Prokleté město

Městečko Cryer's Cross je nenápadné místo, kde se nic zvláštního neděje... Až do chvíle, kdy beze stopy zmizí jedna ze studentek místní školy. Kendall Fletcherová ji ani moc neznala. Po dalším zmizení ale začne slyšet hlasy zmizelých studentů. Jde z toho strach. V Cryer's Cross je ukryto dávné tajemství a nad všemi obyvateli se vznáší děsivé prokletí. Podaří se Kendall odhalit pravdu a nezešílet při tom?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145154/big_proklete-mesto-Z5n-145154.jpg 3.7266
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Cryer´s Cross, 2011

Kniha Prokleté město

vikaa

Byla to taková lehce hororová jednohubka. Nejsem cílová skupina (YA), ale přesto hodnotím příběh pozitivně. Autorka píše čtivě a hlavní hrdinka mně byla sympatická. Závěr byl zčásti nečekaný, líbilo se mi stupňování atmosféry tajemna. Knihu bych doporučila spíše dívkám, pro které je zřejmě i primárně určena.

luculi
27.10.2021

Tak jsem se dokopala k této starší knize. I u mě na policii ležela poměrně dlouho a zlákala mě až nyní a to především svou útlostí.

Text jak takový je hodně strohý, děj okleštěný na minimum, takže v tomhle ohledu kniha moc dojmů nezanechá. Působí tak hodně slabě a jako dílo nějakého začátečníka (což nevím jestli náhodou není prvotina, tak moc jsem to nezkoumala).

Nicméně obsahová stránka mě bavila. Jednak je to hlavní hrdinka, která má určitou psychickou poruchu. Její nutkání rovnat věci a počítat už mnohé nepřekvapí, zvlášť když bydlí na takovém maloměstě. A hlavně to tajemno, to je největším lákadlem. Kniha může být sebevíc nudná, špatná nebo jazykově slabá, ale když se děje něco neznámého, temného až duchařského, určitě to naláká všechny.

A to je právě ten největší tahoun. Až do konce jsem čekala, kdo za tím stojí, co se stalo se zmizelými a tak dále. Závěr mě překvapil napůl, dalo se to předpokládat, určitá vodítka byla. Přesto jsem nečekala úplně vše. Na takovou jednohubku spokojenost. Klidně to mohlo být delší a výpravnější, vůbec bych se nezlobila. Napínání bylo fajn .

MišusWinner
16.04.2021

Příběh děsivý ale nápaditý. Stále mě víc a víc zajímalo jaka je v tom záhada. Rozuzlení a úplný konec nečekaný.

DK197
27.03.2021

E-KNIHA: Z nějakého mě neznámého důvodu se anotace snaží tvářit, že jde o děsivý fantasy příběh. Přitom o fantasy (a horor) se kniha otře dost pozdě. Já dílko vnímala spíš jako psychologickou sondu do života dívky, které se dotkla katastrofa. A jak a jestli se s ní vypořádat a žít dál. Na pozadí toho se však pořád drželo tajemno a napětí, které vygraduje v nečekané finále. Jo, řekla bych, že psychologicky i atmosféricky si kniha vede velmi dobře. Právě to tajemno bylo jednou z věcí, proč jsem hltala stránku za stránkou. U většiny knih totiž při čtení sbíráte náznaky, indicie, domněnky a kolečka v mozku se otáčejí... produkují nápady co a jak a proč. Tady jsem dlouho, předlouho nechápala vůbec nic a neměla ani co sbírat. To bylo tak strašně skvělý! Nehledě na to, že postavy jsou také velmi milé. Za mě se to povedlo. Doporučuji, ale spíš dívkám.

Sali88
14.02.2021

Do čtení téhle knihy jsem šla s tím, že nebude dobrá, nic jsem od ní nečekala a proto mě nemohla zklamat. Je to jedna z těch knih z mého období hromadného nakupování levných knih a doma už ji mám skutečně dlouho.

Kniha vás zavede do městečka Cryer's Cross, kde se ztratí jedna ze studentek. Nikdo neví, co se s ní stalo. Po nějaké době se Niko, kamarád Kendall, která ve městě žije, začne chovat podivně. Následně se v knize stanou ještě další dvě zásadnější věci, které vám prozradí anotace(sahá dál než za polovinu knihy), na konci rozuzlení a to je všechno. Autorka se snažila zapojit problém OCD, což se v tomhle případě zrovna nepovedlo, a vyzní to v podstatě jako by vám někdo řekl, že lidé s OCD jsou ti, kteří si pořád myjí ruce. Kendall tu řeší něco jiného, ale vyzní to v podstatě stejně, v podstatě nic o OCD vám to neřekne.

Nápad kniha špatný nemá, jen kdyby zpracování bylo úplně jiné. Nemám nic, co bych vám na téhle knize doporučila, ale jsem ráda, že jsem přečetla další knihu z hromady:rozhodnu se, jestli si ji nechám, až si ji přečtu.

bookswithmarry
23.09.2020

Malá, útla knižka ale s perfektným príbehom vo vnútri.
Už samotná anotácia mi napovedala, že sa mi táto kniha bude páčiť. A prvý dojem nesklamal.
Rýchlo som sa dostala do deja a nevedela knihu spustiť s rúk. Kniha bola miestami dosť Creepy, hlavne vsuvky medzi jednotlivými kapitolami. Zo začiatku som si myslela, že sú to len nejaké veršíky z iného diela, ale postupom času mi do deja zapadli a pochopila som že sú súčasťou hlavného príbehu.
Vôbec by ma nenapadlo, že kniha skončí tak ako skončila.
Príbeh je písaný veľmi pútavo a drží čitateľa v napätí a po celý čas.
Kniha sa číta ľahko a dosť rýchlo, keďže sa chcete dozvedieť, čo sa vlastne stalo a ako bude dej napredovať.
Dej celý čas pekne graduje až k prekvapivému záveru.
Hneď som si obľúbila hlavnú postavu Kendall. Príbeh som prežívala spolu s ňou a niekedy sa aj mne stalo, že mi po chrbte prebehol mráz. Taktiež sa mi páčila postava Jaciána, ktorý bol zo začiatku tajomný a divný ale nakoniec odkryl aj svoje svetlé stránky.
Kniha je podľa môjho názoru mierne horrorová. Nič viac ma totiž nevie vystrašiť, alebo zanechať vo mne divné pocity, ako to keď neviem čo alebo kto za všetkým stojí a celá situácia je veľmi divná a nezvyčajná.

KatnissLavender
05.08.2020

Za mě se jedná o velmi povedený thriller pro mladší čtenáře... Musím ale přiznat, že mne nezklamal ani v mých třiceti letech ;)

Viviana-Mori
29.06.2020

Jedna z těch, po kterých jsem v knihovně sáhla čirou náhodou, zaujal mě název, obálka. Čekala jsem teda úplně něco jiného, už po pár stránkách mi došlo, že jde o YA literaturu, ale proti té nic nemám. Hlavní hrdinka byla dobrá a kupodivu mě nikdo v knize neštval, což se snad stalo poprvé v životě. Knihu jsem s chutí dočetla, děj byl takový roztomilý, až na ten konec, ten byl docela temný, jen jsem čekala, že se něco stane mnohem dřív. Ale ve výsledku a při svém zaměření považuji knihu za celkem příjemnou a oddychovou četbu.