Ferda Mravenec

Obrázková knížka plná příběhů o Ferdovi. Ferda je kamarád jaksepatří, je chytrý a šikovný, se vším si ví rady a vždycky je ochoten pomoci přátelům i těm, s nimiž se setká poprvé. O jeho veselých kouscích si můžete přečíst v naší knížce, která obsahuje tři větší celky Ferdových příhod: Ferda Mravenec, Ferda v cizích službách, Ferda v mraveništi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1283/ferda-mravenec-ferda-mravenec-0vA-1283.jpg 4.5371

Ferda mravenec

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Ferda Mravenec

Olous1

Dneska jsem četla vnoučkovi, moc se mu líbila,hned usnul:)a já se vrátila do dětství.To je paráda,díky vnoučkovi zase čtu pohádky.A samozřejmě krásná ilustrace.

ArwenAragorn

Musím napsat hodnocení knížky, která doprovázela mé dětství! Další skvělá knížka a další skvělý autor. Ferdovi jsem fandila, ale ještě raději jsem asi měla Brouka Pytlíka. Ferda byl takový Mirek Dušín. Nafrněná Beruška mě štvala.

Efča59

Knížku Ferdy Mravence jsem vybrala na předčítání z mojí dětské knihovničky. A to proto, že se mi moc líbily ilustrace, a protože jsem si z dětství pamatovala pouze televizní seriál. Nejvíce bodů ode mě dostává kniha za ilustrace. Co se příběhu týče, já sama jsem se občas ztrácela v postavách jednotlivého hmyzu a bohužel ani dceru z nějakého důvodu příběhy moc nebavily a nevydržela u nich ani při předčítání na dobrou noc. Protože jsou ale ilustrace nádherné, věřím, že správný čas této knihy ještě přijde, až trochu povyroste.

Nočnípták
18.11.2018

Kolik mě to tak mohlo být? Tři, čtyři roky? Stojím u velkého mraveniště a čekám kdy se objeví mraveneček s puntíkatou mašlí. A když mě mamka mazala poštípané nožičky, tak jsem plakala. Plakala jsem proto, že Ferda nepřišel.
Ferda je kniha mého dětství, dětství našich dětí a teď už i dětství vnoučat. Tuhle mojí z roku 1958 nesmí nikdo z nich odvézt. Je už celá "očtená" a "ošuntělá", ale je moje. Ty ostatní jsem jim už dávno rozdala.

Ještě tak před dvaceti lety jsem si myslela, že mezi námi žije mnohem víc Ferdů než Pytlíků. Teď ale opravdu nevím. Mám pocit, že se ten poměr nějak otočil.

Jana283
17.08.2018

Pan Sekora je výborný znalec života hmyzu. Ano, tak to skutečně je a funguje. Proto jsou ty knihy nadčasové.

tygřík2
10.07.2018

Mé znalosti z entomologie povětšinou pocházejí z této půvabné dětské knížky.
Jakou radost jsem tehdy měla, když jsem sama přišla na to, že Pytlík je červotoč!

Hotovson
26.05.2018

Naprosto boží!!! Ty ilustrace, to je prostě nádhera. Příběh sice krátkej a jednoduchej, ale tak je to pro děti.

Já to čet teď ve dvaatřiceti, ale stejně se mi to líbilo :)

Máme vydání z r. 1948, takže už je dost salátový. Předpokládam, že knížku dostala už babička. Když jsem byl malej, tak jsem to čet minimálně 10x :)

Uvažuju, že do toho investuju a necham opravit vazbu, páč ta knížka si to rozhodně zaslouží!

Lessana
14.03.2018

Nesmrteľné príbehy Ferda Mravca tešili v detstve aj mňa. A tiež krásne a vtipné ilustrácie pri nich, samozrejme :).