Ferda Mravenec

Obrázková knížka plná příběhů o Ferdovi. Ferda je kamarád jaksepatří, je chytrý a šikovný, se vším si ví rady a vždycky je ochoten pomoci přátelům i těm, s nimiž se setká poprvé. O jeho veselých kouscích si můžete přečíst v naší knížce, která obsahuje tři větší celky Ferdových příhod: Ferda Mravenec, Ferda v cizích službách, Ferda v mraveništi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1283/big_ferda-mravenec-ferda-mravenec-0vA-1283.jpg 4.5472

Kniha Ferda Mravenec

Meda77

O čempak to asi bude? Kdo by z Česka neznal tenhle srandovní hmyz. Vždy když v létě člověk vezme do rukou postřik na hmyz tak se dívá jestli tam není i ten s tím červeným šátkem (nemyslím samozřejmě pionýra).

jerisno

Tuhle milou knížku s nádhernými ilustracemi pana Sekory jsme doma, bohužel, neměli. Vše jsem si ale vynahrazoval u mé tety, která mě měla na starosti, když naši museli do práce. Měl jsem mravence Ferdu rád, ale ještě více popleteného brouka Pytlíka. Šneka jsem se bál a Berušce bych občas s chutí rozhodil krovky.
Když jsem založil vlastní rodinu, knihu jsem domů hned zakoupil, aby moje děti nebyly ošizeny, jako kdysi já. Žádné blízké tety totiž nebyly zrovna k dispozici.
Z vlastní zkušenosti vím, že četba tohoto skvělého příběhu dělá z malých, rozjívených "prevítů" milé a nevinné beránky.

Krchnaida

Návrat do dětských let díky tématu čtenářské výzvy.

LunaL.
08.12.2021

Hezká dětská kniha, která nezestárne :)

evismaior
03.05.2021

80% - znovu jsem si tuto knihu přečetla se svým synem a zavzpomínala na dětsví, kdy jsem fandila Ferdovi, smála se nad příhodami brouka Pytlíka a nesnášela tu protivnou namyšlenou Berušku. Teď po letech mi, pravda, nad některými Ferdovými nápady jde obočí trochu nahoru, protože je to zkrátka takový poděs, který často napáchá víc škody než užitku. A prostřední část, kdy si ho prodávají jako otroka, tak z toho jde občas i mráz po zádech. Ale rozhodně je to čtivé, děti to baví a ilustrace má tahle klasika zkrátka neopakovatelné.

andrea7191
18.02.2021

Jak já tu knihu milovala jako malá holka. :-D

Ishir
29.01.2021

Pořád krásné pohádky z mého dětství a teď je predcitam dětem a baví je.

666Jitka
11.01.2021

Kdo by neznal hrdiny z říše hmyzu této Sekorovy nesmrtelné klasiky - jako malá jsem příběhy Ferdy Mravence, Brouka Pytlíka a jejich kamarádů úplně hltala :-)