Nikusha Nikusha komentáře u knih

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Zase mě to moc bavilo. Jednoduché, krátké, ale dobře promyšlené, poutavé. Tahle duchařská série je fajn.

27.01.2022 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Já si pustila film a u scény, kdy našli podzemní kryt jsem zjistila, že je i kniha. Tak jsem film vypla (i když se mi fakt hodně líbil) a řekla si, že to první přečtu. Ale asi tenhle styl není můj šálek. Určitě je to nevšední, originální, zvláštně pojaté dialogy, ale spíš mě to nebavilo. Možná i lituju, že jsem si film neužila do konce. Zapnu si to tam kde jsem skončila a určitě to dokoukám. Za mně jako jeden z mála lepší film nežli kniha.

30.12.2021 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Věděla jsem do čeho jdu, ale myslela jsem, že tam bude aspoň hezky popsané Chorvatsko. Ale kde nic tu nic. Jenom plytké rozhovory, protivné postavy a předvídatelná zápletka. Četla jsem zatím všechny díly, tak jsem to nechtěla utínat, ale jde to čím dál víc z kopce. Už před tímto dílem jsem měla hodně velkou časovou přestávku, tak nevím jestli se k těm dalším ještě vůbec dostanu. Budu muset zapomenout na tuhle tragédii :D

23.12.2021 1 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Ale jako joo, mně se to teda líbilo. Bylo to všechno hezky promyšlené. Třeba Danova minulost, tudíž to, že práci přijal a stále se do domu vracel, nebylo nijak nepochopitelné. Potom ten jeho bratranec (ne, vůbec jsem mu nepřála smrt) tam taky hezky do všeho zapadal a objevoval se sice úplně nečekaně, ale taky ne nijak nesmyslně. No a nakonec celá ta legenda o rodině a různé verze mi přišly taky dobře zvolené, protože člověk fakt sám nevěděl, jak to asi je. Nemůžu si odpustit názor, že by to bylo určitě skvělé ve formě filmu. Hodně lekaček, tma, stíny, ten barák a navíc i trochu fantasy nádech ve formě příšer a měňavek. Kurde nějakou dobrou hudbu do toho a jdu si pustit do gatí. No ve finále za mně určitě zatím nejlepší díl co se týče duchařiny a této "série".

07.12.2021 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Bomba. Od začátku až do konce jsem si četbu užila. Nepřišlo mi to tak ploché jako jiné romantické knihy, vůbec mě to nenudilo ani mi to nepřišlo nijak přitažené za vlasy + přidaná hodnota vážného tématu. Fakt super a doporučuju všem ženám, holkám, dívkám.

26.05.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nebavila mě moc linka z přítomnosti. Ta postava Adama byla úplně zbytečná. Příběh o upírovi jsem přeskakovala. Nevím no, byla to taková snaha udělat román s romanticko/tragickým příběhem a do středu vložit holocaust. Za mně ne.

18.05.2021 2 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Já jsem si blbec nevšimla, že začínám posledním dílem, ale nakonec mi to nevadilo, protože bych stejně celou sérii nepřečetla. Nesympatická hlavní postava, věčně se hroutící a potoky slz v každé kapitole. Nezáživný děj a vlastně mě ani nějak nezajímalo jak to dopadne. Přečteno ze setrvačnosti a nic si z toho neodnesu.

09.05.2021 1 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knížku jsem přečetla, když jsem byla v karanténě, takže přesunout se do krásného Dánska, když nemůžu ani za barák, bylo skvělé zpestření. Moc se mi líbí ten nápad přiblížit čtenáři nějakou zemi a zakomponovat do toho lehce sentimentální příběh. Četbu jsem si užila a těším se na další zajímavý výlet.

22.04.2021 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Když pomine zármutek a zlo, dá se po něm najít sladkobolná krása.
Kniha se četla skvěle. Vlastně celá série byla super a vřele doporučuji.

20.01.2021 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Naprosto nepředstavitelné. Nechápu, co pro něj bylo nepochopitelné v tom, že nechtěla opustit své děti. Asi je dobré si občas tento druh literatury přečíst, aby člověk přestal řešit malichernosti. To co museli ti lidé zažít...zase mi to na nějakou dobu stačilo.

04.01.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Asi po třetině přečtené knihy jsem si zároveň pustila seriál. Nikdy jsem nebyla v seriálu popředu před knížkou, takže mi seroš akorát dokresloval detaily. Bylo fajn si zhmotnit postavy a člověk se v tom i rychleji zorientoval. Nakonec mě tahle kombinace moc bavila a bylo to pro mně fajn zpestření četby. Jinak příběh a zpracování super.

31.12.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Cilka je z železobetonu. Jako povedené sci-fi, leč bohužel opak je pravdou. A jestli se přesně toto opravdu nestalo, jestli byl příběh přikreslen, stalo se určitě něco jiného. Horšího.

28.12.2020 4 z 5

Já vlastně ani nevím jak knihu ohodnotit. Nelíbila se mi v tom, že byla plná krutosti, ponížení, násilí, opuštěné děti... pořád jsem četla se zkřiveným obličejem. Ale přitom je mi jasné, že tohle se prostě děje, bylo to napsáno bez obalu a tak jak to je. Takže asi pět hvězd, ale přitom prostě ne...

10.11.2020

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Během četby jsem měla rozporuplné pocity. Chvílemi mě Cassie štvala, pak mi ji bylo zase líto. Vrah? Je to ten její manžel? Nebo John? Nebo ten soused? Není to sakra ten mechanik alarmu?
No nakonec to dopadlo tak, jak bych vůbec nečekala. Takže za mně super četba.

04.11.2020 5 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Kronika královraha mě naprosto pohltila. Stala jsem se Kvothovým stínem a líně jsem se potloukala jeho životem. Miluju jeho drzost, to jak riskuje a čeho se bojí. Všechno mělo svůj smysl, své místo a své jméno. Nejlepší co jsem kdy zažila...jelikož říct, že je to nejlepší co jsem četla, by nebyla pravda. Tohle už se čtením nemělo nic společného.

18.09.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Za mně nejlepší z trilogie. Líbilo se mi, že jsem se i zasmála. Samozřejmě zase největší sympaťák Edmunds.

27.08.2020 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Rozhodně horší než Hadrový panák. Do poloviny knihy velký zmatek, svým způsobem i nuda (?) a hlavně mi vadilo, že nebylo vyprávění různých situací a postav nijak rozděleno, alespoň odstavcem. Tak jsem chvíli nevěděla jestli jsem v obraze Baxterove nebo Edmundse. Jediné světlé chvilky byly kostel a postava Rouche. No jsem zvědavá na Konec hry.

14.07.2020 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Určitě pak kouknu na film a možná se v tom tolik neztratím. Četba poutavá, chvílemi příjemně děsivá, ale tak trochu jsem se ztrácela v jménech.

16.04.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Fuuha..no přečetla jsem ji za chviličku i proto, že je teňounká, ale hlavně mě fakt zajímalo jak to dopadne. Ta matka mě hrozně štvala. Jak může někdo nenávidět své dítě? Upřednostňovat jedno před druhým? Okej ten otec byl typický kretén, to bych ještě pochopila, ale ta matka... silný příběh a lituji děti, které v takovém prostředí vyrůstají.

11.03.2020 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ale jo, už jsem četla i horší knihy. Jen bych to asi nedoporučovala osamělým dámám..mohly by pak být zklamané, že ten Franta co sbalily v baru, není v posteli úplně jak Ch.Grey.

02.12.2019 3 z 5