Prokleté město

Městečko Cryer's Cross je nenápadné místo, kde se nic zvláštního neděje... Až do chvíle, kdy beze stopy zmizí jedna ze studentek místní školy. Kendall Fletcherová ji ani moc neznala. Po dalším zmizení ale začne slyšet hlasy zmizelých studentů. Jde z toho strach. V Cryer's Cross je ukryto dávné tajemství a nad všemi obyvateli se vznáší děsivé prokletí. Podaří se Kendall odhalit pravdu a nezešílet při tom?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145154/proklete-mesto-Z5n-145154.jpg 3.7253
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Fragment (ČR)

Cryer´s Cross, 2011

Kniha Prokleté město

Sali88

Do čtení téhle knihy jsem šla s tím, že nebude dobrá, nic jsem od ní nečekala a proto mě nemohla zklamat. Je to jedna z těch knih z mého období hromadného nakupování levných knih a doma už ji mám skutečně dlouho.

Kniha vás zavede do městečka Cryer's Cross, kde se ztratí jedna ze studentek. Nikdo neví, co se s ní stalo. Po nějaké době se Niko, kamarád Kendall, která ve městě žije, začne chovat podivně. Následně se v knize stanou ještě další dvě zásadnější věci, které vám prozradí anotace(sahá dál než za polovinu knihy), na konci rozuzlení a to je všechno. Autorka se snažila zapojit problém OCD, což se v tomhle případě zrovna nepovedlo, a vyzní to v podstatě jako by vám někdo řekl, že lidé s OCD jsou ti, kteří si pořád myjí ruce. Kendall tu řeší něco jiného, ale vyzní to v podstatě stejně, v podstatě nic o OCD vám to neřekne.

Nápad kniha špatný nemá, jen kdyby zpracování bylo úplně jiné. Nemám nic, co bych vám na téhle knize doporučila, ale jsem ráda, že jsem přečetla další knihu z hromady:rozhodnu se, jestli si ji nechám, až si ji přečtu.

bookswithmarry
23.09.2020

Malá, útla knižka ale s perfektným príbehom vo vnútri.
Už samotná anotácia mi napovedala, že sa mi táto kniha bude páčiť. A prvý dojem nesklamal.
Rýchlo som sa dostala do deja a nevedela knihu spustiť s rúk. Kniha bola miestami dosť Creepy, hlavne vsuvky medzi jednotlivými kapitolami. Zo začiatku som si myslela, že sú to len nejaké veršíky z iného diela, ale postupom času mi do deja zapadli a pochopila som že sú súčasťou hlavného príbehu.
Vôbec by ma nenapadlo, že kniha skončí tak ako skončila.
Príbeh je písaný veľmi pútavo a drží čitateľa v napätí a po celý čas.
Kniha sa číta ľahko a dosť rýchlo, keďže sa chcete dozvedieť, čo sa vlastne stalo a ako bude dej napredovať.
Dej celý čas pekne graduje až k prekvapivému záveru.
Hneď som si obľúbila hlavnú postavu Kendall. Príbeh som prežívala spolu s ňou a niekedy sa aj mne stalo, že mi po chrbte prebehol mráz. Taktiež sa mi páčila postava Jaciána, ktorý bol zo začiatku tajomný a divný ale nakoniec odkryl aj svoje svetlé stránky.
Kniha je podľa môjho názoru mierne horrorová. Nič viac ma totiž nevie vystrašiť, alebo zanechať vo mne divné pocity, ako to keď neviem čo alebo kto za všetkým stojí a celá situácia je veľmi divná a nezvyčajná.

KatnissLavender
05.08.2020

Za mě se jedná o velmi povedený thriller pro mladší čtenáře... Musím ale přiznat, že mne nezklamal ani v mých třiceti letech ;)

Viviana-Mori
29.06.2020

Jedna z těch, po kterých jsem v knihovně sáhla čirou náhodou, zaujal mě název, obálka. Čekala jsem teda úplně něco jiného, už po pár stránkách mi došlo, že jde o YA literaturu, ale proti té nic nemám. Hlavní hrdinka byla dobrá a kupodivu mě nikdo v knize neštval, což se snad stalo poprvé v životě. Knihu jsem s chutí dočetla, děj byl takový roztomilý, až na ten konec, ten byl docela temný, jen jsem čekala, že se něco stane mnohem dřív. Ale ve výsledku a při svém zaměření považuji knihu za celkem příjemnou a oddychovou četbu.

Arkagas
12.03.2020

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Myslela jsem si že se bude jednat o tzv."knižní brak" pro náctileté, ale anotace a obálka se mi prostě líbila a tak je moje.

A musím říct jednoduše waw! Tahle knížka přečtená za 3,5 hodiny je sice určena pro čtenáře YA, ale já jsem z ní vážně nadšená.

V Malém městečku v Montaně se ze střední školy během velmi krátkého času ztratí 2 studenti. Naše hlavní hrdinka, která se rozhodne tomu všemu vlastně nedobrovolně přijít na kloub trpí kompulzivní poruchou a tak je pro všechny tak trochu podivínka.

Když se jí ztratí její přítel, kterého znala od dětství, začnou se na jeho lavici objevovat slova, která ona slyší... Jakoby k ní lavice promlouvala... Nakonec se vydává pátrat na vlastní pěst a zjišťuje, že to co si připouštěla maximálně jako halucinace je pravda.

Možná jediné mínus téhle knížky je to že se rozjíždí pomaleji než by čtenáři čekali, ale ten konec alespoň vážně stojí za to :) Pro mě takové pár hodinové milé odpočinkové čtení, kdy jsem při posledních cca 50 stranách hltala každé slovo a byla zvědavá jak to celé dopadne.

9/10

Bublushka
20.06.2019

Moc příjemné čtení, ale bylo moc znát že je pro jinou věkovou kategorii, ale je to přesně ten typ knih ze které bych před deseti lety byla nadšená. Příjemná hrdinka, ne moc složitě rozjetý příběh a ke konci opravdu napínavé gradování, až jsem byla zvědavá co za tím teda je a nemohla se odtrhnout. Ze začátku se sice rozjížděla pomalu a povahy hrdinů byly naznačeny až moc okrajově, ale i tak byli sympatičtí. Je to příjemná letní oddechovka a být mladší byla bych nadšená. Teď to beru jako příjemné čtení a umím si to představit i jako zajímavý film pro dospívající. Milý horor se zajímavou zápletkou. Pro dospívající dívky ideální, pro starší fajn oddech.

ElizabethB
28.05.2019

Dobrá kniha, dobrý príbeh. Bola krátka dej možno gradoval menej ako by sa mi páčilo no koniec bol skvelý.

OniDourou
08.04.2019

Kniha se velice příjemně čte.
Akorát mě mrzí, že příběh má strašně pomalý rozjezd (začíná se rozjíždět až od druhé poloviny knihy).

nadpřirozené jevy

Lisa McMann