niki-chan niki-chan komentáře u knih

Magie pro začátečníky Magie pro začátečníky Kelly Link

Po knize jsem sáhla především kvůli jejímu názvu a obalu. A čekala jsem tak trochu více magie a kouzel. První povídka o kabelce byla perfektní, zajímavá dějem, postavami i stylem. Po dočtení této jsem ale zjistila, že povídky jdou nějak od 10 k 5. A u poslední povídky jsem už byla dost zklamaná. Originalita se nedá popřít, ovšem mě moc neučarovala

07.08.2016 3 z 5

Garfield bradami vzhůru Garfield bradami vzhůru Jim Davis

Můj nej kocour s jeho nej mňamkami

29.07.2016 5 z 5

Země přízraků Země přízraků Richard A. Knaak

Příjemná oddychovka, neurazí, ale ani nijak zvlášť nepřekvapí

29.07.2016 3 z 5

3 příběhy o Šmoulech: Černí šmoulové, Létající Šmoula, Zloděj Šmoulů 3 příběhy o Šmoulech: Černí šmoulové, Létající Šmoula, Zloděj Šmoulů Pierre Culliford

Moji oblíbení malí hrdinové v akci, příběh o černých Šmoulech nemá chybu :)

26.07.2016 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Dějově nebyl román špatný, určitá míra naivit se dala čekat, ale to, co občas ukazovala hlavní hrdinka, bylo moc. I ostatní charaktery byly někdy mimo. Ve srovnání s ostatními díly autorky, mi opatství přišlo slabší.

21.07.2016 3 z 5

Leonardo Da Vinci - Renesanční člověk Leonardo Da Vinci - Renesanční člověk Dan Danko

Velmi dobře zpracovaný příběh a kresba, velkým plusem jsou i přetisky Leonardových děl

14.07.2016 4 z 5

Kočka, která věděla kudy kam Kočka, která věděla kudy kam Lilian Jackson Braun

Celkem dobrá krimi. ale čekala jsem, že kočka(y) bude mít větší prostor, navíc většinu knihy tvoří popisování osob a různá setkání, vlastní vyšetřování je na pár stránek.

14.07.2016 3 z 5

Nehodná dcera rodu Smiřických Nehodná dcera rodu Smiřických Anna Březinová (p)

Jak je již psáno přede mnou. Románově dobré, historicky horší. Trochu zmatek dělá přeskakování mezi postavami a ději, ale dobře se čte

12.07.2016 3 z 5

Jeptiška pro markraběte Jeptiška pro markraběte Naďa Horáková

Tak tahle kniha mě opravdu bavila. Styl psaní velmi zajímavý. A to, jak přiblížila danou dobu se jen tak nevidí. Jen markrabeti se mohlo věnovat více prostoru. Jsem ráda, že v našich končinách se najdou takoví autoři

12.07.2016 4 z 5

Ztracené duše Ztracené duše John Connolly

Pro mě ta nejlepší kniha od autora. Děj se netáhne, dost se člověk dozví o minulosti Parkera, navíc ta temná atmosféra kolem. Prostě bomba

11.07.2016 5 z 5

Černý anděl Černý anděl John Connolly

Pro mě trochu slabší než předešlé romány, ale stojí za přečtení a pozornost. Navíc se děj přesune i do naší země, čímž jsem byla příjemně překvapená

11.07.2016 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Sice mě dost rozčilovala nerozhodnost mezi princem a Aspenem a tím trochu oslabený další děj, ale prostě cílená generace je jiná, navíc čte se sama během jednoho dne, za což má rozhodně plusové body. Plus mě zaujal deník Gregoryho, který ukazuje naprosto jiný pohled na Illeu

11.07.2016 4 z 5

Inkvizitorova žena Inkvizitorova žena Jeanne Kalogridis

Knížka byla velmi čtivá, detailní popisy míst vás přenesou do dané doby a svedete se vcítit do myšlení jednotlivých postav. Velkým plusem je skutečnost, že nejedna postava je historicky podložená, což potěší každého příznivce minulosti. A děsivý popis inkvizice nenechá v klidu. Zklamal mě ovšem název, slibovala jsem si opravdu ženu, která je doopravdy manželkou inkvizitora. Navíc ten časový úsek... rozhodně bych dala 3 a půl hvězdy, kdyby to šlo

30.06.2016 3 z 5

Attila - Konec světa přijde z Východu Attila - Konec světa přijde z Východu William Napier

Velké plus této knihy je čtivost. To je ale asi tak všechno. Osobně se mi vůbec nelíbilo zpracování, postavy byly zvláštní a jejich jednání prapodivné.

27.06.2016 2 z 5

Váš zakrslý králík Váš zakrslý králík Monika Wegler

Dobrá příručka pro všechny, kdo chtějí chovat a chovají zakrslé králíčky. Věnuje se všemu, od jídla a bydlení až po soužití králíků ve skupině

24.06.2016 5 z 5

Maskovaná smrt Maskovaná smrt Rainer Bernfeld

Můj nejoblíbenější komisař dětství a i dnes. Rex je jednička a tyhle knižní příběhy jsou příjemně čtené detektivky

15.06.2016 5 z 5

Final cut – Vrah z internetu Final cut – Vrah z internetu Veit Etzold

Dost drsné a zároveň čtivé. Nejvíce mě děsí fakt, jak snadno jsme dohledatelni na internetu a jak jednoduché je klamat okolí. Po tomto kousku už jen tak něco nepostnete

15.06.2016 4 z 5

Calvin a Hobbes Calvin a Hobbes Bill Watterson

Super kresba, vtipné, podmanivá dvojice

13.06.2016 4 z 5

Hněv andělů Hněv andělů John Connolly

Úžasný a strhující příběh s Charliem Parkerem. Místy i děsivý, zvlášť pak moment s dívkou a chlapcem na konci. Škoda jen toho konce

09.06.2016 5 z 5

Pohanská kniha mrtvých Pohanská kniha mrtvých Starhawk (p)

Ze začátku se celé pojetí smrti a konce zdá trochu děsivé. O to větší překvapení a potěšení je ji přečíst celou. Kromě rituálů a návodů na meditace je zde velký prostor věnovaný přemýšlení a podstatě bytí. Ukazuje, že nad smrtí se máme zamýšlet a přijmout ji jako skutečnost

08.06.2016 4 z 5