niki-chan

Z těch zelených očí jde strachZ těch zelených očí jde strachJoyce Carol Oates

Ze začátku trochu nudné a o ničem, ale postupem času a stránek se čtenář dostává do té rodinné "idylky" a zakouší jaké to je, být Franky.

včera

Německá čítankaNěmecká čítankaJaroslav Rudiš

Nápad na antalogii dobrý, výběr je už horší. Příběhy mi nepřišly nijak zajímavé, spíše zdlouhavé a nudné. Pozitivně hodnotím dvojjazyčnost.

23. listopadu

Elegie ze záhrobíElegie ze záhrobíViola Larsen

Vše co jsem očekávala - doba, místo, zápletka, čtivost.

22. listopadu

EdinburghEdinburghTerry Deary

Jedna z těch lepších ze série děsu, Edinburgh je plný děsu. Více, než jsem si myslela.

20. listopadu

Myšlenky za volantemMyšlenky za volantemMarek Eben

Opravdu kniha plná inteligentního humoru a postřehů - pan Erben tak, jak ho známe.

19. listopadu

Není čas ztrácet časNení čas ztrácet časMichael Hoeye

Třetí díl Hermuxe je možná o něco slabší, ale pořád je to dobrý a vtipný příběh. Více prostoru mohl dostat vztah s Linkou. Každopádně jsem se dobře bavila, hlodstvo svede předvést drama, napětí i zábavu.

10. listopadu

Alžběta I. a její dobyvatelské úspěchyAlžběta I. a její dobyvatelské úspěchyMargaret Simpson

Dobré, čtivé a humorné. Hvězda dolů za chyby a překlepy.

05. listopadu

Kocour Bob a jeho životní moudrostKocour Bob a jeho životní moudrostJames Bowen

Příjemné čtení o kocouří moudrosti, některé postřehy velmi vhodné i pro každodenní život. Ilustrace pěkné, některé i vtipné.

V písku časuV písku časuMichael Hoeye

Skvělé pokračování příběhu Hermuxe. Moc jsem fandila celé výpravě za kočičí historií i jeho vztahu s Linkou. Už se těším na další pokračování ze života hlodů.

Básně nociBásně nociVítězslav Nezval

Zajímavá sbírka poezie, nejzajímavější mi přišla ta o Edisonovi.

Carciphona 1Carciphona 1Shilin Huang

Příběh dobrý, i když moc akce na konci a málo a začátek-prostředek. Kresba se mi místy nelíbila a k příběhu se nehodila, ale jinak dobré čtení.

Zapálení jezuitéZapálení jezuitéRoman Ferstl

Vtipné i děsivé pojednání o řádu, jeho známých představitelích a jejich vlivu na celý svět.

Už zase skáču přes kalužeUž zase skáču přes kalužeAlan Marshall

Kniha plná nejen krásné buše, zvířat a vzpomínek malého kluka, ale také silného odhodlání žít svůj život s hendikepem.

Kryštof KolumbusKryštof KolumbusNick Saunders

Pěkně zpracovaný příběh Kolumba, včetně dobré kresby.

Převorství u pomerančovníkuPřevorství u pomerančovníkuSamantha Shannon

Nejdříve to dobré. Líbil se mi svět příběhu a odlišné vnímaní draků v různých královstvích. Kniha má také krásnou obálku, díky které mě získala ke koupi. Kapitoly věnující se bitvě byly skvělé. A teď ten zbytek: naprosto zbytečný rozsah, který je získán pomocí vycpávkových kapitol. Naopak důležité kapitoly byly často dějově nepřehledné. Mapa přiložená v obálce mi přišla místy neodpovídající příběhu. Příliš mnoho "homo" vztahů, u kterých jsem měla pocit, že jsou do příběhu násilně vloženy a neodpovídají charakteru postav. Prostě lepší obálka než obsah (budiž mi ponaučením).

Pán muchPán muchWilliam Golding

Zvláštní kniha. Na jednu stranu zajímavý námět - společenství kluků vydané na milost a nemilost ostrova a svým vnitřním já, na druhé straně jako celek mi příběh moc nefungoval. Příliš dlouho se řešilo nijaké fungování a během pár stran se vyřeší odluka nového kmene, smrt, destrukce i záchrana...

TemnoTemnoAlois Jirásek

Mé druhé setkání s autorem a opět nejsem zklamaná. Danou dobu popsal dobře, opravdu jsem měla pocit, že jsem nejen na procesích, mších, pálení kacířských knih, ale také jsem zakusila běžný život. A to vše již od prvních stran.

Les přízrakůLes přízrakůJuraj Červenák

Tak mně se opět dostalo dobrého čtení. Je pravda, že v tomto díle chybí Barbarič, bez něj tam prostě něco chybí. Také je pravda, že Trutnova jsem si moc neužila, zato ale jeho okolí a lesů ano. Stein svým přístupem nezklamal, stejně jako Jaroš svým "uměním".

Jedna zatracená pohroma za druhouJedna zatracená pohroma za druhouJodi Taylor

Nápad příběhu se mi líbil moc, knížka se navíc četla skoro sama. Zklamalo mě, že spousta věcí a postav nebyla pořádně rozvedená a hlavní postava mi místy přišla neskutečně hloupá (na historičku až moc). Kdyby byly více propracovány důležité body a nebylo tolik skákání sem tam, hodnotila bych více *.

Ohnivý inferno 2.Ohnivý inferno 2.Dall-Young Lim

Nápad dobrý, ale realizace už moc ne. Dialogy mi přišly zmatené, i vůči aktuálním situacím a styl kresby se mi moc nelíbil...

Osamělý rváčOsamělý rváčMiloš Václav Kratochvíl

Krásný jazyk, bohužel na úkor děje a postav. Vedlejší zápletky byly vloženy do děje, ale nebyly nijak rozpracovány - nabízí se otázka proč? Bez těchto záležitostí se jednalo o celkem zajímavý příběh se zajímavou postavou.

Simpsonovi: Komiksové lážo-plážoSimpsonovi: Komiksové lážo-plážoMatt Groening

Super komiks na léto.

Simpsonovi: Zuby jektající děsiálSimpsonovi: Zuby jektající děsiálMatt Groening

Mě tento díl docela pobavil, hlavně Homerovy koledy :D

Kočka na cestáchKočka na cestáchHiro Arikawa

Pomalé tempo a smutný konec. Ale mezitím krásný a dojemný příběh protknutý minulostí a krásy japonské přírody.

Sestra CarrieSestra CarrieTheodore Dreiser

Skvělý společenský román, nejen o tehdejší společnosti, ale především o jednotlivých postavách z různých společenských tříd. Postava Carrie mi přišla trochu zvláštní, ale svým způsobem byly takové všechny. Autor moc dobře popsal, jak je jednoduché unést se proudem, ať je jím už cokoliv a že každé rozhodnutí má své dopady.

Nevěsta z InvernessNevěsta z InvernessArnette Lamb

Relativně ucházející velmi odpočinková četba. Tři * by šly, kdyby se Meridene pořád nechovala každých 20 stránek naprosto jinak.

Piráti a jejich karibská dobrodružstvíPiráti a jejich karibská dobrodružstvíMichael Cox

Vtipné přiblížení života pirátů a jejich strastí na lodní pouti.

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

S knihou jsem si v začátku nebyla úplně jistá, ale nakonec jsme se do ní opravdu začetla. Je zajímavé, jak autorka dobře vykresluje dobovou společnost i různé typy postav. Velké plus za nářečí a dobovou mluvu, které dodávají na autentičnosti díla. Konec knihy měl děsivý spád a jsem ráda, že jsem tu dobu nemusela zažít. Určitě se pročtu i druhým dílem.

KouleKouleMichael Crichton

Nečekaně skvělá kniha, mnohem lepší než film. Správné stupňování napětí a dobré rozuzlení.

Tajemný ThomasTajemný ThomasDean Koontz

Atmosféra knihy i zápletka byly dobré. A to je asi tak vše. Popisy děje, míst i jednání a dialogů postav mi přišly chaotické, přeskakovávání od jednoho k něčemu dalšímu a zpět ve mně vyvolávalo pocit zmatečnosti. Navíc jsem se celou knihu nemohla zbavit dojmu, že se autor snaží napodobit postavu a styl Charlieho Parkera...