niki-chan niki-chan komentáře u knih

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četla...

19.05.2016 odpad!

Ostrov kanibalů Ostrov kanibalů Nicolas Werth

Od této knihy jsem teda čekala mnohem víc. Dozvědět se něco o tom, jakým způsobem se realizovaly násilné přesuny bylo určitě přínosné, ale... Tak nějak jsem se ztrácela ve změti čísel a statistik a očekávané události či autentické příběhy nikde. Ke konci se nějaký příběh nalézá, ale anotace je obsáhlejší... Zkrátka zklamání

18.05.2016 2 z 5

Sen čarodějky Sen čarodějky Florinda Donner

Musím říct, že knihu jsem si koupila proto, že mě zaujal obal. Ovšem vnitřek byl mnohem zajímavější. Čtenáře pohltí a zároveň ukáže jiný svět a jiné hodnoty

18.05.2016 5 z 5

Dcery Marie Terezie Dcery Marie Terezie Friedrich Weissensteiner

Tak konečně jsem objevila knihu, která podává historické informace srozumitelně a není na pár stránek. Každé dceři je věnována jedna kapitola a nemám pocit, že by autor některou upřednostnil na úkor jiných. Nikomu, kdo se zajímá o tuto panovnici a její život, by neměla uniknout

18.05.2016 5 z 5

Velrybí cesta Velrybí cesta Robert Low

Konečně dobrá kniha s vikingy. Čtivý příběh s náhledem do tehdejší doby. Místy možná až trochu moc drsné popisy, ale taková byla doba. Zatím jsem více ze série nečetla, ale chystám se

18.05.2016 4 z 5

Temná odhalení Temná odhalení Duane Swierczynski

Ve třetím díle se podíváme i za louži. Tady mi přišlo, že vyšetřování Darka a ostatních je mnohem lépe popsáno a vysvětleno, než v předchozích dílech. A zlo je mnohem realističtější. Velmi zajímavé je sledovat, jak se rychle stírá dobré a objeví se to zlé, včetně stinné minulosti. Škoda, že je tohle poslední díl

Proroctví temnoty Proroctví temnoty Duane Swierczynski

Opravdu jsem se nemohla dočkat, až budu mít v ruce druhý díl. Sice je děj a pachatelé někde trochu jinde, taroty jsou přeci "jen" karty a skřípal je skřípal, ale je neméně zajímavý. Příběh se nikde zbytečně neloudá, styl autorů jsem si oblíbila.

Netvor z temnot Netvor z temnot Duane Swierczynski

Násilné, vražedné a pro oběti i poslední -takové jsou chvíle, které připraví skřípal...
I přes velmi drastické a násilné pasáže je to opravdu čtivá kniha, doprovodná videa navíc dodají příběhu úplně nový rozměr. A ten obal se zipem byl výborný nápad, sám o sobě vzbudil o knihu zájem

Modrý zajíček Modrý zajíček Jacques Thomas-Bilstein

Má nejoblíbenější kniha v dětství. Krásné ilustrace, které okouzlí i dnes

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

První kniha od tohoto autora a naprosto úžasná. Je to příběh, který budete chtít přečíst najednou. Popis míst, děje i postav vás chytne a nepustí

14.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha Molly Moonové o hypnotismu Úžasná kniha Molly Moonové o hypnotismu Georgia Byng

Jeden z nejlepších příběhů, co jsem četla. A dodnes se k ní ráda vracím

Mrtvé duše Mrtvé duše Nikolaj Vasiljevič Gogol

Prosím mě zvláštní příběh, který mě zaujal především popisem a charakteristikou jednotlivých postav. Popis ruské krajiny nemůže nezaujmout, stojí prostě za přečtení

14.05.2016 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Ze začátku vypadá příběh jako krok k lepším zítřkům. Ovšem postupně vychází najevo, že lepší bylo jen pozlátko a skutečnost je naprosto odlišná. Úžasně vykreslený děj a podstata (ne)lidskosti

14.05.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Brr... po přečtení ji pořád nemůžu dostat z hlavy. Nejen, že nutí k zamyšlení, ale zaryje se pod kůži naprosto neuvěřitelně. Doufám, že takovou dobu nezažiju...

Neočlověk Neočlověk Zdeněk Páv

Do ruky se mi dostalo dílko celkem náhodou, jako příloha časopisu. Sice tento žánr obcházím, ale zde jsem nalezla nejednu povídku, ke které se vracím. Nápady a témata u většiny povídek se mi líbily víc než samotná jejich realizace na papíře. Každopádně bylo zajímavé přečíst knihu od začátku do konce.

13.05.2016 3 z 5

Dítě Noci Dítě Noci James Barclay

Po přečtení všech tří knih jsem pochopila jedno, neoblíbit si žádnou postavu, protože je velká šance, že za několik stránek bude mrtvá. Autor má prostě svůj jedinečný styl a ten se nemusí každému líbit. Každopádně svět, který představil, je kouzelný a lidský zároveň, což se jen tak nevidí. Opravdu nelituji času stráveného na Balaie.

Polední stín Polední stín James Barclay

Tady jsem ráda, že se autor odprostil od toho ne úplně povedeného stylu prvního dílu a vydal se tou lepší cestou. Navíc se ukážou i draci, za což má ode mě velký palec nahoru

Zloděj úsvitu Zloděj úsvitu James Barclay

Ze začátku jsem si vůbec nemohla zvyknout na překotný a zmatený popis, místy i dost zbytečně rozvleklý. Ale když už jsem se přemohla a dostala se ke stránce cca 30, děj se krásně rozjel a konečně byl i srozumitelný.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Ke knize jsem se dostala až po seriálu. A můžu říct jen "wow". Ze začátku jsem byla trochu zmatená z množství postav (přeci jen seriál je na tom bídněji), ale potom už jsem se nemohla odtrhnout. Už dlouho jsem nečetla něco tak pohlcujícího

13.05.2016 5 z 5

Sámova říše žen Sámova říše žen Evžen Vítkovský

Pro mě v pořadí druhá knížka od Vítkovskeho a můžu říct, že se mi zamlouvá mnohem víc než Poločas najád. Možná i proto, že mi styl psaní už byl více znám, každopádně zpracování příběhu bylo dost originální a hlavní hrdinku si musíte oblíbit.

12.05.2016 4 z 5