Inkvizitorova žena

Inkvizitorova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205589/bmid_inkvizitorova-zena-jnK-205589.jpg 4 35 9

V Seville probíhá hon na křesťany s židovskými předky. Pokud se prokáže, že víru přijali jen na oko, hrozí jim upálení. Marisol po zatčení svého otce stojí před obtížnou volbou. Jak má pomoci otci, když její manžel je inkvizitor? V běsnění inkvizice se žena upne k naději zosobněné královnou Isabelou a Marisoliným bývalým snoubencem a osudovou láskou Antoniem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The inquisitor´s wife , 2012

Tirisa
11.08.2020 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že to asi nebude úplně můj šálek kávy...ale zhruba od padesáté stránky jsem se do příběhu zakousla a už nepustila. Ráda bych napsala, že jsem se opravdu bavila, ale u tohoto tématu mi to nepřijde vhodné...ani nedokážu spočítat, jak často jsem se rozčilovala...každopádně jsem ráda, že jsem knihu četla, nadzvedla mě ze židle (v dobrém slova smyslu) a nechyběla ani romatika, takže za mě dobrý :-)

rampapa
30.04.2020 5 z 5

Krásný příběh.

viki77
30.10.2019 5 z 5

Moc hezký román že začátku jsem sice myslela že mě kniha bavit nebude, ale potom mě zcela pohltila.

daza.dt
14.06.2018 4 z 5

Dobře čtivá, milá oddychovka. Nic moc náročného nebo složitého. Taková hezká milá pohádka na dobrou noc.

Madelisi
19.01.2018 4 z 5

Láska za časů inkvizice. Na začátku mnoho informací, částečně mi vše přišlo překombinované. To se ale zlomí.
+ za Sevillu 15. století
+ za odvahu hlavních hrdinek
+ za Antoniovu fyzickou aktivitu po mučení

Miruš
28.09.2016 4 z 5

Nebyla špatná, zajímavá, ale už jsem četla věci, které mě oslovily více.

niki-chan
30.06.2016 3 z 5

Knížka byla velmi čtivá, detailní popisy míst vás přenesou do dané doby a svedete se vcítit do myšlení jednotlivých postav. Velkým plusem je skutečnost, že nejedna postava je historicky podložená, což potěší každého příznivce minulosti. A děsivý popis inkvizice nenechá v klidu. Zklamal mě ovšem název, slibovala jsem si opravdu ženu, která je doopravdy manželkou inkvizitora. Navíc ten časový úsek... rozhodně bych dala 3 a půl hvězdy, kdyby to šlo

oli.rock
05.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha pro ty, kdož mají rádi historické romány s příchutí inkvizice a vše kolem ní. Příběh se mi velmi líbil, četl se jedním dechem a jsem spokojená s dějem i se závěrem.

orinka3
16.12.2014 5 z 5

Výborná a čtivá knížka. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Popisuje historii, o které jsem ještě nečetla, příběh je smutný, člověk stále čeká nějakou hrůzu. Však španělská inkvizice je pojem, který do svých hororů zařadil i Poe. I popis královského dvora je zajímavý, uvědomila jsem si, že tou dobou ještě ani nebyla objevena Amerika. Boj o víru se táhne celými dějinami lidstva a je opravdu velmi smutné, co náboženství ve jménu Boha dokáže. A co "umí" člověk.