Černý anděl

V ulicích New Yorku zmizí mladá žena. Ti, kdo mají na svědomí její smrt, se domnívají, že na ní nikomu nezáleží a že ji nikdo nebude hledat. V tom se mýlí. Se zabijákem Louisem ji váže pokrevní pouto. Louis je pravou rukou soukromého detektiva Charlieho Parkera. A Louis roztrhá na kusy každého, kdo se mu postaví do cesty v pátrání po ztracené příbuzné. V průběhu Louisova zběsilého pátrání si však Parker začíná uvědomovat, že Alicino zmizení je součástí záhady mnohem starší. Té, která je spojena s jednou kostnicí ve Východní Evropě, ale také s krveprolitím ve francouzském klášteře v roce 1944 a v pátrání po mytické metě, již po staletí hledají ti, kdo propadli zlu: po Černém andělu. A přesto je Černý anděl něco víc než pouhý mýtus. Je při plném vědomí. Sní. Je živý. A lidé nejsou ti jediní, kdo po něm pátrají…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/3779/cerny-andel-Jnp-3779.jpg 4.3105

Charlie Parker (5.)

Literatura světová, Detektivky, Fantasy
Vydáno:, BB art

The Black Angel (2005)

Kniha Černý anděl

Metla
03.11.2018

"Ten, kdo má manželku a děti, poskytuje rukojmí Štěstěně."
Nevím, nevím, jestli pro mne nenastal čas udělat této sérii pá-páá. Nechápejte mě špatně, oblíbila jsem si Charlieho Parkera i jeho teplé kumpány, vznáší se kolem nich fascinující směs temnoty a bolesti, zároveň však dokáží rozesmát. Mám je ráda natolik, že jsem autorovi odpustila občasné zdlouhavé místopisné pasáže, hypertrofovaný smysl pro detail a byla jsem dokonce ochotna přetrpět špatné až příšerné překlady u pár předchozích dílů. Také "Černý anděl" obsahuje několik kopanců, přesto odvedly překladatelka s odpovědnou redaktorkou lepší práci proti většině svých předchůdkyní.
Kniha mě prudila v jiných ohledech. Zápletka zaklekla do startovních bloků, na prvních 50-ti stránkách zvedla zadek a dalších bezmála 300 stran jsem čekala na startovní výstřel, aby děj mohl střemhlav sprintovat 50 stránek do finiše. Toho přešlapování na místě, točení se v kruhu, omílání stejných informací stále dokola a odbíhání k různým (někdy absolutně nedůležitým) postavám bylo tentokrát prostě příliš. Díky nezvládnuté gradaci jsem se musela do čtení nutit. Časté přednášky z dějepisu rovněž nepomohly ke zrychlení tempa, jakkoliv měl zapadlý vlastenec ve mně jásat nadšením při zmínkách o českých městech a historii. To by ovšem fakta nesměla působit tak suchopárně, jako obšlehnutá z učebnice.
Posledním šutrem do kobky Černého anděla je náboženská tématika. Padlí andělé, touha po odpuštění a návratu k Bohu, zkrátka záležitosti víry... snažila jsem se, ale nebyla jsem schopná se na tuto (byť očekávanou) vlnu naladit. A podoby Zla mám radši v abstraktnější, náznakové rovině, personifikace v tomto románu je pro mě až moc přitažená za pačesy.
Ještě dám Charliemu Parkerovi šanci, možná i dvě, pokud však na mě dál bude mávat křížem, předčítat z bible, cákat svěcenou vodou a k tomu únavně pitvat kdejakou bezvýznamnou hnidu, budeme se spolu muset navzdory sympatiím rozloučit.

Andrea81
30.09.2018

I když je to už pár let, kdy jsem naposledy četla příběhy Charlieho Parkera, pořád mě baví. A jako třešinka na dortu je, že se děj knihy částečně odehrává v Sedlci v naší republice. O nějaké kostnici tam, jsem neměla vůbec tušení, takže děkuji za dobrý tip na výlet.

moudivlacek
24.07.2018

Sice nemusím moc fantasy a scifi, přesto mě to u tohoto autora vůbec nevadí. Skvělý příběh, je tam plno z české historie, dozvíme se o dalších fanaticích na tomhle světě. Bohužel Parker se zde musí rozhodnout - pomoci obětem a lidem jim blízkým či všeho nechat a zůstat s partnerkou a dítětem. Není pro něj cesty zpět a on ví, že musí pomáhat - nikdo jiný by třeba nepomohl. Trochu je mi ho líto, ale kdyby to vzdal, nebyl by to on. Každopádně trochu tajemna jen přidává na děsu a napětí tohoto příběhu. Jsem zvědavá, jak to bude se všemi hlavními hrdiny dál. Rozhodně v sérii budu pokračovat.

Finn69
01.01.2018

Černým andělem Charlie Parker definitivně opouští detektivku a přechází na půdu fantasy, konečně už se tam docela důkladně podíval v Bílé cestě. Tentokrát je na stopě padlému andělu, ukrývanému od středověku mnišským řádem.
Není to vůbec špatné, navíc zápletka se z velké části točí kolem českých zemí - narazíte na odkazy na husity, Prahu, Kutnou Horu a zejména na známou kostnici v Sedlci (kam se budu muset urgentně podívat).

Andrea156
01.07.2017

Teď jsem s hrůzou zjistila, že je to už 5 kniha. Tato kniha se mi dostala do rukou náhodou a jsem za to opravdu ráda. Knihu jsem přímo přehltla. Moc doporučuji

babicka_amalka
26.01.2017

oblíbené téma, oblíbený autor; dobře napsáno, četba rozhodně není ztrátou času;

niki-chan
11.07.2016

Pro mě trochu slabší než předešlé romány, ale stojí za přečtení a pozornost. Navíc se děj přesune i do naší země, čímž jsem byla příjemně překvapená

fis.rena
01.04.2016

Moje první setkání s autorem a určitě ne poslední. I když mi to místy přišlo přahnané,nevadilo mi to.