niki-chan niki-chan komentáře u knih

Hrozba z Měsíce Hrozba z Měsíce Kai Meyer

Jednohubka se zajímavým, leč krátkým rozsahem

28.05.2016 3 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

První kniha ze světa Narnie, kterou jsem přečetla. A byla jsem překvapená, co nabídla. Konečně byl popsán vznik, na který jsem byla moc zvědavá.

28.05.2016 5 z 5

Město upírů Město upírů Ellen Schreiber

Tak zápletka s příbuznými zajímavá, ale trošku očekávatelná. Líbí se mi i proto, že se čte sám. Chci další

Rakve lásky Rakve lásky Ellen Schreiber

Osobně mi nepřijde, že by tento díl nějak strádal, ať už po stránce příběhu nebo stylu.

Počátek Počátek Ellen Schreiber

Sice jsem trochu mimo věk hrdinky a ke knize jsem se dostala až po komiksu, ale jsem opravdu nadšená. Konečně upír co se upíru podobá

Kill Me, Kiss Me 5 Kill Me, Kiss Me 5 Lee Young Yuu

Tak tahle série se mi moc líbila. Akce, romantika i místy drsné scény. Pořádný příběh, který by žádného čtivce neměl minout

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Surové, depresivní, tragické, ale i úchvatné dílo...

25.05.2016 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tak jsem šla do sebe a přečetla i poslední díl. A fakt to byla těžká práce. Do čtení jsem se nutila. Málo kdy se něco doopravdy dělo, závěr akční byl, autorka má asi malou slovní zásobu, protože stále používá stejná slova a věty a lítost vzbudí dětství Christiana. No úplná ztráta času to nebyla, četla jsem i horší. Ale jestli člověk potřebuje vypnout a číst něco velmi nenáročného, je to dobrá volba.

25.05.2016 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Když už o tom všichni básnili, tak jsem se do ní také pustila. A kromě zvláštní dějové linky, erotických scén a haldy luxusních vymožeností jsem na nic extra nenarazila. Tak kdepak je děj?

25.05.2016 1 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem četla už několikrát a vždy si pak řeknu jak je tohle možné? Opravdu příběh, který je dost drsný a po zkušenostech v něm prezentovaných je problematika drog ještě děsivější. Na jednu stranu mám pocit, že je pomoc závislým v mladém věku nedostatečná a na druhou, že snad ani pomoc nejde. Určitě by si tuhle zpověď měl přečíst každý.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Mým předsudkem k této knize bylo očekávání obyčejné červené knihovny. Ale to jsem se mýlila. Kromě problémů s láskou a vztahy je příběh i dobrým náhledem do tehdejší společnosti a téměř jistě nutnosti mít šlechtický původ a kdy hlavní význam mají peníze. A i tomu všemu navzdory se dá najít štěstí. A další důvod k přečtení jsou i vtipně popsané situace, kdy se musíte smát.

Absolventka nultého ročníku Absolventka nultého ročníku Marie Kubátová

Dobrý příběh, ovšem styl psaní je trochu méně čtivý a místy až zbytečně moc popisný. Na druhou stranu to vyvažuje vztahová linka

25.05.2016 3 z 5

Hostina ledu & ohně: Oficiální kuchařka Game of Thrones Hostina ledu & ohně: Oficiální kuchařka Game of Thrones Chelsea Monroe-Cassel

Z téhle kuchařky jsem nadšená. Krásně graficky zpracovaná. Navíc rozdělení podle oblastí přispívá k lepší orientaci a sami si můžete vybrat, jestli chcete snídat na Zimohradě, obědvat v Králově přístavišti nebo večeřet s Noční hlídkou. Super nápad je i u receptu volba mezi tehdejší a moderní úpravou.

A že je to zase něco pod značkou GoT? A co má být? Kuchařka je zpracována hezky, obsahuje zajímavé recepty a určitě se bude líbit i ne fandům série.

24.05.2016 5 z 5

Tanec na hrobech Tanec na hrobech Mika Waltari

Osobně mě nadchla provázanost historických událostí a romantické linky, i když jsem nečekala, že bude mít tak velké zastoupení v příběhu. Ale je to dobře, historie přeci nejsou pouze fakta, ale i lidské životy

23.05.2016 5 z 5

Deníky dávného prokletí Deníky dávného prokletí Stephen Lloyd Jones

Líbil se mi styl, časové linky, postavy, námět. Zkrátka vše. Zaujal mě obal a vnitřek rozhodně nezklamal

23.05.2016 5 z 5

Záhadný šlechtic Záhadný šlechtic Brenda R. Vantrease

Na to, že takovéhle knihy nečtu, jsem byla mile překvapena. Úžasné vylíčení doby i intrik výše postavených. A kromě vztahové linky se místy objeví i zmínka o dobovém umění. Spokojenost :)

22.05.2016 4 z 5

Legendy mladé Libuše Legendy mladé Libuše Evžen Vítkovský

Příjemné pokračování najád s komickými chvilkami

19.05.2016 3 z 5

Děsní dinosauři Děsní dinosauři Martin Oliver

Tak tohle povídání o dinosaurech se mi moc líbilo. Navíc se člověk dozví nové informace zábavnou formou

19.05.2016 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Tohle dílo by se nemělo objevit pouze u maturity. Povídky byly čtivé a ukázaly, že i v těžkých chvílích se dá a má bojovat. Navíc ten popis přírody a okolí, který přenese do děje

19.05.2016 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

3 týdny obrovského sebezapření, abych vůbec dočetla. Vzhledem k rozsahu prostě hrůza...

19.05.2016 odpad!