Smrt krásných srnců

Koupit

Povídková kniha, ve které Ota Pavel vzpomíná na šťastné dětství před válkou i neradostná válečná léta. Ústřední postavou je jeho otec Leo Popper, obchodní zástupce firmy Electrolux.

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/591/smrt-krasnych-srncu-v6x-591.jpg 4.32360

Kniha Smrt krásných srnců

tuommo

Krásné povídky prostoupené melancholií, smutkem i humorem a nadhledem. Popperovi se s osudem rvali v dobách krutých, ale uměli si život i užívat - těch oscilací tam bylo dost a Ota Pavel dokázal famózně ty extrémy popsat a překlápět. Kloubouk dolů.

Vivetkav

Krásná kniha ... byla jsem mile překvapena v jak malém obsahu je tolik příběhů a síly a jak to bývá do filmu se věci nedají ..je to škoda , ale proto kouzlo knih je .. jdu si stáhnout další...

ivetka859

Prvotně je knížka něco jako rodinná kronika od prvorepublikových prodejních úspěchů, přes útrapy Židů v druhé světové válce, až po utlučení všech ambicí v komunismu. Na druhou stranu silně vzbuzuje emoce; tak jako v názvu se proplétá něco moc krásného s něčím tuze smutným, stejně tak v celém dějí se střídají ladné obrazy přírody s krutou ironií osudu. Celé se mě to hodně dotklo, ačkoli je to tak krátká knížka.

Amneris

Ota Pavel dokáže svým poetickým psaním potěšit i pohladit po duši. Také stejnojmenný film díky režii pana Kachyni je moc povedený.

petkasable

Knihu jsem četla jako povinnou četbu a byla to jedna z mála, která se mi líbila.

A.books

Krásná kniha

DuncanIdaho

Smrt krásných srnců je krásná poetická kniha, do které dokázal Ota Pavel dostat i smutek a životní krize. Při čtení jsem přímo viděl probíhající děj, otce Lea, Karla Proška, matku, ...

Housenkář

Smutek a melancholie mezi řádky