Černý anděl

Černý anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3779/bmid_cerny-andel-Jnp-3779.jpg 4 142 30

Charlie Parker série

V ulicích New Yorku zmizí mladá žena. Ti, kdo mají na svědomí její smrt, se domnívají, že na ní nikomu nezáleží a že ji nikdo nebude hledat. V tom se mýlí. Se zabijákem Louisem ji váže pokrevní pouto. Louis je pravou rukou soukromého detektiva Charlieho Parkera. A Louis roztrhá na kusy každého, kdo se mu postaví do cesty v pátrání po ztracené příbuzné. V průběhu Louisova zběsilého pátrání si však Parker začíná uvědomovat, že Alicino zmizení je součástí záhady mnohem starší. Té, která je spojena s jednou kostnicí ve Východní Evropě, ale také s krveprolitím ve francouzském klášteře v roce 1944 a v pátrání po mytické metě, již po staletí hledají ti, kdo propadli zlu: po Černém andělu. A přesto je Černý anděl něco víc než pouhý mýtus. Je při plném vědomí. Sní. Je živý. A lidé nejsou ti jediní, kdo po něm pátrají…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , BB art

The Black Angel , 2005

m2056
05.09.2023 5 z 5

Super kniha chvilku to jde až na kost jak se lidově řekne autor se nebojí psát hodně odvážně čte se dobře.

HanWali
21.09.2022 3 z 5

Místy trochu rozvlacné , ale celkem napínavé a zajímavé čtení

Niu
26.03.2022 4 z 5

Tohle byl opravdu zajímavý díl. Autor by si mohl podat ruku s Danem Brownem a Charlie Parker s Robertem Langdonem. Možná tak trochu všehochuť od nějakého 14. století přes druhou světovou válku, od Ameriky do Česka. Nehledejte detektivku, hledejte spíš vývoj čtyř postav v čase a situacích (Charlie, Rachel, Louise a Angel). Autor tak nějak chňapne po předchozím díle, aby v tom následujícím mohl rozvinout některé osudy. Není to jednoduchá četba.

ArwenAragorn
09.01.2022 4 z 5

70%
Nikdo nepochopí původ zla, pokud neodhalí pravdu o takzvaném ďáblovi a jeho andělích.

Výborný thriller, tentokrát tam bylo mysteriózna hodně. Opět se tady setkáváme s trojkou Charlie, Lous, Angel. Začíná pátráním Louise po své ztracené sestřenici Alici a nakonec všichni pátrají po Černém andělovi.
Byla jsem nadšená, že tady autor píše o klášteru a kostnici v Sedlci, která má v knize důležitou roli. Potěšilo mě, že ji J. Connolly navštívil. V této knize se vůbec hodně píše o naší republice.

petulik330
09.05.2021 1 z 5

Na tuto knihu jsem se podle anotace docela dost těšila, ale po necelých 200 stranách jsem do vzdala.
Ztrácela jsem se v postavách a dějí, což je pro mne docela velký problém. Kromě toho nebylo pořádně popsané kdo je kdo, tak jsem se neměla ani podle čeho orientovat.
Jediné čím jsem si v této knize byla jistá bylo to, že mladá žena Alice zmizela. To je vše.

Ajrad1981
01.03.2021 5 z 5

Moje srdcovka.

zazvorka
26.02.2021 3 z 5

Tady jsem se sekla s výběrem. Čekala jsem detektivku, tohle už příliš zabředlo do jiného žánru. Což by mi jindy vůbec nevadilo, ale na temné zápletky v době Covidu náladu nemám. Raději se vrátím k nějakému z mých oblíbených detektivů, kteří jsou buď v pohodě, případně jim komplikují život jen takové drobnosti jako alkohol, bývalé manželky, či otravný šéf. Parker má příliš mnoho vlastních starostí na to, aby dokázal zaplašit ty mé. Překvapivé bylo, že se děj dostal až do Sedlce, to bylo sice nečekané, ale také nevítané, na návštěvu kostnice nevzpomínám ráda. Co mne ale zaujalo, byla pasáž o zbrojním průmyslu naší země. Celkově hodnotím knížku jako zajímavou, ale nepotěšila mne.

čef
04.08.2020 4 z 5

Nejlepší z knihy byla vazba na Sedleckou kostnici, českou historii a vůbec na ČR. Není moc cizojazyčných fantaskní krimi s touto návazností. Autor to zapletl dost dobře, někdy však je postav, dějů a jejich opakování v různých rozhovorech tak nějak moc. Vůbec tento žánr je někdy příliš učarovaný, takže to překračuje moje hranice přijatelnosti. Zde to bylo tak tak, ale ostatním přeji hodně osobité zábavy.

sporran
11.06.2020 3 z 5

Ač toto není můj oblíbený literární žánr, tak díky tomu, že se odkazuje na část mého rodného města, tak jsem si ho přečetla. Sedlec zde působí jako kulisa tajemna, okultismu a zla. Kniha poutavá, nicméně nechám tento literární žánr ležet. :-)

Bali111
08.03.2020 5 z 5

Zajímavá kniha. První půlka temná, nicméně natolik čtivá a napínavá, že jsem nemohla přestat číst. Nový rozměr příběh dostal s odkrytím části historie cisterciánských mnichů, náhledem do kostnice v Sedlci a propojením jednotlivých postav. Ve druhé půlce mě překvapil autorův sympatický humor, který jsem v první časti knihy nezaznamenala, ale nejspíš pro počáteční temnotu příběhu. Text se mi zdál čtivý, napínavý, mnohorozměrný a velice zajímavý.

davidurban1973
02.02.2020 4 z 5

Tato série se mi líbí, autor píše poutavě a čtivě. Každopádně tato kniha se už od předchozích čtyř dílu hodně liší. předchozí knihy se vesměs zabývaly zaporakem ala vůdce sekty - náboženství a tajemno bylo v rámci uveritelna, tato kniha už nás zavádí víc na pole fantastiky. Příběh je už více mysteriozni a autor začíná z hrdinu i zaporaku dělat víceméně nadpřirozené bytosti - aspoň to tak při četbě působí (i když by se to možná dalo vykládat jako pomatenost zločinců a psychickou zmatenost hlavního hrdiny, jenže nektere z postav tak vnímají i ostatní hrdinové románu). No, jsem zvědav v jakem duchu bude série pokračovat.
Co se mi líbilo, byla skutečnost ze celá zápletka je poskladana na motivy možných tajemství Kostnice v Sedlci a historická linka stejně jako závěr knihy se tedy odehrává v Čechách. (Akorát ty zločinecké gangy v Praze si mohl autor lépe nastudovat :) )

Eicherik
29.12.2019 4 z 5

Černý anděl je taková ta fantasy, kde podle křesťanského schématu spolu soupeří dobro se zlem. Celý příběh odstartuje pátrání po nezvěstné prostitutce, které vede soukromý detektiv Charlie Parker, jemuž pomáhají jeho svérázní a drsní pomocníci. Vyprávění je to spíše průměrné, ale zaujala mě linka, která se týká kostnice v Sedlci a ta francouzská z roku 1944.

Metla
03.11.2018 3 z 5

"Ten, kdo má manželku a děti, poskytuje rukojmí Štěstěně."
Nevím, nevím, jestli pro mne nenastal čas udělat této sérii pá-páá. Nechápejte mě špatně, oblíbila jsem si Charlieho Parkera i jeho teplé kumpány, vznáší se kolem nich fascinující směs temnoty a bolesti, zároveň však dokáží rozesmát. Mám je ráda natolik, že jsem autorovi odpustila občasné zdlouhavé místopisné pasáže, hypertrofovaný smysl pro detail a byla jsem dokonce ochotna přetrpět špatné až příšerné překlady u pár předchozích dílů. Také "Černý anděl" obsahuje několik kopanců, přesto odvedly překladatelka s odpovědnou redaktorkou lepší práci proti většině svých předchůdkyní.
Kniha mě prudila v jiných ohledech. Zápletka zaklekla do startovních bloků, na prvních 50-ti stránkách zvedla zadek a dalších bezmála 300 stran jsem čekala na startovní výstřel, aby děj mohl střemhlav sprintovat 50 stránek do finiše. Toho přešlapování na místě, točení se v kruhu, omílání stejných informací stále dokola a odbíhání k různým (někdy absolutně nedůležitým) postavám bylo tentokrát prostě příliš. Díky nezvládnuté gradaci jsem se musela do čtení nutit. Časté přednášky z dějepisu rovněž nepomohly ke zrychlení tempa, jakkoliv měl zapadlý vlastenec ve mně jásat nadšením při zmínkách o českých městech a historii. To by ovšem fakta nesměla působit tak suchopárně, jako obšlehnutá z učebnice.
Posledním šutrem do kobky Černého anděla je náboženská tématika. Padlí andělé, touha po odpuštění a návratu k Bohu, zkrátka záležitosti víry... snažila jsem se, ale nebyla jsem schopná se na tuto (byť očekávanou) vlnu naladit. A podoby Zla mám radši v abstraktnější, náznakové rovině, personifikace v tomto románu je pro mě až moc přitažená za pačesy.
Ještě dám Charliemu Parkerovi šanci, možná i dvě, pokud však na mě dál bude mávat křížem, předčítat z bible, cákat svěcenou vodou a k tomu únavně pitvat kdejakou bezvýznamnou hnidu, budeme se spolu muset navzdory sympatiím rozloučit.

Andrea81
30.09.2018 4 z 5

I když je to už pár let, kdy jsem naposledy četla příběhy Charlieho Parkera, pořád mě baví. A jako třešinka na dortu je, že se děj knihy částečně odehrává v Sedlci v naší republice. O nějaké kostnici tam, jsem neměla vůbec tušení, takže děkuji za dobrý tip na výlet.

moudivlacek
24.07.2018 5 z 5

Sice nemusím moc fantasy a scifi, přesto mě to u tohoto autora vůbec nevadí. Skvělý příběh, je tam plno z české historie, dozvíme se o dalších fanaticích na tomhle světě. Bohužel Parker se zde musí rozhodnout - pomoci obětem a lidem jim blízkým či všeho nechat a zůstat s partnerkou a dítětem. Není pro něj cesty zpět a on ví, že musí pomáhat - nikdo jiný by třeba nepomohl. Trochu je mi ho líto, ale kdyby to vzdal, nebyl by to on. Každopádně trochu tajemna jen přidává na děsu a napětí tohoto příběhu. Jsem zvědavá, jak to bude se všemi hlavními hrdiny dál. Rozhodně v sérii budu pokračovat.

Finn69
01.01.2018 4 z 5

Černým andělem Charlie Parker definitivně opouští detektivku a přechází na půdu fantasy, konečně už se tam docela důkladně podíval v Bílé cestě. Tentokrát je na stopě padlému andělu, ukrývanému od středověku mnišským řádem.
Není to vůbec špatné, navíc zápletka se z velké části točí kolem českých zemí - narazíte na odkazy na husity, Prahu, Kutnou Horu a zejména na známou kostnici v Sedlci (kam se budu muset urgentně podívat).

Andrea156
01.07.2017 5 z 5

Teď jsem s hrůzou zjistila, že je to už 5 kniha. Tato kniha se mi dostala do rukou náhodou a jsem za to opravdu ráda. Knihu jsem přímo přehltla. Moc doporučuji

babicka_amalka
26.01.2017 5 z 5

oblíbené téma, oblíbený autor; dobře napsáno, četba rozhodně není ztrátou času;

niki-chan
11.07.2016 4 z 5

Pro mě trochu slabší než předešlé romány, ale stojí za přečtení a pozornost. Navíc se děj přesune i do naší země, čímž jsem byla příjemně překvapená

fis.rena
01.04.2016 5 z 5

Moje první setkání s autorem a určitě ne poslední. I když mi to místy přišlo přahnané,nevadilo mi to.