Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku

Byly to výjimečné a výjimečně kruté případy. Když kriminalisté poprvé stáli na místech vražd, nad zuboženými těly obětí, připadal jim neznámý pachatel jako vzdálený přízrak. Jako monstrum s nepochopitelným myšlením a ještě zvrácenějším konáním... Jaká byla realita? Profesionální dráha policejního vyšetřovatele a šéfa pražské mordparty Jiřího Markoviče je lemována především sexuálními vraždami. Případ pětinásobného vraha Hojera či kauza tzv. spartakiádního škrtiče Straky vstoupily už na beztak výrazně zkrvavělý piedestal historie české kriminalistiky. Markovič ale také řešil brutální vraždu v hodkovičském lese – ta svého času inspirovala scénáristu Jaroslava Dietla, stejně jako pozměnila učebnicové kánony o předpokládaném pachatelově profilu. Dozvíme se také nelítostnou pravdu o dvojnásobné vraždě v Prokopském údolí. O vraždě v restauraci U dvou koček, jež vyústila v soudní maratón. O psychopatu Vocáskovi, prvním doživotním odsouzenci, který se dnes snaží prodrat na svobodu. Navštívíme místa činu, pitevny, psychiatrická zařízení... Zasvěceným průvodcem nám bude Lovec přízraků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218897/big_vrazdy-ktere-sokovaly-republiku-218897.jpg 4.7178

Kniha Lovec přízraků - Vraždy, které šokovaly republiku

MarkétaI.

Lovec přízraků je skvělé napsaná kniha, která obsahuje deset případů vražd. Kdo se zajímá/baví ho tento typ knih, tak určitě doporučuji.

archivářka115

Pana Markoviče obdivuju. Je mi sympatický. Neodvedu si představit, že bych takovou práci dělala.Jeho chování k vyšetřovaným, jako k normálním lidem, bylo obdivuhodné. Škoda, že s ním člověk nemůže normálně mluvit a zeptat se ho na věci, které v knížce nebyly.

kannibal28

Velmi dobre napisaná knižka známich zločinov v česku.

Mirhule1
20.07.2021

Za mě velmi zdařilá kniha.

GYROTOURBILLON
12.07.2021

Ano , přesně tak lucie3944. Více není třeba dodávat.

lucie3944
22.02.2021

Za mě naprosto skvělé, takhle nějak si představuju knihu o vyšetřování případů. A pan Markovič byl skvělý policajt s lidským přístupem i k těm nejhorším z nás.

Nicole_picole
22.01.2021

Kruté příběhy, pravdivé. Skvělé dilo.

SelenaGomez
21.01.2021

Není co dodat. Spolupráce Šulc-Markovič = 100% knižní mana.