydařeném manželství, autorka ho podává lehce až humorně. Knížka se velice dobře čte a autorka přesně vystihuje jak to v životě často chodí.

sabca
03.06.2014

Román se četl moc dobře. Přečetla jsem knihu za dva dny a moc mě mrzí, že od této autorky nic jiného v knihovně nemáme.

Ormos Atalia
24.11.2012

Taková odpočinková klasika...

elki
04.09.2011

Výborná kniha, příběh ze života.

bookcase
26.08.2011

Výborný román s letní atmosférou, který by neměl zapadnout, má co říct.

Aneleh
19.02.2011

Opravdu dobrá kniha, čte se jedním dechem a je v ní hodně životní pravdy.

Radim
07.02.2011

Je to čtivé, citlivě napsané, s humorem a určitě to patří k tomu lepšímu, co u nás vychází. Doporučuji.