niki-chan niki-chan komentáře u knih

Mort Mort Terry Pratchett

První kniha ze Zeměplochy kterou jsem přečetla a dodnes má nejoblíbenější. Smrť je zajímavý sám o sobě a když si vybere lidského pomocníka, nemá příběh chybu :)

11.05.2016 5 z 5

Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940) Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940) Jill Atkins

Tento příběh se mi moc nezalíbil. Styl jazyka mi přišel místy trochu prapodivny. Každopádně je zajímavé sledovat, jak válka ovlivňuje život a ne každý ji jen sleduje. Nevyhnu se srovnání s příběhem z Velké francouzské revoluce, Sophie mě až tolik neoslovila, ale nelituji, že jsem četla.

11.05.2016 3 z 5

Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 Sue Reid

Mě osobně kniha zaujala, nejen obdobím, ve kterém se odehrává, ale i osobními zkušenostmi dívky. Navíc se četla velmi snadno z

11.05.2016 4 z 5

Humří letopisy Humří letopisy Linda Greenlaw

Celkem zajímavý popis ostrova a jeho obyvatel, včetně vlastního života hlavní postavy. Ale pouze celkem. Místy by byl lepší detailnější popis a místy trochu ubrat. Na druhou stranu se mi líbil styl, který autorka užívá. Jako oddechovou četbu mohu doporučit , ale nic, u čeho si člověk řekne "wau, čtu znovu a znovu "

10.05.2016 3 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Kniha mě nejdřív zaujala svou obálkou, krása se nezapře. Námět příběhu se mi líbil, podobný se mi do ruky ještě nedostal a knížka se v pohodě přečetla za jeden den. Jediné, co bych vytkla je "náročnost" děje, s čímž se musí, vzhledem k věkovému určení, počítat.

10.05.2016 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Moje nejoblíbenější kniha. Čtu rok co rok a vždycky se mě hodně dotkne a zároveň donutí se doopravdy zamyslet

06.05.2016 5 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Pro mě opravdu zajímavý příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Velmi působivá, všem doporučuji. A jsem ráda, že se autor pustil i do takových oblastí, chce to další :)

06.05.2016 5 z 5