Černý anděl

V ulicích New Yorku zmizí mladá žena. Ti, kdo mají na svědomí její smrt, se domnívají, že na ní nikomu nezáleží a že ji nikdo nebude hledat. V tom se mýlí. Se zabijákem Louisem ji váže pokrevní pouto. Louis je pravou rukou soukromého detektiva Charlieho Parkera. A Louis roztrhá na kusy každého, kdo se mu postaví do cesty v pátrání po ztracené příbuzné. V průběhu Louisova zběsilého pátrání si však Parker začíná uvědomovat, že Alicino zmizení je součástí záhady mnohem starší. Té, která je spojena s jednou kostnicí ve Východní Evropě, ale také s krveprolitím ve francouzském klášteře v roce 1944 a v pátrání po mytické metě, již po staletí hledají ti, kdo propadli zlu: po Černém andělu. A přesto je Černý anděl něco víc než pouhý mýtus. Je při plném vědomí. Sní. Je živý. A lidé nejsou ti jediní, kdo po něm pátrají…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3779/big_cerny-andel-Jnp-3779.jpg 4.2135

Charlie Parker 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Fantasy

Vydáno: , BB art

The Black Angel, 2005

Kniha Černý anděl

Niu

Tohle byl opravdu zajímavý díl. Autor by si mohl podat ruku s Danem Brownem a Charlie Parker s Robertem Langdonem. Možná tak trochu všehochuť od nějakého 14. století přes druhou světovou válku, od Ameriky do Česka. Nehledejte detektivku, hledejte spíš vývoj čtyř postav v čase a situacích (Charlie, Rachel, Louise a Angel). Autor tak nějak chňapne po předchozím díle, aby v tom následujícím mohl rozvinout některé osudy. Není to jednoduchá četba.

ArwenAragorn

70%
Nikdo nepochopí původ zla, pokud neodhalí pravdu o takzvaném ďáblovi a jeho andělích.

Výborný thriller, tentokrát tam bylo mysteriózna hodně. Opět se tady setkáváme s trojkou Charlie, Lous, Angel. Začíná pátráním Louise po své ztracené sestřenici Alici a nakonec všichni pátrají po Černém andělovi.
Byla jsem nadšená, že tady autor píše o klášteru a kostnici v Sedlci, která má v knize důležitou roli. Potěšilo mě, že ji J. Connolly navštívil. V této knize se vůbec hodně píše o naší republice.

petulik330
09.05.2021

Na tuto knihu jsem se podle anotace docela dost těšila, ale po necelých 200 stranách jsem do vzdala.
Ztrácela jsem se v postavách a dějí, což je pro mne docela velký problém. Kromě toho nebylo pořádně popsané kdo je kdo, tak jsem se neměla ani podle čeho orientovat.
Jediné čím jsem si v této knize byla jistá bylo to, že mladá žena Alice zmizela. To je vše.

Ajrad1981
01.03.2021

Moje srdcovka.

zazvorka
26.02.2021

Tady jsem se sekla s výběrem. Čekala jsem detektivku, tohle už příliš zabředlo do jiného žánru. Což by mi jindy vůbec nevadilo, ale na temné zápletky v době Covidu náladu nemám. Raději se vrátím k nějakému z mých oblíbených detektivů, kteří jsou buď v pohodě, případně jim komplikují život jen takové drobnosti jako alkohol, bývalé manželky, či otravný šéf. Parker má příliš mnoho vlastních starostí na to, aby dokázal zaplašit ty mé. Překvapivé bylo, že se děj dostal až do Sedlce, to bylo sice nečekané, ale také nevítané, na návštěvu kostnice nevzpomínám ráda. Co mne ale zaujalo, byla pasáž o zbrojním průmyslu naší země. Celkově hodnotím knížku jako zajímavou, ale nepotěšila mne.

čef
04.08.2020

Nejlepší z knihy byla vazba na Sedleckou kostnici, českou historii a vůbec na ČR. Není moc cizojazyčných fantaskní krimi s touto návazností. Autor to zapletl dost dobře, někdy však je postav, dějů a jejich opakování v různých rozhovorech tak nějak moc. Vůbec tento žánr je někdy příliš učarovaný, takže to překračuje moje hranice přijatelnosti. Zde to bylo tak tak, ale ostatním přeji hodně osobité zábavy.

sporran
11.06.2020

Ač toto není můj oblíbený literární žánr, tak díky tomu, že se odkazuje na část mého rodného města, tak jsem si ho přečetla. Sedlec zde působí jako kulisa tajemna, okultismu a zla. Kniha poutavá, nicméně nechám tento literární žánr ležet. :-)

Bali111
08.03.2020

Zajímavá kniha. První půlka temná, nicméně natolik čtivá a napínavá, že jsem nemohla přestat číst. Nový rozměr příběh dostal s odkrytím části historie cisterciánských mnichů, náhledem do kostnice v Sedlci a propojením jednotlivých postav. Ve druhé půlce mě překvapil autorův sympatický humor, který jsem v první časti knihy nezaznamenala, ale nejspíš pro počáteční temnotu příběhu. Text se mi zdál čtivý, napínavý, mnohorozměrný a velice zajímavý.