Netvor z temnot

Ti, kdo se zabývají bojem proti zločinu, dobře vědí, že každého vraha lze zařadit do některé z pětadvaceti kategorií podle míry spáchaného zla – od naivků prvního stupně, označených level 1, kteří zkrátka jen využijí náhodné příležitosti, až po metodické pachatele promyšlených, surových vražd provedených zvlášť bestiálním způsobem, kteří se uvelebili na dvacátém pátém stupni tohoto žebříčku. Co ovšem neví téměř nikdo – s výjimkou elitní bezejmenné vyšetřovací skupiny ustanovené k dopadení nejnebezpečnějších vrahů světa, této skupiny mužů a žen, kteří nefigurují v žádném oficiálním seznamu –, je fakt, že právě v této době vznikají přesnější obrysy ještě jedné další kategorie vrahů. Do této třídy patří jediný muž. Anthony E. Zuiker ve spolupráci s Duanem Swierczynským vytvořili celosvětovou novinku – multimediální digi-thriller, knihu propojenou zároveň s webovou stránkou www.level26.com, na níž jsou umístěny takzvané „cyberbridges“ – krátké filmové sekvence (včetně hraných), doplňující či posunující děj knihy –, jež se spustí poté, co se čtenář zaloguje a zadá heslo uvedené v knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42460/big_level-26-netvor-z-temnot-40Q-42460.jpg 4.3213

Level 26 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Dark Origins, 2009

Kniha Netvor z temnot

Canney
31.05.2021

Nad hodnocením této knihy jsem musela chvilku přemýšlet a nakonec jsem se rozhodla jen pro 2* a důvodů je hned několik.

1. Stránky, na kterých se máte dívat na klipy, kterou jsou součástí této knihy, už neexistují. Musela jsem je tedy hledat na netu. V knize je sice zmíněno, co v tom klipu bylo, ale jen v určité míře (někdy se to pořádně rozebere, ale většinou je tam vážně jen zmínka a nic víc). Občas jsem tedy měla pocit, že mi chybí souvislost.
2. Časová linka, o kterou se se autor snažil, nedává žádný smysl. Párkrát je zmíněno, že první vražda byla v určitém roce (teď si přesně nevybavuji kdy) a později zmíní, že v tom samém roce vraždil už několik let. Dalším příkladem je to, že Darkovi před 2 lety vyvraždili rodinu a on se vydal konant pomstu na vlastní pěst a tak to bylo cca rok. Jenže teď je ženatý s dítětem na cestě a manželku zná více jak rok. Jenže když se poznali, tak už pomstu vzdal.
3. Tahle knížku by měla mít tunu varování - znásilnění, mučení, vraždy dětí, týrání a vraždy zvířat, atd. V průběhu čtení toho je tam vážně spousta a většinou opakovaně.
4. Skřípal je náš vrah a zdá se, že to je jeho jediný úděl. Přesto má prostředků na rozdávání. Vážně by mě zajímalo, kde bere ty peníze, protože vraždí po celém světě.

Nesrovnalostí a dalších věcí jsem si začala všímat hlavně v druhé polovině. Věřte mi je toho víc, ale nemám sílu to tu všechno vypisovat. První půlka (možná ani ne) byla docela zajímavá, ale pak to šlo z kopce a to ve velkém stylu.
Možná si někdy zkusím přečíst druhý díl, přeci jen mám celou sérii ve své knihovně. Ale na základě této knížky je velká pravděpodobnost, že to bude DNF, ale taky mě to možná překvapí.

Luigi1
05.02.2021

Ačkoli detektivky moc nemusím tak jsem v knihovně našel tyto knihy.Neměl jsem zrovna po něčem jiném šáhnout tak jsem tyhle bafnul a nelitoval.Zajímavé a poučné.

Pine
17.06.2020

Moje první setkání se Skřípalem proběhlo při sledování Kriminálky Las Vegas. Tam se mi fakt líbil, naskakovala mi z něj husí kůže. Což mě v roce 2010 nalákalo ke koupi monstra v tištěné podobě. Honosné označení „celosvětová novinka – multimediální digi-thriller“ je nutné si přeložit jako „obyčejný paperback s moderní detektivkou“. Opravdu má sloužit k jednorázovému přečtení a to, že po pár letech už po knize nikdo nevzdechne, se mi potvrdilo.

Videa hodnotit nebudu, nejsme na čsfd… Když nechcete číst nic náročného a nevadí vám nechutnosti, směle do toho. Jinak to celé beru jako dobrý marketingový počin. Ta čtvrtá hvězda je jen a pouze za borce v latexovém oblečku.

Jumpova
02.12.2019

Při čtení téhle knihy jsem napětím ani nedýchala. Level 26 mě pohltil. Na videa, které jsou dostupné na netu a připomínají se vám u některých kapitol, jsem neviděla. Možná jsem se i trochu bála se podívat nebo jsem si nechtěla kazit představy, které jsem si vytvořila v hlavě při čtení. Každopádně podle mě skvělý thriller, který si ráda přečtu znovu.

pingu1
23.02.2019

Napínavé, děsivé, brutální, drastické... Četla jsem pouze knihy, ale i to stačilo... Výborný thriller, slabším povahám doporučuji nečíst před spaním :-)

AURIL
13.08.2018

"Superspeciálněmimořádný" komando policajtů, který bez soudního povolení nesmí pořídit ani fotku v čele s policajtem se "superspeciálněmimořádnými" schopnostmi, který nikoho a nic netrefí v kombinaci s hlavním zlodušským zloduchem zřejmě "nadpřirozených" schopností a nevyčerpatelných záhadně záhadných finančních možností...

ivana1975
30.12.2017

Podla mojho nazoru cela trilogia je skvela....

Andrea156
01.07.2017

Tento žánr mám moc ráda a proto jsem se těšila, že si tuto knihu přečtu. Líbila se mi, jen místy to spisovatelé trochu zbytečně na můj vkus protahovali. Ale rozhodně zajímavý pohled :-)