Černý anděl

V ulicích New Yorku zmizí mladá žena. Ti, kdo mají na svědomí její smrt, se domnívají, že na ní nikomu nezáleží a že ji nikdo nebude hledat. V tom se mýlí. Se zabijákem Louisem ji váže pokrevní pouto. Louis je pravou rukou soukromého detektiva Charlieho Parkera. A Louis roztrhá na kusy každého, kdo se mu postaví do cesty v pátrání po ztracené příbuzné. V průběhu Louisova zběsilého pátrání si však Parker začíná uvědomovat, že Alicino zmizení je součástí záhady mnohem starší. Té, která je spojena s jednou kostnicí ve Východní Evropě, ale také s krveprolitím ve francouzském klášteře v roce 1944 a v pátrání po mytické metě, již po staletí hledají ti, kdo propadli zlu: po Černém andělu. A přesto je Černý anděl něco víc než pouhý mýtus. Je při plném vědomí. Sní. Je živý. A lidé nejsou ti jediní, kdo po něm pátrají…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3779/cerny-andel-Jnp-3779.jpg 4.3127

Kniha Černý anděl

Ajrad1981

Moje srdcovka.

zazvorka

Tady jsem se sekla s výběrem. Čekala jsem detektivku, tohle už příliš zabředlo do jiného žánru. Což by mi jindy vůbec nevadilo, ale na temné zápletky v době Covidu náladu nemám. Raději se vrátím k nějakému z mých oblíbených detektivů, kteří jsou buď v pohodě, případně jim komplikují život jen takové drobnosti jako alkohol, bývalé manželky, či otravný šéf. Parker má příliš mnoho vlastních starostí na to, aby dokázal zaplašit ty mé. Překvapivé bylo, že se děj dostal až do Sedlce, to bylo sice nečekané, ale také nevítané, na návštěvu kostnice nevzpomínám ráda. Co mne ale zaujalo, byla pasáž o zbrojním průmyslu naší země. Celkově hodnotím knížku jako zajímavou, ale nepotěšila mne.

čef
04.08.2020

Nejlepší z knihy byla vazba na Sedleckou kostnici, českou historii a vůbec na ČR. Není moc cizojazyčných fantaskní krimi s touto návazností. Autor to zapletl dost dobře, někdy však je postav, dějů a jejich opakování v různých rozhovorech tak nějak moc. Vůbec tento žánr je někdy příliš učarovaný, takže to překračuje moje hranice přijatelnosti. Zde to bylo tak tak, ale ostatním přeji hodně osobité zábavy.

sporran
11.06.2020

Ač toto není můj oblíbený literární žánr, tak díky tomu, že se odkazuje na část mého rodného města, tak jsem si ho přečetla. Sedlec zde působí jako kulisa tajemna, okultismu a zla. Kniha poutavá, nicméně nechám tento literární žánr ležet. :-)

Bali111
08.03.2020

Zajímavá kniha. První půlka temná, nicméně natolik čtivá a napínavá, že jsem nemohla přestat číst. Nový rozměr příběh dostal s odkrytím části historie cisterciánských mnichů, náhledem do kostnice v Sedlci a propojením jednotlivých postav. Ve druhé půlce mě překvapil autorův sympatický humor, který jsem v první časti knihy nezaznamenala, ale nejspíš pro počáteční temnotu příběhu. Text se mi zdál čtivý, napínavý, mnohorozměrný a velice zajímavý.

davidurban1973
02.02.2020

Tato série se mi líbí, autor píše poutavě a čtivě. Každopádně tato kniha se už od předchozích čtyř dílu hodně liší. předchozí knihy se vesměs zabývaly zaporakem ala vůdce sekty - náboženství a tajemno bylo v rámci uveritelna, tato kniha už nás zavádí víc na pole fantastiky. Příběh je už více mysteriozni a autor začíná z hrdinu i zaporaku dělat víceméně nadpřirozené bytosti - aspoň to tak při četbě působí (i když by se to možná dalo vykládat jako pomatenost zločinců a psychickou zmatenost hlavního hrdiny, jenže nektere z postav tak vnímají i ostatní hrdinové románu). No, jsem zvědav v jakem duchu bude série pokračovat.
Co se mi líbilo, byla skutečnost ze celá zápletka je poskladana na motivy možných tajemství Kostnice v Sedlci a historická linka stejně jako závěr knihy se tedy odehrává v Čechách. (Akorát ty zločinecké gangy v Praze si mohl autor lépe nastudovat :) )

Eicherik
29.12.2019

Černý anděl je taková ta fantasy, kde podle křesťanského schématu spolu soupeří dobro se zlem. Celý příběh odstartuje pátrání po nezvěstné prostitutce, které vede soukromý detektiv Charlie Parker, jemuž pomáhají jeho svérázní a drsní pomocníci. Vyprávění je to spíše průměrné, ale zaujala mě linka, která se týká kostnice v Sedlci a ta francouzská z roku 1944.

Metla
03.11.2018

"Ten, kdo má manželku a děti, poskytuje rukojmí Štěstěně."
Nevím, nevím, jestli pro mne nenastal čas udělat této sérii pá-páá. Nechápejte mě špatně, oblíbila jsem si Charlieho Parkera i jeho teplé kumpány, vznáší se kolem nich fascinující směs temnoty a bolesti, zároveň však dokáží rozesmát. Mám je ráda natolik, že jsem autorovi odpustila občasné zdlouhavé místopisné pasáže, hypertrofovaný smysl pro detail a byla jsem dokonce ochotna přetrpět špatné až příšerné překlady u pár předchozích dílů. Také "Černý anděl" obsahuje několik kopanců, přesto odvedly překladatelka s odpovědnou redaktorkou lepší práci proti většině svých předchůdkyní.
Kniha mě prudila v jiných ohledech. Zápletka zaklekla do startovních bloků, na prvních 50-ti stránkách zvedla zadek a dalších bezmála 300 stran jsem čekala na startovní výstřel, aby děj mohl střemhlav sprintovat 50 stránek do finiše. Toho přešlapování na místě, točení se v kruhu, omílání stejných informací stále dokola a odbíhání k různým (někdy absolutně nedůležitým) postavám bylo tentokrát prostě příliš. Díky nezvládnuté gradaci jsem se musela do čtení nutit. Časté přednášky z dějepisu rovněž nepomohly ke zrychlení tempa, jakkoliv měl zapadlý vlastenec ve mně jásat nadšením při zmínkách o českých městech a historii. To by ovšem fakta nesměla působit tak suchopárně, jako obšlehnutá z učebnice.
Posledním šutrem do kobky Černého anděla je náboženská tématika. Padlí andělé, touha po odpuštění a návratu k Bohu, zkrátka záležitosti víry... snažila jsem se, ale nebyla jsem schopná se na tuto (byť očekávanou) vlnu naladit. A podoby Zla mám radši v abstraktnější, náznakové rovině, personifikace v tomto románu je pro mě až moc přitažená za pačesy.
Ještě dám Charliemu Parkerovi šanci, možná i dvě, pokud však na mě dál bude mávat křížem, předčítat z bible, cákat svěcenou vodou a k tomu únavně pitvat kdejakou bezvýznamnou hnidu, budeme se spolu muset navzdory sympatiím rozloučit.