Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte!

Portrét jednoho z nejoblíbenějších francouzských herců v podání jeho dvou synů. Ve dvaadvaceti chronologicky uspořádaných kapitolách vzpomínají na svého slavného otce, a nabízejí tak náhled do jeho rodinného života i zákulisí jeho hereckého působení. Vyprávění doprovázejí desítky černobílých fotografií z filmového natáčení i osobního života Louise de Funèse....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40282/louis-de-fun-s-deti--40282.jpg 4.520
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Mladá fronta

Louis de Funès: Ne parlez pas trop de moi, les enfants!, 2005

Kniha Louis de Funès: Moc o mně, děti, nemluvte!

andrii24
04.01.2019

..., ale s láskou a vřelostí vše pečlivě sepište. Bratři "de Funés" zavěšují na stránky knihy osudu, jako na stromeček vánoční ozdobu, vskutku vzácný, jedinečný příběh inteligentního stratéga šarád a veselí vůkol. Jejich tatínek to byl, je a bude navždy hybná figura s bohatým repertoárem, pestrý dárkový koš s ohňostrojem grimas. Dobrý ročník s výrazným buketem. Výhřevný, praskající plamen.

MortRainey
19.07.2018

"Stále mě ohrožuje nepozornost a pohodlnost. Jestli usnu na vavřínech, na tom, co funguje, stanu se malým dobrým hercem, který nikoho nepřekvapí."
Není výstižnějšího citátu z úst tohoto velkého komediálního herce, který je obsažen v epilogu této vzpomínkové knihy a vystihuje tak podstatu jeho hereckého umění.
Příjemný exkurz do poválečné francouzské kinematografie i divadla plný vzpomínek z per jeho synů Patricka a Oliviera. Vytvářejí tak osobní profil umělce, který je i v naší kotlině stále velmi populární. Kniha také vyvrací mýtus, že Louis Germain David de Funès de Galarza se stal populárním až "na staré kolena" ve svých 50 letech rolemi v prvním Četníkovi ze Saint Tropez. Naopak tehdy už byl velkým divadelním bardem a měl za sebou desítky filmových rolí, i když ty největší přišly právě až v 60. a 70. letech spolu spolu s poslední klapkou v Četníkovi (a četnice) z roku 1982 a jeho následné smrti.
Někde mezi 3 a 4 hvězdičkami za zajímavý mimokariérní pohled, bohužel však s chronologickými výkyvy a občasnou nenávazností v rámci kapitol. Ale jde o vzpomínky, hezké i uctivé.. člověka to vybudí pustit si nějaký film, s jinou optikou diváka, jak si třeba moc lezli na nervy de Funès s velikány Maraisem ve Fantomasovi nebo Gabinem v Tetovaném;-)

Jarvis
18.01.2016

Zatím nejlepší kniha o L. Funesovi :-)

Peter.Melon
01.07.2015

Velmi dobré dílo...Hodnotím jej proto velmi kladně.

Rebel0007
13.03.2015

Krásně a mile napsaný životopis. Louis de Funés byl prostě geniální člověk.

Radůz
15.10.2013

Moc pěkná kniha o mém oblíbeném herci. A není pravda, jak se častokrát psalo jinde, že ho Gabin neměl rád. Louis s rodinou prý často jezdíval ke Gabinovi na návštěvu, na jeho zámeček v Normandii.

Ormos Atalia
28.11.2012

Co k "četníkovi" dodat...? :-) Báječný herec a také hezky napsaný životopis.

maryzka
05.05.2012

zatím napsaán nejlepší životopis o tomto herci.

Autoři knihy

Patrick de Funès