Počátek

Může se sen o lásce k upírovi stát skutečností? Šestnáctiletá Raven se odmalička touží stát upírkou. Žije v malém městečku jménem Dullsville a nemá to právě lehké – nerozumí si příliš se spolužáky, kamarádí se pouze s farmářskou dívkou Becky a pochopení nenachází ani u svých rodičů. Hodně času tráví na hřbitově a okouzleně pozoruje staré strašidelné sídlo na kraji jejich městečka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/84446/pocatek-84446.jpg 4.1127

Upíři polibky (1.)

The Beginning (2003)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Zoner Press

katchamccall

Už mi není -náct, takže jsem občas Raven nechápala. Vlastně, jsem ji vůbec nechápala. Evidentně s ní hormony dost mlátily. Moje vojenský boty, můj gotický kluk - když jsem tohle spojení přečetla asi po 10., tak už mi to fakt lezlo na nervy. Alexander je ukňouranej jako Eda z Tvajlajtu (ano, tým Jacob), ale rozčiloval mě podstatně míň, než hlavní hrdinka. Každopádně, sérii jsem nucena dočíst, když už jsem ji koupila. Takže opravdu doufám, že se Raven někde praští do hlavy a začne se chovat normálně a Alexander zakousne pár dullsvillských obyvatel a stane se z něj predátor, kterým má sakra bejt.

Sarajana

Pěkná oddechová kniha s hezkým příběhem.

Ekiara

Nemám nic proti knihám o upírech, fantasy, mírné šikaně ve škole... Ale opravdu nemám ráda takové to, když je kniha zkrátka jen o tom způsobu, aby hlavní postava vypadala k politování a pak zároveň abychom si ji brali jako za hrozně hustou drsňačku...
Tato holčina Riven mi od začátku lezla na nervy.. Celou dobu jsem si nemohla vyhnat z hlavy to, jak mi děsně... Ani ne egoistická, nevím jaké je na to slovo, ale je to takové to, když se někdo snaží vypadat jako děsná chuděra, ale zároveň něčím strašně moc výjimečná, odlišná... Riven se snažila tvářit, jako že toho strašně o upírech ví, ale spíš mi připadala jako nějaká trapná gotička, která na sebe patlá černou rtěnku už někdy od 10 let.. A nesmí chybět na každé straně zmínit, že má vojenské boty.

TerezaMondeková

PANE BOŽE!!
Na tuhle knížku se těším strašne dlouho. Vybrala jsem si ji hlavně kvůli obalu. Ten mě dostal. Dneska jsem se pustila do čtení a ještě dneska jsem ji taky dočetla. Doslova jsem se nemohla odtrhnout. Sice tam těch stran není tolik, ale i tak. Kniha je dokonalá. Díky téhle knížce miluju upíry!!
Hlavní hrdinka se mi hned líbila. Připomíná mi mě. Taky si držím od ostatních odstup, jsem divná, jsem se sebou spokojená a líbí se mi jaká jsem (až na to že já nenosím černou rtěnku, ale netvrdím, že se mi nelíbí). A hlavního hrdinu jsem si hned zamilovala.
V knize je všechno, co se mi líbí. Knihu si 100% znovu přečtu. Už se těším na další díl.

Anne95
26.08.2017

Nesuď knihu podle obalu...
No ano, čekala jsem víc. Na tuhle knihu jsem narazila jen díky obalu, který mě zaujal a po přečtení anotace jsem si ji i objednala. To, co daly do obálky, tam ubrali v knize. Nečekala jsem naivní knížku pro náctileté, která začíná tím, jak to vlastně všechno bylo. Chybí jen otřepaná fráze Ahoj, jmenuji se... Ocitáme se v mateřské škole a doputujeme až do sedmnáctim hlavní hrdinky Raven. Ze začátku to vypadá, že hůř už být nemůže, ale to je chyba. Vždycky může být ještě hůř, ne??

Konverzaci zahajuji... upíry...
Ghotička Raven a její kamarádka Becky, co nemluví o ničem jiném, než jsou upíři a doufají, že se jednou stanou jedním z nich. Ano, velice otřepané, ale jak říkám, vždy může být ještě hůř... Do strašidelného sídla na konci města se přistěhuje...?? Ano, upíří rodinka. A do koho se zamiluje jejich syn?? Samozřejmě, že do Raven... Kdo čekal něco jiného, má smůlu. Tahle knížka je plná otřepaných klišé. Abychom jí tak nekřivdili, tak párkrát je tam nějaká ta vtipná fráze, ale to je tak všechno. Co dodat?? Ke 158 stránkové knížce už nic moc, snad možná jen to, že konec je další otřepaná upíří fráze: "Dělám to pro tvoje dobro!" A vám nezbývá nic dalšího, než jen čekat na další díl a předem se modlit, aby nebylo ještě hůř.

Rigel-nika
25.08.2017

vřele doporučuji

Nimue
25.08.2017

skvělá kniha

Lorej
24.04.2017

Ze začátku trochu zdlouhavé, ale jakmile se ponoříte do příběhu, nic vás nedonutí přestat číst!

-Dekra-
02.12.2016

Skvělá kniha. Když jsem ji poprvé dostala do ruky, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je to snad moje první kniha o upírech, ale vůbec nezklamala :)

niki-chan
27.05.2016

Sice jsem trochu mimo věk hrdinky a ke knize jsem se dostala až po komiksu, ale jsem opravdu nadšená. Konečně upír co se upíru podobá

Aríka
03.02.2016

Kniha byla super, dobře se četla, ale pro ty, kteří jsou zarytými fandy Stmívání to není. Příběh jsem si zamilovala a musím říct, ze jsem se nemohla dočkat az si přečtu druhy dil :) jednoznacne doporucuji. Jsem ve věku hlavni hrdinky a skoro bych řekla, ze s ni soucitim :)

Luccy78
04.10.2015

Kniha je pěkná, dobře se čte, jednoduchá, ale už jsem nejspíš věkově někde jinde...

tsai.
05.04.2015

Jakmile vidím slovo upír, nemůžu knihu jen tak přejít :-) Jako oddechové čtení ideální...

pate.langdon
24.01.2015

krásná, vtipná, sympatická, oddechová. Popsání knihy ve čtyřech slovech. Rozhodně doporučuji! Tedy pokud nejste zatvrzelí fanoušci Twillight ;) :D

Damonka18
14.09.2014

Krásná knížka. Ale to říkám na všechny. A taky je to pravda knížky jsou to nejlepší na světe. Už čtu druhý díl.

ellypusik
25.08.2014

Miluji knihy s upíry atd. A kniha byla vtipná a zajímavá, ale... zdlouhavá, vždyť hlavní hrdinové se poznali, jako fakt poznali až na nějaké 80 str. a políbily se až na 130 str. a kniha měla něco přes 160 str.. takže .......4 hvězdičky :))

lucka4
05.06.2014

Panebože!! :33
Už od začátku mě kniha velice zaujala, s počtem přečtených stran jsem se víc a víc těšila až se Raven s Alexandrem dají do hromady....ale ten konec :O no už se nemůžu dočkat 2.dílu :)) hned si ho jdu objednat ;)

dominika25
01.06.2014

Klasičtí upíři česnek, zuby, rakev. Vtipné a oddechové čtení.

spencer
21.05.2014

Byla to dobrá knížka ale myslím si že je spíš pro čtenářky do 13 let. Na mě už byla taková... nevím jak to říct.
Příběh se mi líbil, byl zajímavý a určitě si přečtu i další díly :)

CHB-SPQR
22.04.2014

snadné 'zabití' času při odpoledni. Dobrý :)

Lira
11.03.2014

Podle mě taková jednoduší, hodně romantická a ,slaďácká' knížka. Přiznám se, že jsem se dost bavila, ale v některých částech i brečela. Věci jako odloučení, či zlomení srdce z pohledu hl. hrdinky mě v některých chvílích opravdu rozesmutní. Ale pro ty, co si nepotrpí na dlouhém čtení, je toto přesně kniha pro ně. Jsem však též zvědavá, jak to bude pokračovat. Četla jsem mangu, ovšem ta s tímhle moc nesouvisí a bylo by lepší, kdybych si dříve přečetla tu knihu, aby mě tolik děj nemátl.

vlkove
30.08.2013

Příjemná oddychovka pro mladší holky 10-13 LET. :)

Dandulka
24.10.2012

Už dříve jsem měla v ruce komiksy a moc se mi líbily a ani kniha mě nezklamala. Je to příjemné čtení na odpoledne.

hanapaimen
26.09.2012

I když nejsem velkou fanynkou tupých sladkých a romantických příběhů kde je dívka-smrtelnice a její princ-upír, tohle je moje snad nejoblíbenější knížka z téhle tématiky - miluju jí, jako celou tuhle sérii ♥ Jen škoda že v češtině to vychází tak pomálu. :(

Yuna97
10.09.2012

Jako první jsem četla provedení v manhwě a to mi tak nějak přirostlo k srdci a tak jsem si řekla, že se pustím i do knižní série, když jsem na ni narazila....První díl se mi moc líbil ^^ Já sice nejsem na takovou tu přeslazenou romantiku, ale tohle se mi opravdu líbilo :D Momentálně mám už konečně druhý díl a tak jsem zvědavá, jaký bude on :3

johisa
13.08.2012

Moc se mi to líbilo a přečetla jsem to jedním dechem, ale ten konec jsem teda moc nepochopila. Těším se na druhý díl.

ciniminisek
30.07.2012

Příběh se mi moc líbil.Bože takový konec-hned se pouštím do dalšího dílu.Za mě 100%!!!

netty.vanity
29.04.2012

Zajímalo by mě, jestli se mi ještě někdy podaří najít kvalitní literaturu s upíří tématikou.. Protože zatím je většina na jedno brdo. Dobrý způsob,jak se zavděčit náctiletým fanynkám Stmívání, ale já jsem na takovou četbu asi přeci jen stará. Což o to,čtivé to je,ale ten pitomý a imbecilní příběh byl zkrátka moc.. nechápu,proč dnešní autorky musejí do spojení s upíry dávat styl gothic.Ale vlastně ano,protože je to tak děsně "cool".Tak o co tu kráčí?Holka,která si strašně zakládá na svém gothickém vzezření sní o tom,že se stane upírkou.. stěží hledá spřízněnou duši,ale když se do města nastěhuje další gothic s černými vlasy,bledou pletí a pověstí upíra,tak je najednou ruka v rukávě.To je tak strašně trapné,průhledné a jednoduché.. Kdyby se tito rádoby umělci raději snažili po sobě zanechat kvalitní tvorbu,než aby se jen zavděčovali puberťákům..

Lusius
26.03.2012

Nevím jak těm kteří nečetli komiks ale mě se to četlo vcelku hezky a rychle. Komiks mě chytil sice více, ale i tady sem si našla svoje :D