Calvin a Hobbes

Vstupte do úžasného a fantaskního světa, plného podivných vynálezů (obvykle zastupovaných papírovou krabicí s neuměle načmáraným nápisem), makabricky se vraždících sněhuláků, monster převlečených za učitelku či ředitele školy a her s nepochopitelnými pravidly. Je to svět, který si člověk pamatuje z dětství... jen to Calvin dokáže dotáhnout vždycky trochu dál. Taky, kdo z nás měl v dětství jako parťáka filozofujícího a ironického tygra? I když Calvin a Hobbes vycházeli pouze deset let, bez problémů se zařadili mezi nejslavnější stripové série všech dob. V jedné chvíli vycházeli ve 2 400 novinách najednou a jejich sebraných spisů se prodalo jen v Americe třicet milionů. Za deset let své existence získali sedmnáct cen, mezi nimi Eisner Award, Harvey Award, Adamson Award, Reuben Award, vyhráli i na prestižním komiksovém festivalu v Angouleme, a stali se objektem obdivných ód i filozofickým spisů. Takže neváhejte!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27088/calvin-a-hobbes-calvin-a-hobbes-A1S-27088.jpg 4.7106

Calvin a Hobbes (1.)

Calvin and Hobbes (1987)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Crew

jarynek

Po dlouhé době jsem se opětovně začetl do stripů této občas dábělské, občas andělské, občas naivní, občas až příliš racionální, vynalézavé dvojice. Doma bych je tedy mít nechtěl, ale v knize báječně pobavili.

Anasa

Vlastně můj první komiks, který jsem četla v dospělosti. Syn usoudil, že bych se měla v rekonvalescenci pobavit. A Calvin a Hobbes mě skutečně pobavili, občas jsem se smála nahlas. Možná mám jen jeden problém. Zařadila jsem si ho do Čtenářské výzvy mezi knihy žánru, který běžně nečtu - ale asi ještě po některém dalším dílu sáhnu.

Heisenberg

"Čau tati. Jsou tři ráno, takže hádej: odkud volám?!" ... Smíchy jsem slzil, smíchy jsem se dusil. Neskutečné humorný komiks a první kniha z legendární komiksové série. Nejraději mám část, kdy Hobbes filozofuje nad láskou. Takový typ absurdního humoru ze srdce miluji ... "Ztratili jsme se." "Jsme badatelé. Slovo ztratit se v našem slovníku nenachází." "A co slovo mamí?" "Ehm... mamí!"

carcassonna
07.01.2017

Najlepšie! Kúpila som synovi na Vianoce ( ale tu nebudem klamať a priznávam, že som to kupovala hlavne pre seba, a s ďalšími dielmi, to bude to isté).

Dogwood
10.12.2016

sranda

martinstefko
30.08.2016

Když jsem poprvé četl knihu "Calvin a Hobbes 1", což bylo někdy v roce jejího českého vydání, tedy v roce 2009, měl jsem pocit, jako kdybych objevil něco neuvěřitelného. Jako kdyby mi nějaký tvůrce viděl přímo do duše a prezentoval takovou sérii stripů, která mi dokonale sedne. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/08/1247-calvin-hobbes-1-100.html

mitko
19.06.2016

Hravá kresba je to čo ma na Calvinovi a Hobbesovi najviac upútalo. Zábavnosť jednotlivých stripov funguje závislosti na tom ako si ich vy pamätáte z detstva v čom spočíva aj hlavná sila tohto komiksu. U mňa len väčšina vtipov nevyvolalo ten závan nostalgie a imaginace detského života (asi som na to ešte stále mladý) a preto to radím len medzi priemer.

niki-chan
13.06.2016

Super kresba, vtipné, podmanivá dvojice

Claudius
29.05.2016

Perfektní, milý a trefný návod na život. Funguje tím lépe, čím lépe se pamatujete na sebe sama, když vám bylo sedm. Nemůžu se obránit srovnání s legendárním Snoopym - komu se líbil ten, musí se mu líbit i Calvin a Hobbes. Takhle má vypadat komiks.

hroubek
12.11.2015

Můj největší problém je, že jsem jako první četl 6 a 8 díl. V těch dílech všechno klape a většina vtipů se trefuje do černého. Tady je to velmi podobné. Občas mi přišlo, že nějaké fóry jsou slabší nebo na sebe nenavazují, tak jak by měly. přesto to nic nemění na tom, že Calvin a Hobbes je parádní čtení, které mě vždy rozveselí.

Kapis
09.03.2014

jo, je to hodně dobré, závan dětské imaginace a nevinnosti, ale je to hajzlík malý ten Calvin. Příjemné počteníčko, ideální do hospody, když na někoho čekáte. Hned jsem si koupil druhý díl.

chropovec
16.02.2013

První díl je jeden z nejlepších a nejhumornějších.

Sussanah
08.01.2012

Oni dva jsou dvojka k následování =) Ukázková představivost a návod na řádné dětství =)