Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794

Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63292/mid_muj-pribeh-ve-stinu--63292.jpg 4 116 28

Píše se rok 1792. Isabella, dcera šlechtice, žije na zámku kousek od Paříže. Ve Francii však zuří revoluce. Město ovládne hrůza a teror a rodina hledá úkryt na venkově. Budou tam však všichni v bezpečí? Uniknou krvavému ostří gilotiny? Zažijte historii na vlastní kůži s edicí Můj příběh - sérií napínavých svědectví o životě minulých staletí.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Fall of the Blade: A Girl's French Revolution Diary, 1792-1794 , 2009

kate9326
08.12.2021 4 z 5

Knížka mi připadala hodně krátká...bohužel, odrazilo se to i na popisování děje.
Odhadovala bych ji jako čtení pro mladší děti- první stupen zš. - Některé kapitoly byly poměrně neobsáhlé a připadaly mi odbyté...Představitelka jakoby nevěděla, jestli se chce událostí aktivně zůčastnit, nebo pouze pozorovat...což je ale zčásti dané okolnostmi. Postava jejího bratra se objevuje, jen aby záhadně zmizela, a dál už nevíme, kde skončil. Stejně, jako její rodiče. Romantická linka je uspěchaná a dost nedůležitá...i bez ní by příběh mohl o událostech vypovídat...a ten konec, vždyt to není pohádka z "červené knihovny"...oops...

Lejčís
02.08.2021 3 z 5

Zpočátku jsem se vůbec nemohla začíst, hlavní hrdinka mi připadala jako přespříliš naivní dítě a na to, že její otec byl členem Národního shromáždění, měla velmi malý přehled o tehdejším dění. Vysvětlení, že otec ji chtěl držet stranou od těchto záležitostí, mi přišlo tak nějak chabé. Postupně jsem si k ní však začala vytvářet bližší vztah a ke konci už jsem na ni byla doslova hrdá, i když některé pasáže představovaly menší klišé.
Na jednu stranu si myslím, že by knize neuškodila větší hloubka, na druhou stranu, když vezmu v potaz, že je primárně určená mladší čtenářům, stačí na to, aby v nich vzbudila zájem o tuto problematiku, jejíž hlubší poznání mohou následně získat v další literatuře. Sice jsem od knihy původně čekala víc, ale rozhodně nejsem zklamaná :) Pokud si chcete lehkou formou připomenout dějiny VFR, tahle kniha by mohla být příjemnou volbou :)

sanulllka
14.06.2021 5 z 5

nádherný příběh mladé dívky která se nevzdává a bezhlavě se z vězení vrhne na dobrodružství

nicolettkaa
06.11.2020 3 z 5

Jako náhled do Francie v 18. století to není až tak špatné. Myslím, že co do kvality se může rovnat s ostatními knihami z této edice. Doporučuji spíše mladším ročníkům jako doplnění učiva dějepisu.

mysik612
02.01.2020

Pro ty, co to chtějí číst kvůli historii, OK, ale na počtení nic moc.

Kimina35
18.11.2018 5 z 5

Krásně napsaná knížka ????

Pythonissam
03.10.2018 5 z 5

Zajímám se o historii a hlavně tedy o Marii Antoinettu. Příběh mne dojal, jelikož tam byly i prvky, co se s Marii nakonec stalo.

Adelaide777
15.10.2017 3 z 5

Kniha skvěle popisuje Velkou francouzskou revoluci. Určitě bych ji doporučila všem milovníkům historie.

Palorizek85
24.07.2017 4 z 5

Lepší než příběh z Egypta. Doporučil bych všem maturantům z dějepisu...pro dokreslení děje.

Barbra06
01.08.2016 3 z 5

Ač se mi příběh docela líbil, dávám jen tři hvězdy, protože z téhle série jsem četla zkrátka lepší. Navíc mi přišel její útěk z věznice docela nereálný.

Martina.wardas
26.06.2016 5 z 5

úžasná knížka

niki-chan
11.05.2016 4 z 5

Mě osobně kniha zaujala, nejen obdobím, ve kterém se odehrává, ale i osobními zkušenostmi dívky. Navíc se četla velmi snadno z

EllieK.
30.03.2016

Mě to vůbec nechytlo... Přečetla jsem jednu stranu a víc už to do ruky nevzala!!! Takže to ani hodnotit nebudu...

Silencia
03.03.2016 2 z 5

2,5*. Tahle kniha jen potvrdila moje negativní smýšlení o Francii.

ARosen
23.12.2015 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu dost zaujala, o Velkou francouzskou revoluci jsem se zatím moc nezajímala, je to dost zajímavé téma a tahle kniha byla psaná ze zajímavého pohledu, ale hodně mi to zkazil useknutý konec, určitě by se to dalo lépe dopsat.

ellypusik
10.07.2015 3 z 5

Kniha byla rozhodně poučná a co mě mile překvapilo byl fakt, že to nebylo psané jako nějaká dokumentární encyklopedie té doby. Bylo to zlehčené a přitom poučné. Hodně mě to přiblížilo tu dobu a co to vše, musím dát 3 hvězdy.
Co mě však velmi zklamalo, byl styl psaní jako takový od paní spisovatelky. Myslím tím naivitu Isabelly a otevřený konec (nesnáším). Občas bylo opravdu silně vidět, že se Reidová ztrácí a našla jsem tam asi dva nepřesné údaje (já se totiž o francouzskou revoluci zajímala už mnohem dřív, než jsem tuto knihu vzala do rukou).
Avšak stále si myslím, že je to fajn knížka :)

vikaa
22.05.2015 3 z 5

Knížka zcela určitě přibližuje mladým čtenářům dějiny poutavějším způsobem než učebnice. Přesto tomuto příběhu podle mě něco chybí - možná je to konec, ve kterém se nedozvíme vůbec nic o osudu dalších postav příběhu a vlastně ani o dalším osudu hrdinky. Víme jen, že se ji podařilo potkat zřejmě budoucího partnera a dostat se spolu s ním bezpečně za hranice. Myslím, že tento příběh mi brzy vyšumí z hlavy...

kuceju
02.03.2015 3 z 5

Četlo se to samo...Už jsem si říkala, že by to mohla být opravdu dobrá kniha, ale ten konec! Kdyby to tak neusekli a dokončili by příběh, byla by to asi nejlepší kniha z téhle série. A taky-

Samaret
17.11.2014 5 z 5

byla jsem nadšená a melancholie, která mě po knize přepadla byla celkem oprávněná. Moc jsem knize nevěřila, protože francouzká revoluce je už tak strašně omílaná. Nebylo to sice nic nového, ale blo to skvěle pojaté. Rozhodně úžasná kniha.

HlEva
08.08.2014 3 z 5

Příběh ve kterém se objevují historické události. Psáno ve formě deníku, který však nebyl psán v době, kdy se kniha odehrává.

Francie Velká francouzská revoluce (1789-1799) dějiny pro děti a mládež

Sue Reid
britská, 1970
2009  82%Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l.
2011  77%Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794

Kniha Ve stínu gilotiny: Deník dívky z období Velké francouzské revoluce, 1792-1794 je v