Prokleté město

Prokleté město https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145154/mid_proklete-mesto-Z5n-145154.jpg 4 273 73

Městečko Cryer's Cross je nenápadné místo, kde se nic zvláštního neděje... Až do chvíle, kdy beze stopy zmizí jedna ze studentek místní školy. Kendall Fletcherová ji ani moc neznala. Po dalším zmizení ale začne slyšet hlasy zmizelých studentů. Jde z toho strach. V Cryer's Cross je ukryto dávné tajemství a nad všemi obyvateli se vznáší děsivé prokletí. Podaří se Kendall odhalit pravdu a nezešílet při tom?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Cryer's Cross , 2011

Alena_S
20.10.2015 4 z 5

Pěkný malý oddechový horor, i přes hodně pomalý rozjezd se díky atmosféře čte skoro sám :)

maca5449
22.09.2015 4 z 5

Velmi milé překvapení. Četla jsem především kvůli zvědavosti, zda se autorka drží toho "divného" stylu vyprávění jako v sérii Lovkyně snů. Nedržela. Naštěstí. Jasně hororová linka byla přitažená za vlasy, ale jinak moc hezký příběh.

Claudius
26.08.2015 4 z 5

Přečteno za jediný den, částečně protože se to dobře četlo, a částečně protože je to celkem krátké. Líbily se mi moc vztahy mezi postavami, všichni se k sobě chovali moc pěkně. Hlavně vztah Kendall k Nikovi musel dojmout každého. O to slabší byla hororová linka. Celé to budilo spíš depresi než strach, ale i to je úspěch. Holt školní lavice jsou děsné svině. Třicet pět, sto, třicet pět, sto!

Vianescee
13.07.2015 4 z 5

Kniha na mě působila poněkud zvláštně, nejspíš stylem psaní. Byla to příjemná a dobrá četba. Postavy mě celkem zaujaly. Jinak zajímavý příběh s prvky fantasy ke kterému se nejspíš časem vrátím jako k oddechovému čtení.

mynonka
03.07.2015 4 z 5

Koupila jsem ji jako dárek k časopisu a vzala si jednou do vlaku jako lehčí čtení a vlastně jsem ji už nedala z ruky. Překvapila mě jak byla čtivá. Nejedná se o žádnou těžkou literaturu, ale k mému překvapení mě to vážně bavilo a město i s jejími obyvateli jsem si zamilovala :). Poprvé za dlouhou dobu někde nenásilně vybudovali vztah mezi dvěma puberťáky a do půlky knihy jsem si nebyla absolutně jistá, jestli se mezi nimi vůbec někdy něco stane. Palec nahoru!

DRALI
28.06.2015 3 z 5

Hm tak určitě nejsem "cílovkou" tohohle příběhu. Nicméně musím říci, že mne to celkem bavilo. Ale jak říkám je to spíše pro náctiletá děvčata. Ale jedno musím uznat.. Celá kniha je psaná ve velmi nezvyklém vyprávěčském stylu. Po počátečním šoku jsem to vydejchal a ono to fungovalo..

misazemanka
23.06.2015 5 z 5

Do této knihy jsem se asi zamilovala.Přečetla jsem jí během chvilky a děj mě uplně uchvátil.Nejlepší byl podle mě závěr,když hlavní hrdinka díky své "poruše" přežila a poté se dozvěděla minulost té záhadné lavice.Rozhodně doporučuji přečíst.

Andýsek11
17.06.2015 4 z 5

Od této knihy jsem čekala hororový příběh, který bohužel odezněl v závanu několika stránek. Sice se kniha četla celkem snadno a oddechli jste si při ní, ale místo „hororovky“ jste spíš četli psychologickou fantasy knihu s romantickými prvky.
Příběh se ze začátku táhl a ke konci byl uspěchaný.
Ale i přes tato negativa jsem si čtení této knihy užila a odpočinula jsem při ní.

Terva
20.05.2015 3 z 5

Příběh má strašně dlouhý rozjezd. Vlastně až na stránku 100 se skoro nic neděje. Pak dostane příběh lehce mysteriozní nádech šmrncnutý hororem. Druhá půlka je tedy o dost lepší. Jako celek je to lehké, nenáročné a čtivé. Za Kingovský konec, přidám jednu hvězdu. Malá ochutnávka: Klid a ticho Nás zneklidňuje, rozrušuje Naše ztrápené duše. Těkáme po podlaze, zahořklí, netrpěliví, odstrkujeme z cesty ostatní. Hledáme nový život. Pak znovu utichneme, vrátíme se na své místo. Vzpomínáme. Doufáme. Šetříme energii na další den.

lena_itf
12.05.2015 4 z 5

Když jsem začala číst tuhle knížku, říkala jsem si... proboha, co to je? Jako číst scénář k filmu. Ale pak jsem se do toho začetla a můžu říct, že jsem se nedokázala odtrhnout. Těch 165 stan jsem dala za den :-D . A to už nejsem teenager. Taková oddechovka,žádné složité texty. Za mě palec nahoru :-)

tsal
06.05.2015 3 z 5

Kdybych knihu nedostala zadarmo, nikdy bych se k ní nedostala, a pravdou je, že mi v knihovně nejspíš nepobude dlouho. Jde o oddechové čtivo pro omladinu tak 13-15 let se slabostí pro romantické příběhy, protože o tom hlavně kniha je. O romantice, o vztazích, o sebepoznávání, kterým si projde každý puberťák. Nadpřirozená linie by tu vůbec nemusela být, je jen úvodem a závěrem příběhu, pomocník při gradaci emocí hlavních hrdinů. Styl psaní je pak jednoduchý, přímočarý a autorka sází spíše na kratší věty než dlouhá souvětí. Jedinou zvláštností jejího slohu je přítomný čas, v němž vše píše a s nímž jsem zprvu dost bojovala.

I přes všechna tato negativa jsem ale knihu bez potíží přečetla za jedno odpoledne. Bavila mě. Příběh i hlavní hrdinové měli šmrnc, děj plynul svižně, emoce hrdinů byli uvěřitelné a snadno lákaly k dalším stranám. Taková jednohubka mezi hlavními chody. Pokud tedy máte Ztracené město někde po ruce a chcete něco lehčího, nevidím důvod, proč po něm nesáhnout.

Allia
19.04.2015 2 z 5

Pokud čekáte napínavý hororový příběh, zklame vás. V podstatě jde o psychiatrické (tak trochu porucha Kendall) lovestory s hororovými prvky. Ono jako námět by zas tak špatný nebyl, (i když mezi námi, taky nic nového) ale zdálo se mi to dost osekaný a nepropracovaný, a asi tak do půlky knihy jsem si musela zvykat na styl psaní. Za mne opravdu ne. Dalo by se s tím krásně vyhrát, jenže tohle fakt bylo odfláknuté. Zasloužilo by si to více rozvinout, více propracovat postavy a vlastně i celý hororový děj, aby byl opravdu hororový, ale to bych chtěla asi moc.

PeterDzurjaník
08.04.2015 3 z 5

Kniha klame telom. Obálka, názov aj predstavenie deja na prebale sľubujú napínavý horor v prostredí zapadnutého amerického mestečka kde miznú mladí študenti. Takže mnoho čitateľov očakávajúcich zimomriavky a napätie po nej iste siahne.

Popravde však treba povedať, že skutočného hororu je tu pramálo a objaví sa najmä v závere. Naopak väčšinu knihy zaberá romantická linka medzi Kendall a Jaciánom so značnými žánrovými klišé: dievča má priateľa, ktorého pozná už od detstva, prichádza tajomný nový mladík vyznačujúci sa nevrlosťou a nepríjemným chovaním k hrdinke a vám okamžite docvakne ako tento milostný trojuholník skončí. A záhada miznúcich študentov je niekde v úzadí, prebubláva príbehom, aby sa vynoril v závere a poskytol mu vyvrcholenie.

Nechcem tým knihu zhadzovať. Len upozorňujem, že ak nie ste len občasný čitateľ ale čítanie je pre vás naopak koníček, nemajte prehnané očakávania a je možné, že vás kniha skôr sklame. Ale ako oddychovka (prečítanú ju máte skutočne veľmi rýchlo), pri ktorej nemusíte príliš premýšľať a navyše ste v tých správnych rokoch dospievajúcich dievčat, funguje celkom dobre a viem si predstaviť, že si svojich verných čitateľov nájde. Ani pôvodná zápletka, ktorá má vysvetliť čo vlastne stálo za znepokojivými udalosťami nie je úplne márna a zaujalo ma aj využitie obsesívno-kompulzívnej poruchy. Mne osobne tu chýbalo viac prvkov hororu a tajomna či postupné odhaľovanie stôp, ktoré by sa nachádzali aj v priebehu príbehu a nielen v jeho závere. Takže priemer ako remeň!

Nagadir
14.03.2015 3 z 5

Taková obyčejná, nenáročná a jednoduchá oddechovka.

Terinka14
28.02.2015 5 z 5

Tahle knížka je naprosto ůžasná. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní ale nakonec se mi zalíbil. Moc pěkná knížka a hlavně zajímavý nápad.

klarik
10.12.2014 3 z 5

No...musím říct, že mě tato knížka moc nezaujala. Ze začátku jsem byla nadšená, ale pak? Celá prostřední část byla věnovaná jen Jaciánovi a Kendall a konec se mi zdál strašně uspěchaný, ačkoliv nápad s prokletou lavicí byl dobrý. Na to, jaký má autorka úspěch to bylo dost slabé. Čekala jsem od ní víc.

anezka13
12.10.2014

Ze začátku se mi to číst nechtělo :) ale konci mě to překvapilo a nemohla jsem se od té knihy odtrhnout :D

ivzu77
14.08.2014 4 z 5

I když nejsem teenager, kniha se mi líbila :-)

Kotomi^^
31.07.2014 5 z 5

Strašně se mi líbila ta obálka tak jsem po ni prostě v knihovně šáhla. A jsem za to ráda. Příběh se mi moc líbil mělo to skvělou atmosferu.

katerinad
06.05.2014

Knihu nemůžu hodnotit hvězdičkami, protože upřímě jsem se nedostala přes pátou kapitolu. Kniha vypadala slibně i přes nižší hodnocení, ale tím bych se tak nenechala odradit jako hlavní hrdinkou, která mi po pouhých pár stránkách připadala jako Mary Sue. Ano měla sice nějaké chybky, třeba tu poruchu, ale jsem si jista, že kdybych četla dál její porucha by byla nakonec tou nejlepší věcí, na její osobě.
Nechci to nějak hanlit, ale pro mě to nebylo.

tajemno psychologické thrillery zmizení lidí nadpřirozené jevy

Lisa McMann
americká, 1968