Ophelie Ophelie komentáře u knih

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Moc hezká knížka, při které jsem se opravdu od srdce několikrát zasmála, ale i si poplakala dojetím. Čte se prostě sama ;) Krásné dílo, doporučuji.

01.08.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Od autorky jsem četla Než jsem tě poznala a tato kniha mě pohltila ihned od první stránky, což se u této knihy nestalo. Pravda je, že jsem se delší dobu nemohla pořádně začíst, každopádně po cca třetině se příběh “rozjel” a děj začal být konečně zajímavý, až mě kniha pohltila natolik, že jsem ji musela dočíst. Je to opravdu krásná kniha, Margery a Alici jsem si oblíbila a myšlenka Koňské knihovny byla opravdu ušlechtilým činem ve své době. Na závěr ukápla i nejedna slzička. Rozhodně doporučuji.

29.07.2021 4 z 5

“Selžeme jedině tehdy, když se znovu nepokusíme o to, co jsme chtěli.”
Kraťoučký příběh, který budete mít za chvilku přečtený, ale který ve vás zanechá hluboký otisk... Složité téma, zajímavě zpracováno. Co človeku vlastně zbyde, když už vše zapomene, nebude mít žadné vzpomínky? Když mozek umírá dřív než tělo... Doporučuji přečíst!

01.03.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knihu jsem přečetla kvůli Výzvě a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla právě pro tuto knížku. Přečteno během jednoho dne, příběh Lalea Sokolova mě tak vtáhl, že jsem prostě musela jen číst a číst. Smutná, ale i krásná kniha, která dává člověku naději, že i během takových hrůz a bezpráví existují ještě lidé odvážní, laskaví a milující. Při čtení mi nejednou ukápla slza. Tuhle knihu doporučuji opravdu každému (zařadila bych ji mezi povinnou školní četbu :-)).

06.05.2019 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

(SPOILER) Wow! Opravdu zdařilý psychologický thriller, který čtenáře udrží v napětí až do konce. Trochu mi to připomínalo knihu Poslední paní Parrishová, ale díky konci je tato kniha ještě o level výše. Po přečtení chápu, proč má kniha tak vysoké hodnocení a v knihovně se na ní čeká měsíce. Rozhodně nelze než doporučit všem milovníkům thrillerů a napětí.

22.01.2024 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Velmi čtivý a velice dobře propracovaný příběh. Autorka si s tím vyhrála, stejně tak i s vykreslením charakterů jednotlivých postav. Dotýká se zde tolika složitých témat jako je mateřství, neplodnost, adopce, interrupce apod. Není všechno zlato, co se třpytí, aneb uvnitř to nemusí být vždy tak, jak se jeví navenek. Rozhodně se jedná o velmi zdařilou knihu, kterou můžu jen a jen doporučit k přečtení.

19.07.2023 4 z 5

Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku Viktorín Šulc

Páni, to byl nářez - nejen průběh a popis mnohdy velmi zapeklitého vyšetřování děsivých vražd, ale i setkání s myšlením a psychikou všech těch psychopatů, antisociálů a násilníků. Ufff, nic pro slabé povahy - to se týká i fotodokumentace na konci knihy. Smekám klobouk před vyšetřovatelem panem Markovičem a jeho kolegy - tuto práci opravdu nemůže vykonávat každý a díky bohu za tak schopné lidi, ač někteří pachatelé byli dopadeni až za několik let, dopadeni byli. Rozhodně velmi zajímavá kniha.

25.06.2023 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Další Kingovka a opět nezklamala. Velmi čtivé, od příběhu Luka jsem nerada odcházela a tak jsem knihu četla většinou do brzkých ranních hodin. Začátek (jak už to u Kinga bývá) takový pomalejší rozjezd, ale netrvá dlouho a příběh nabírá grády. Ke konci jsem četla se zatajeným dechem, protože mě fakt hodně zajímalo, jak to celé dopadne. Na pozadí hrůzných událostí a atmosféry (v Ústavu) se zrodilo nejedno hluboké přátelství (připomnělo mi to bandu přátel z To). Knize nechybí napětí, spád ani nádech mystična (téma telekineze a telepatie). Tuto knihu lze rozhodně doporučit k přečtení (nudit se nebudete).

11.01.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Tedy! Na tuto novinku od Dvořákové jsem se moc těšila a musím říct, že nezklamala. Dvořáková prostě umí psát, umí vtáhnout čtenáře do příběhu už od první stránky a ačkoli se zpočátku zdá, že se jakoby nic závažného neděje, opak je pravdou. Postupně se čtenáři odhaluje opravdu nelehké téma (nechci spoilerovat) zpracované na "lehkém podkladu" zahrady a starého domu a jeho nového obyvatele Jarka. Kniha, která si podle mého názoru určitě zaslouží pět hvězdiček.

31.12.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Jeden z opravdu těch lepších krimi thrillerů. Kniha se četla dobře, nechybí napětí ani (pro mě tedy rozhodně) překvapivé rozuzlení. Sayer mi byla sympatická, některé věci však zůstaly neobjasněné, ale počítám, že to bude v dalších dílech série. Knihu rozhodně lze doporučit.

06.05.2022 4 z 5

Hodně silný příběh. Bavilo mě pozorovat, jak se z mladičké nevyzrálé dívky Lindy stává vyzrálá žena. Hanka byla kamarádka opravdu k nezaplacení - bych jí hnala. Ale zase na druhou stranu - těžko soudit. Nejen Linda, ale i Vojtěch s Aničkou to měli hodně těžké. Téma mateřské lásky, ale i svobody zpracováno opravdu bravurně, kniha ihned vtáhne do děje. Za mě překvapení a objev tohoto roku (a to je teprv březen ;-)). Rozhodně doporučuji.

15.03.2022 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Přečteno za jedno odpoledne, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, příběh Quinn a Grahama mě od první stránky naprosto pohltil. Prolínání minulosti a současnosti jej činilo ještě čtivějším. Autorka bravurně popsala pocity a smýšlení Quinn coby ženy vyrovnávající se se svou neplodností. Nebylo to úplně lehké čtení, ale podáno zcela pohlcujícím způsobem, včetně závěru, kdy ukápla i nejedna slzička. Krásná kniha, která ve čtenáři vyvolá a zanechá silné pocity.

20.06.2021 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Tak to bylo hooodně dobré počtení - fakt psycho! Napínavé a čtivé, Paulovi jsem celou dobu držela palce, aby se mu podařilo vyváznout z toho všeho živý... Tuto knihu nelze než doporučit, opravdu mistrovské dílo!

13.04.2020 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Tedy, tato kniha je za mě jeden z literárních pokladů a řadím ji mezi těch pár pro mě nejlepších přečtených knih v životě. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale tolik mě zasáhla a oslovila, že ji chci mít ve své knihovně. Vše podstatné už bylo řečeno v komentářích níže, za sebe bych dala hvězd klidně více. Je to kniha, kterou by si měl přečíst každý Čech a dávala bych ji číst povinně obzvlášť těm, kteří (ještě dnes!) velebí dobu komunismu - plivla bych jim do tváře za všechny ty umučené oběti režimu, zde žen a dětí - a to bolí opravdu hodně! Čtení je to nelehké, po formální stránce topka (krásná práce s jazykem), po obsahové je to horší v tom smyslu, že je to čtení bolavé, smutné, srdcervoucí. Několikrát jsem u knihy plakala a to hodně. Čest všem zapomenutým hrdinům, hrdinkám i těm malým nevinným dětem. Hluboce smekám před autorkou (kolik toho musela nastudovat) a jak obdivuhodně vše zakomponovala do tohoto nezapomenutelného literárního díla.
Prosím, pokud budete mít možnost, přečtete si tuto knihu a nezapomeňte.

06.05.2024 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Přečteno za dvě odpoledne, čtivé, pohlcující, napínavé jak kšandy až do úplného konce - pro mě velmi překvapivého. Moje první kniha od této autorky a jistě ne poslední, ráda si přečtu i její další knihy, protože psát prostě umí. U této knihy se mi líbil i ten duchařský nádech (v noci bych některé pasáže číst nechtěla). Jednoduše super!

04.09.2023 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Přečteno za dva večery, velice čtivé, ač zpočátku trošku rozvleklé, od cca třetiny se děj rozjede na plné obrátky a začne být napínavý jak kšandy. Obecně myšlenka, jak by naše životy vypadaly, kdybychom se vydali jinou cestou, rozhodli se jinak, napadla asi minimálně jednou každého. Podání paralelních světů a životů s možností jejich navštívení pomocí krychle je za mě originální. Postava Jasona mi byla od začátku sympatická a zajímalo mě, jestli se mu podaří vrátit se do té své původní reality. Super čtení!

01.08.2023 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Krásná kniha plná citů, lásky, přátelství, zamilovanosti, ale i bolesti, zoufalství, ponížení, zrady Četla se opravdu lehce, stránky mi mizely pod rukou, až jsem měla dočteno. Na závěr nechyběla ani nějaká ta slzička. Příběh Lily, Rylea a Atlase mě vzal za srdce. Autorka se zde dotýká nelehkého, ač bohužel stále velmi aktuálního tématu domácího násilí. Mnohdy mi bylo z určitých popisovaných scén až fyzicky nevolno (tak moc jsem se do toho vžila). Opravdu povedené dílo, které vás polapí a nepustí. Doporučuji.

22.06.2023 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Knihu jsem měla přečtenou za jedno odpoledne, je velmi čtivá, ačkoli je to mnohdy hodně smutné čtení. Alkohol je prostě také droga, možná i více nebezpečná než ty tzv. tvrdé drogy vzhledem k její široké dostupnosti. Všem, kteří bojují se závislostí přeji, aby toho Černého draka v sobě dokázali nechat navždy “spát”. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

14.01.2023 4 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Kniha s nelehkým tématem - Je víra více než život? A lze vůbec takové věci posuzovat objektivně? Na pozadí příběhu mladíka Adama a jeho víry a starší advokátky Fiony se zároveň odehrává manželská krize Fiony a Jacka...
Jedná se sice počtem stran o kratší román, ale co do obsahu nutí čtenáře klást si otázky, nutí k zamyšlení nad nejedním těžkým tématem. Skvělá kniha!

15.11.2021 4 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Kniha se čte dobře, děj hezky plyne, nechybí ani napětí, ale četla jsem už lepší thrillery a jak už tu zaznělo v předešlých komentářích, zápletka a vyústění mi přišlo dost překombinované a přetažené za vlasy… Každopádně lze knihu doporučit k přečtení, nuda to rozhodně není.

11.08.2021 3 z 5