Polibek smrti

Polibek smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/3791/bmid_polibek-smrti-4Kx-3791.jpg 4 89 13

Charlie Parker série

Mladá žena Rita Ferrisová a její malý syn umírají rukou neznámého vraha. Pro Charlieho Parkera to znamená oživení bolestných událostí z minulosti. Ještě se nedokázal vyrovnat se ztrátou své ženy a dcerky, ani s událostmi spojenými s pronásledováním jejich vraha. Charlie Parker, jemuž přátelé přezdívají „Bird“ se vrací na sever do studeného Maine, kde prožil mládí. Svým návratem ale znovu oživí události z minulosti, které dosud nebyly objasněny. Snaží se najít Billy Purdua, exmanžela Rity Ferrisové, který je v tomto případě podezřelým číslo jedna. Případy vražd se ale množí a začíná být zjevné, že po stopách Billyho Purdua jde ještě někdo, kdo zná Birda téměř tak dobře, jako se zná on sám. Odpověď na celou záhadu je úzce spojena s událostmi, ke kterým došlo před třiceti lety, kdy Birdův dědeček zkřížil cestu mytickému vrahovi – Calebu Kylovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Dark hollow , 2000

AlenaF
27.11.2023 5 z 5

Dobrý thriller, napínavý, nešlo přestat číst.

Meda77
23.05.2022 1 z 5

Stejně jako komentář pode mnou, byly to muka tohle dočíst. Zbytečné a splácané boční dějové linky, neustálé popisování kdejaké blbosti okolo. Hlavní hrdina Terminátor, který s průstřelem břicha dovádí v bojových akcích a tečku tomu dává sériový vrah, kterému musí být okolo 90 let, sám autor zde totiž tvrdí, že se narodil v roce 1929 a naháňel ho už děda hlavního hrdiny. To jako vážně, pane autore? Naprostá ztráta času, nudné a místy, která se týkají těch pár míst s mírným dějem až stupidní. S bídou za 1stars..

maličkán
11.01.2022 2 z 5

2 hvězdičky jen proto, že jsem nakonec dočetla. Chtěla jsem odložit již po třetině a tady přitom tak dobré hodnocení. Pro mě tam bylo příliš osob, zbytečná omáčka okolo a jako celek jsem z toho měla pěkný guláš. Jsem ráda, že již dneska večer otevřu jinou knihu. Mně tento autor nesedl.

konicekbily
09.02.2021 4 z 5

Napínavý thriller - lepší než díl první. Spolu se dvěma kamarády zdolá hlavní hrdina všechny nástrahy, sám se smrti vyhýbá - ale kolem něj se mrtvol vyskytuje poměrně hodně. Pokud se rozhodnete pro čtení této řady, doporučuji číst celou sérii od začátku - je tam hodně návazností na první díl.

ArwenAragorn
03.01.2021 4 z 5

80%
Samo a opuštěné v hrůzyplném lese,
pronásledované Ďáblem,
hledá ztracené lidské pokolení záchranu u Boha.
W.H.Auden

Vážně moc dobrý thriller. Charlie je na stopě sadistickému psychopatickému vrahovi Calebu Kylovi, o kterém mu vyprávěl už jeho dědeček a o kterém mezi lidmi kolují legendy. V knize se toho ale děje daleko víc. Je tam mnoho vražd a dalších zabijáků. Štěstí, že Charliemu pomáhají jeho přátelé Louis a Angel.
Přicházím Charlie Parkerovi, nebo chcete-li Birdovi čím dál víc na chuť a tím taky stoupá moje obliba k Johnu Connollymu, který ho vytvořil.
Čtu od prvního dílu a je to správné rozhodnutí, protože v tomto druhém díle se objevují postavy z toho prvního.
Pokud jste ještě nečetli, zkuste, určitě se vám bude líbit.

moudivlacek
23.04.2018 4 z 5

Kvůli pomalejšímu začátku dám jen 4 hvězdičky, každopádně zas tu není nouze o napětí, prolínání několika osudů. Jsem ráda, že Bird má zas u sebe své věrné kamarády Angela a Louise, i když to je velmi neobvyklá a svérázná dvojka, každopádně mají i citlivou duši a dokáží se vcítit do pocitů Birda. Bird je tu šokován svou novou schopností (nebudu prozrazovat), někdy to považuje za výhodu, většinou spíš za prokletí.
Každopádně mrtví jsou rádi, že je tu Bird a hodlá najít skutečnou pravdu. A podaří se. Najde klid i ve své duši? To si zjistěte sami.
Každopádně pokračuji v sérii dál.

Finn69
26.12.2017 4 z 5

Lepší než Na ostří nože, sevřenější a přímočařejší. Caleb Kyle je dokonalá obluda, atmosféra správně pochmurná, snadno se do děje vcítíte a zkrátka chytí vás to a nepustí. Snad bych jen vypustil ty mafiánské pasáže, přišly mi už docela zbytečné.

Ajrad1981
09.12.2017 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil víc než Na ostří nože. Jednalo se hezky o kompaktní příběh, žádný prudký skok v napínavosti se tentokrát naštěstí nekonal a i ten Bird mi byl o něco sympatičtější. Doufám, že se to bude i nadále zlepšovat.

Niu
13.09.2017 5 z 5

Určitě nic nepřekoná Connollyho Na ostří nože, ale Polibek smrti se taky vyvedl, dokonale děsivé dílo.

Aktualizace 1/2022: Hned jsem navázala na první díl tímto. Tento jsem četla již podruhé. Líbila se mi atmosféra zimy, sněhu. Trošku mi to připomnělo Nesboho Levharta. Knížka byla fajn, napínavá, četlo se to skoro samo, ale také krutá. V určitých pasážích si říkám, jestli kapitoly s mafiánskými bossy a akčními střílečkami spíše neubližují detektivní linii. Musím říct, že někdy je toho až moc. Taky musí být Charlie trochu superhrdina nebo minimálně na invalidním důchodě. Směřování do druhých světů - proč ne, tomu věřím; jen těžko uvěřím, že tak zmlácený a prostřílený člověk by držel pohromadě. Co mě celkem hodně štvalo (a u knih obecně), jsou chyby v textu, záměna písmenek. Měla by být lepší korektura. A tady u druhého dílu musím zmínit nekonzistentní překlad při zmínce o pachateli z prvního dílu a zároveň trošku jiné vykreslení situací, které v prvním díle byly podány čtenáři jinak.

betys6914
25.03.2015 5 z 5

Úžasná! Jako všechny Connollyho knihy, mrazivá, napínavá a děsivá!

Radůz
30.06.2014 5 z 5

Do Polibku smrti jsem se na rozdíl od prvního dílu začetl hned. Knihy mě chytla hned na začátku a pustila až na konci.

cie
27.03.2014 3 z 5

Dobrý příběh, celkem předvídatelný, napětí až na posledních 50 stranách, což v porovnání s předchozím dílem bylo pro mě dost málo.

Patapuf
24.04.2012 5 z 5

CHarlie Parker opět nezklamal.... Dalo by se říct, že je to klasická detektivka s nádechem mystery.... Pokud se pro ní rozhodnete doporučuji začít prvním dílem Na ostří nože jelikož tato kniha na to volně navazuje, tak aby jste byli v obraze.....