Žil jsem skvělý život

Žil jsem skvělý život https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62540/mid_zil-jsem-skvely-zivot-bQe-62540.jpg 5 20 9

Patrick Swayze se během své více než třicetileté kariéry ve světě baletu, na stříbrném plátně i v televizi stal pojmem. Byl pověstný svou mnohostranností, zápalem pro věc i odvahou a získal si srdce mnoha diváků. V prosinci 2008 však Patrick veřejně oznámil, že mu byla diagnostikována rakovina slinivky v pokročilém, 4. stadiu. Nikdy se nevzdával, proto i tentokrát odmítl připustit, aby ho nemoc srazila na kolena. Svou statečností inspiroval nejen své příznivce, ale i pacienty nemocné rakovinou. Jeho kniha vzpomínek psaná srdcem i moudrostí, však sděluje více než jen vyprávění o tom, jak čelil své nemoci. Svěžím způsobem v ní vzpomíná na dětství strávené v Texasu, na osobní problémy, které musel řešit, na první vykročení ke slávě poté, co v televizní sérii Sever a Jih ztělesnil jednu z hlavních rolí; jeho snímky Hříšný tanec a Duch znamenaly obrovský komerční úspěch. Swayze značnou část knihy věnuje také své manželce Lise Niemi, známé scenáristce a režisérce.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Aktuell

The Time of my Life , 2009

andrii24
14.03.2022

Ten, který byl zavázán, kterého patřičně svázal ryk múz.

LunaL.
17.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Četla jsem první Poslední tanec, pak tuhle. Asi je pravda, že tahle knížka je hezčí, detailnější, ale podle mě stojí za to si přečíst obě! Hezky se doplňují, Poslední tanec je celkově víc o jeho životě ( tahle skoro úplně vynechává jeho dětství), víc o jeho vztahu s rodiči. V téhle je zase poznat, co všechno pro něj herectví znamenalo, co mu jaký film dal. A taky se dost zmiňuje o jeho vztahu s Lisou. Patrick ukazuje, jak se dá zvládnout (skoro)vše, když člověk opravdu chce. A i jeho boj s rakovinou beru zčásti jako vítezství, vždyť s ní žil tak dlouho a nenechával se jí omezit!
Určitě doporučuju, nejen fanynkám :)

kilometr
30.12.2019 4 z 5

Patrick sice nepatřil mezi mé nejoblíbenější herce(pro mě je prakticky hvězdou filmů Hříšný tanec a Duch),ale kniha za přeċtení stojí a hlavně fanynkám udělá radost.70%.

radka2752
15.12.2017 5 z 5

Moc hezka a ctive napsana knizka. Jo na nektery jeho zazitky nebo situace mam svuj nazor, ale pro me je inspirativni jak on zil teda fakt naplno. Jo obcas padl na hubu, ale vstal a sel za svym snem. Manzelky si cenil asi hodne, me to ale nikterak nerozcilovalo, brala jsem ze to tak proste ma.

MíšaS.
21.06.2017 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, je pěkně napsaná a pokud máte Patricka rádi, tak není důvod to nečíst.
Ale přiznám se, že jsem chvílemi měla pocit, že čtu Ódu na Lisu. CHápu, že to je jeho manželka, miluje ji, ale neustálé omílání toho, jak je úžasná, jak všechno umí, jak vlastně nemá žádnou svojí karieru, protože nechce, aby si lidé mysleli, že je to protekce, ale vlastně by mohla dělat všechno, protože vše umí a zvládá, mi lezlo silně na nervy...

Pavouček2
03.02.2015 5 z 5

:-( i jsem brečela

ttinecka
06.04.2013 5 z 5

četla jsem slovensky a přečetla jedním dechem.... byl mi vždycky sympatický a pokud je všechno pravda, co o sobě píše, byl to opravdu obdivuhodný člověk, všestranný, nadaný, vzdělaný a hodně komplikovaný. Opravdová škoda, že už dál o sobě nic nemůže napsat :-(

Ormos Atalia
12.12.2012

Jsem ráda, že jsem si Patrikův životopis přečetla. V mnohém mě překvapil, jelikož jsem o jeho osobním životě mnohé nevěděla.

stanza
31.08.2012 5 z 5

Pěkné, škoda tak poctivého člověka.

herci

Autoři knihy

Patrick Swayze
americká, 1952 - 2009
Lisa Niemi
americká, 1956

Kniha Žil jsem skvělý život je v