niki-chan niki-chan komentáře u knih

Nejdřív mě trochu vyděsil počet stránek, ale nakonec mi jich nepřišlo dost. S posledním dílem jsem občas nerozuměla stavům hlavní hrdinky. Ale jinak zajímavý YA příběh

28.05.2016 4 z 5

Jako předchozí přispěvatelé, i já mám problém s autorovým stylem. Popis míst i postav se mi moc nezamlouvá. Ale příběh sám o sobě není nejhorší

28.05.2016 2 z 5

Vojna a mír I. díl Vojna a mír I. díl Lev Nikolajevič Tolstoj

Úžasně napsaný příběh, který i poučí o historických událostech. Rozbor postav a popis je naprosto excelentní. A popis přírody, společnosti a zvyklostí dokreslují danou dobu. Nejvíce se mi zalíbila postava Nataši.

Sex, lži a pohádky Sex, lži a pohádky Kate Thompson

Část s pejskem mě také rozbrečela, ale jinak se příběh četl sám

Klub zlomených srdcí Klub zlomených srdcí Cathy Kelly

Tenhle příběh mě hodně vzal za srdce. Prostě příběh psaný životem

Šarlatové pírko Šarlatové pírko Maeve Binchy

Po dlouhé době román, který se četl dobře a příběh měl hlavu a patu.

Samurajova zahrada Samurajova zahrada Gail Tsukiyama

Krásný, hluboký a zároveň i smutný příběh. Nemohla jsem se odtrhnout

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Po filmovém zpracování jsem se dostala ke knize. Ze začátku mi dělal trošku problém dopisový formát, ale po pár dopisech bez problému. A "charakter" některých postav je k neuvěření. Škoda jen toho konce

28.05.2016 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Pottermánie mě zasáhla v období dospívání a dlouho dobu jsem se čtení bránila. Nakonec jsem otevřela první díl a skončila u posledního. Kouzelný svět, Bradavice a soví pošta mě nadchnou i po letech a i dnes si ráda přečtu celou sérii. Jen mě překvapilo, jak se s postupem času příběh stává temnější a drsnější, ale i díky tomu čtenáře chytne a nepustí

Koralina Koralina Neil Gaiman

Tak po tomto příběhu jsem po dveřích vedoucích jinam přestala toužit

Krysař Krysař Viktor Dyk

Miluji příběh Krysaře i s tím smutným koncem. Příběh je plynulý a styl vyprávění čtivý a chytlavý

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Tyhle verše snad ani nejde nemít rád. Náměty bývají i morbidní, ale perfektně odráží svůj význam. Svým rozložením nakazí a naladí

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Erbenovu poezii miluji. Ke Kytici se často vracím, jako k jedné z mála. A Vodník mě vždy vezme 100% do děje. Nemluvě o zbytku

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mám ráda knihy, nad kterými se musím zamyslet. Ale princ a já jsme se nepotkali. Každopádně pěti hvězdami bych hodnotila setkání s liškou

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Doufám, že už nikdy více. Celý příběh nemastný neslaný. Popis scén mi přišel místy dost divoký až podivný. A postavy snad ani nejde zhodnotit ať už kladně nebo negativně

28.05.2016 1 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Ne že by se mi nelíbil styl psaní nebo příběh samotný, ten byl dost strhující, ale něco mi chybělo. Každopádně překvapení, co se skrylo pod povinnou četbou

Horory na dobrou noc 3 Horory na dobrou noc 3 Anthony Horowitz

Zpracování tohohle souboru hororů dodává příběhům správný švih. A co se týká jen povídek, pan Horowitz je spisovatel u správného formátu

Horory na dobrou noc 2 Horory na dobrou noc 2 Anthony Horowitz

Pokračování se mi líbilo o něco více, než první kniha. A příběh s mobilem je nezapomenutelný

Horory na dobrou noc Horory na dobrou noc Anthony Horowitz

Opravdu dobrá a čtivá sbírka příběhů

Hororland Hororland Robert Lawrence Stine

Každopádně originální námět, navíc prostředí parku je dost strašidelné a jeho obyvatelé jsou teda něco